1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Sertifika bedeli açıklanmış

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve Resul Akdeniz tarafından 2 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Alper Akpunar Eğitim Grubu Lideri

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    16217
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gündoğdu Mobilya (Sümela)
    sana noldu @Bianegro ben hiçbir zaman isim vererek eleştirmem genel konuşurum üstüne alamak isteyen zaten alır. Senin böyle bir durumun yoksa neden üzerine aldın.
  2. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Orkun Grup nakliye& lojistik
    öyle hissettim hava almaktan bahsettim ya ona denk geldi..sanırım yoruldum ondan..ben kendi adıma gereken dikkati forum için gösteririm
  3. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
  4. Alper Akpunar Eğitim Grubu Lideri

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    16217
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İGU – İ H - Eğitici Sertifika Ücreti: 350 TL + KDV%18 = 413 TL

İGU – İ H - Sertifika Yenileme Ücreti: 350 TL + KDV%18 = 413 TL

İGU – İ H - Sertifika Vize Ücreti: 87,5 TL + KDV %18 = 103,25 TL

Yetki Belgesi Ücreti: 10000 TL + KDV%18 = 11800 TL

Sertifika almaya hak kazanan kişilerin Ziraat Bankası Kurumsal Tahsilat hesabına yeni sertifika ücreti üzerinden ödeme yapmaları gerekmektedir.

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 8 Ocak 2014 ---
    Herkes kendine yakışanı yapmalı.
  5. Melih Şendoğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31757
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar merhaba , Hürriyet Gazetesi yazarı Şükrü Kızılot'a gönderdiğim mailde belge ücretlerine yapılan zam konusunda dile getirmesini istediğim sıkıntılarımız için ,kendisi geri dönüş yapmıştır.Şükrü Kızılot , ilgili konunun 9 Ocak 2014 günü Sözcü Gazetesinde yer alacağını yazmıştır.Bilgilerinize sunarım.
  6. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    alper bey vize ücreti ne ola ki oda yenimi?
  7. menot İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    İş güvenliği uzmanı ve diğer sağlık personeli belgesi sahibi olanlar için vize işleminin ve ücretinin anlamı:
    Yenileme eğitimleri
    MADDE 27 – (1) İş güvenliği uzmanı ve diğer sağlık personeli belgesi sahibi olan kişilerin, belgelerini aldıkları tarihten itibaren beş yıllık aralıklarla eğitim kurumları tarafından düzenlenecek yenileme eğitim programlarına katılması zorunludur.
    (2) (Değişik:RG-11/10/2013-28792) Yenileme eğitim programlarının süresi iş güvenliği uzmanlığı belgesi sahibi olanlar için 30 saatten az, diğer sağlık personeli belgesi sahibi olanlar için 18 saatten az olamaz. Bu programlar, yüz yüze eğitim şeklinde uygulanır ve programın içeriği ile programda görevli eğiticilerin nitelikleri Komisyonca belirlenir.
    (3) (C) sınıfı belge sahiplerinin (B) sınıfı, (B) sınıfı belge sahiplerinin ise (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı temel eğitim programına katılmış olmaları durumunda, alınan bu eğitimler kişinin mevcut belgesiyle ilgili yenileme eğitiminden sayılır.
    (4) (Ek: RG-11/10/2013-28792) Yenileme eğitiminin tamamına katılım zorunludur. Katılım zorunluluğuna aykırılığın tespiti halinde kişi hakkında vize işlemi tamamlanmış olsa dahi belgesi geçersiz sayılarak vize işlemi iptal edilir.
  8. Alper Akpunar Eğitim Grubu Lideri

