1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Sertifika bedeli açıklanmış

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve Resul Akdeniz tarafından 2 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Ayça Bulut İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    acaba niye hadi bakalım zorlayın saksıyı :))
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 8 Ocak 2014 ---
    acaba niye hadi bakalım zorlayın saksıyı;)
    bu arada 21 aralık sınavına mı girdiniz yoksa şubat sınavına mı gireceksiniz?
  2. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Orkun Grup nakliye& lojistik
    ozaman bu iş patlayacak..devlet bunun farkında hatta kontorlünde bilinçli olarak çirkef-i bahanelerle ilerisi için hazırlık yapıyor bizleri usandırmaya alt yapı hazırlıyorlar..bundan fazla şizofrenim çalışmadı valla:)
  3. Ayça Bulut İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    patladı bile:)
  4. nilüfer töze İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Zorlayalım bakalım... önce devlet sınav sorularını çalıyor.. bu mümtaz mesleğin kapılarını hileyle kendi yandaşlarına açıyor... sonra bu mesleği değersizleştirmeye karar vererek yandaşlarını kazıklıyor. Ve bu mesleği değersizleştirirken bahane arıyor ve buluyor.. "sınav ücretini bahane ediyor" ( nasıl ediyorsa artık)

Ve böylece hain devlet kendi kurduğu isg yi değersiz hale getirip kötülükten sınavı geçiyor hemde seçimlerin arifesinde... İlahi Ayça hanım.
  5. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    patlayan birşey varsa o da benim arkadaşım..imreniyorum adam aradı bir saat önce dün 1 çalışanlı ayakkabı tamirhanesini patlatmış hem de 400 joulelük kazançla..devlet veli-metten velinimet sunsa negatif bakış açısına sahip olanlara yine de başarılı olamazlar..iş bizde arkadaşlar..bahaneler kendi tutukluğumuzu bastırmak içindir
  6. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Baya hararetlenmiş burası ya kaçırdığıma üzüldüm şu an:)
  7. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    ben sanki üzülmüyorum..tek olmuyor zorlanıyorum kaçırma
  8. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Ben kursa giderken belgeye para vereceğimizi bilmiyordum araştırmış olduğum halde nasıl kaçmış gözümden anlamadım.
    İşin ilginç yanı sınıfımdakilerde benden öğrendi.neyse bu bizim hatamız araştırma eksikliği.

Tabi her belgenin bir bedeli olacak ama ben fiyatı duyunca dudağım uçukladı resmen. Hadi ona da tamam dedik ama zam oranının yüksekliği nedir ya.