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    16217
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gerek ÇASGEM, gerekse Genel Müdürlüğümüz ve TTB tarafından verilen belge ve
    sertifikalar verildiği tarih itibari ile geçerliliği tescil edilecektir.
    Örnek: 2005 ÇASGEM eski sertifika no: aa105 ---- geçerli duruma getirilen yeni
    sertifika tarihi 2005 İSGGM no: aa105 olacaktır. Böylece yenileme(vize) yaptırmak
    istenen belgenin tarihi olarak ilk verildiği tarih esas alınacaktır
  9. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    • İşyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı belgesinin geçerlilik süresi dolduğunda vize işlemleri nasıl yapılır?
    İş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi veya diğer sağlık personeli belgesi sahibi olan kişilerin, belgelerini aldıkları tarihten itibaren beş yıllık aralıklarla eğitim kurumları tarafından düzenlenecek yenileme eğitim programlarına katılması zorunludur.
    Yenileme eğitimlerine katıldıktan sonra eğitim kurumunun verdiği belge ile Bakanlığa başvurulduktan sonra ilgili ücret yatırılır. Bu işlemlerden sonra geçerli belgelere Bakanlıkça vize yapılır.
    • Beş yılın sonunda tekrar sınava girilecek mi?
    İş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi veya diğer sağlık personeli belgesi sahibi olan kişilerin, belgelerini aldıkları tarihten itibaren beş yıllık aralıklarla eğitim kurumları tarafından düzenlenecek yenileme eğitim programlarına katılması zorunludur. Yani, sadece yenileme eğitimi zorunludur. Tekrar sınava girilmeyecektir.
  10. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    http://www.memurlar.net/haber/319701/

80 saat çalışabilir

İş güvenliği uzmanı olarak görev alan teknik personele, normal maaşının yanında ayda 1200 liraya kadarek ödeme verilecek. İş güvenliği uzmanı olan teknik personel, esas görevinin yanında ayda 80 saate kadariş güvenliği hizmetlerinde görev alabilecek.

Sertifika gerekiyor

Örneğin Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünde görev yapan ve (C) sınıfı iş güvenliği uzmanı sertifikasınasahip olan inşaat mühendisi Cemil Bey, yetkili amirinin izniyle kendi kurumuna veya diğer kurumlara ayda80 saate kadar iş güvenliği hizmeti verebilecektir. Böylece Cemil Bey, ayda 1200 liraya kadar ek gelir elde edebilecek.
  11. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    tamam ya yenileme 5 yılda 30 saat eğitim alınıp yapılıyodu bu oysa tamam .bende dedim heralde yeni icat çıkardılar her sene bakanlığa para ödeyecez yüreğimi hop ettirdiniz :)
  12. Ayça Bulut İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    aa koray bey miymiş nilüfer hanım ;) okudum okudum olur öyle şeyler burası bizim
  13. +KDV dediğine göre bize fatura göndermeleri gerekmiyor mu?üstelik isg katip te faturası kesildi yazıyor ama ne sertifika var ne de fatura??
  14. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    konu nerelere gelmiş iş yüzünden ılgılenemedım uzak kalmışım:) agustos duyurularına gore konusmam gerekırse 14 ocak ta sonuçlar açıklandıktan 1 gun sonra duyuru yapılacak ve obur hafta 20 ocakta belge ucretı yatırmamız ıstenıcek parayı yatırdıktan sonra da ISG-Katıp sıstemı acılacak daha sonra herkes sertıfıkaları gelsın dıye egıtım kurumuna bazı belgeler verecek 1 ay ıcınde de sertıfıka gelır ama zaten parayı yatırdıktan sonra sozleşme yapabılecek sevıyeye gelınır sanırım ısın ozetı bu:)
  15. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Can bey, ben kursa istanbulda gittim ama artık ankarada yaşıyorum. İşlemlerin ne kadarını kurs hallediyor. Ben kursa gitmeden uzaktan posta yoluyla halledebilir miyim ki? Fikriniz var mı acaba bu konuda?
  16. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    benım bıldıgım kadarıyla zaten amaç para..para yatınca sertıfıka numaranız cıkıyo ve uzmansınız,sertıfıka ısın kagıt kısmı onun ıcınde egıtım kurumu sıze yolluyor sertıkıyaı ama sızın durumunuz ozel bence gereklı belgelerı yollarsanız yardımcı olurlar sonucta o kadar para odedınız yogun olup gelemeyecegınızı solersenız yardım ederler bence;)
  17. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Teşekkür ederim. Siz de mi c siniz?
  18. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    evet c yi alıcam bende sonuçları beklıyorum;)
  19. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    rüvayda hanım..kurs hangisiydi..üsküdarda aydoğdular var geçen tanıştım
  20. Alper Akpunar Eğitim Grubu Lideri

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    16217
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    C sınıfı belgeyi alırken eğitim kurumuna gönderildi sertifika ordan bana geldi oraya faturamı edildi bilmiyorumki.