Hadi o da tamam. Ben bu işe yatırdıklarımla piyasaya göre iş bulup geri kazanç sağlayabilecek miyim?
    Devlet bize uzman olma fırsatı verirken çalışma sürelerini azaltarak ya da kişi sayılarını yükselterek istihdamı azaltması ilginç. Ben buna kızıyorum.
    Kimse demesin. Zorla değil girme diye..
    Şartlar bizi buna itiyor. Önceden kendi mesleğim yanında uzman mısın diye sorulmuyordu ama artık soruluyor.
    Bu ülkede bir mühendis olarak adamın bana maaş diye asgari ücretin çok az üstünü teklif etmesi başka fırsatlara yönelme zorunluluğu getiriyor.
    Ben buna yaşam standardını yükseltmek değil geçinmek diyorum. Çoğunluğa göre diyorum tabi herkes için geçerli olmayabilir.
    Bedeli paşa paşa herkes vercek yapcak bişi yok :)
  9. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    neyin tartışması yapılıyo anlamıyorum kurs ücretleri için de burda millet attı tuttu yine de özellikle bölüm mezunları iş kapısı beklemektense bu mesleğe ne olursa olsun giricem diye ne para istenıyosa verdı sımdı de ole olucak paşa paşa ödücez klavyeden eylem yapmakla malesef olmuyo bu ulkede zaten ısg uzmanlıgının da bı degerı kalmadı herkes 2 3 sene ıdare eder dıyodu ben de ınsaatlarda calısırım dıyodum 750 gun prımımle a sınıfı yerıne gecıcem dıyodum elımızden alındı bı de alakasız 1500 gun prım dıye bıse cıkardılar ınsaatla hıc alakası olmayan adam sırf benden yası buyuk baska yerde tecrube edınmıs dıye gelıp benım meslek alanımda uzman olucak saçmasapan bı sıstem yapıldı..sonuçta noldu benım ınsaat muhendısı arkadasım hazıran ayında 3500 liraya ısg uzmanlıgı yaparken gereklı gereksız herkesın zıplaması yuzunden dogal olarak patronunun da 1500 lıraya da adam bulurum mantıgından oturu kendı meslegı olan ınsaat muhendıslıgıne gerı donmek zorunda kaldı..bu ısg uzmanlıgı da muhendıslerın ılgı alanından bence artık cıktı kımyacı bıyolojıcılere hayırlı olsun dıcek bıse yok...
  10. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    burada herkesin konuştukları vurguladıkları fikir karmaşası yaşayanlar da dahil herkes doğru..yanlış olan olayın kurgunun ta kendisi..bedel ne ise ödetiliyor maddi manevi..bize düşen bireysel olarak kendi doğrularımızın takibini sürdürmek karamsarlığı düşmemek..karamsarlığımız yaşanacaksa da o kendimizden yüreğimize olsun herkes kendi göremediklerinin hatasını kendisinde yaşasın..farklı fikirlerin karmaşasından sebep olumsuzluğa düşmesin
  11. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

Kimse de moralini bozmasın. Çalışana Allah er geç verir zaten. Sadece sabır diyorum:)
    Umutsuzluk inancımızda yok zaten bize yakışmaz:)
  12. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    istek yaşanacak olan deildir yaşanacakların seçimidir..niyet farklı olayların "an" aşamasıdır ve nasibe giden yoldur..temiz niyet isabetli istekleri seçer..isteklerimizi iradelerimiz deil yüreğimizdeki niyetlerimizdir seçecek olan, iradelerimiz doğruyu bildiğimizi sandırarak bizi yanıltandır..bundan sebep mevlana aşık i veysel sanatkarlarımız "yürekten gidilir" felsefesine önem verirler..bundan sebep Allah niyeti temiz kullarına doğru istekler nasib eyler..
  13. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    @nilüfer töze @Koray Pehlivanoğlu ile aranızda akrabalık var mı acaba...
  14. nilüfer töze İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
  15. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Yok eğer varsa Koray bey bu sitenin delisidir bide yanına abla olarak siz ikinci deli olaraktan baya bu siteden beni soğutuyorsunuz..bu sitenin asıl delisi benimde ondan bir kişi vardı ikinci siz benle beraber 3 tane deliyi bu site kaldırmazda o yüzden..
  16. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    burçları aynıdır muhtemel..boğa:)..fakat ben arkadaşın vurguladıklarını çok net anlıyorum koray beye çoğu konuda katılıyor insanlara itici gelen tavırlarında neyi anlatmaya çalıştığını farkediyordum
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 8 Ocak 2014 ---
    ne ben deli deil miyim..erkan bey ben deli
  17. nilüfer töze İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    babanızın çitliğimi forum.. ben üyelerinin malı sanıyordum... kim beni niye şikayet etmiş.. özelden telefonumu istemekte ne oluyor.. ne saçmalık bu
  18. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    beni herkes arar arayın kendinizi lütfen teyit edin..özel çok kişi beni ararda o yüzden özellikle işverenelerim..korkma yemem.
  19. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Nilüfer hanım, bizde de oluyor özelden farklı niyetli kişiler.burda yüzlerce insan var. Siz de rahatsızlık vereni şikayet edebilirsiniz.
  20. nilüfer töze İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Forumu yeni tanıyorum forum sizin kişisel mülkünüzmü erkan bey,