1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Sertifika bedeli açıklanmış

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve Resul Akdeniz tarafından 2 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Akrabam yok o tarafta eyüpte var.
    Adını vermem de sıkıntı oluyor mu kursun. Reklam demesinler sonra:)
  2. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Orkun Grup nakliye& lojistik
    tamam eyüpte ana şubeleri var üsküdarda da var onlar işte tanıdım ben..evet reklam olur kalsın:)
  3. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

Yok bizimkilerden bu işte olan yok olsa ist da uzmanlık yapardım:D
  4. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    sizinkiler mağazacı deil mi..bu işi yapmıyorlar ki:)
  5. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Yoo.. Nerden çıkardın:)
  6. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    alla ala...kendisi söyledi mağazacı fatih bey..tanıştık uzmanlıktan bahsettim hani samsunlu ya uzaktan kan çekti hemşeri gibi düşündü..bizim yeğen de burada kursa gitti dedi laf arası ben de sormadım huylanmasın diye..belki de yeğen farklı
  7. kimseye göndermemişler sanırım 2 arkadaş daha bu durumda, B sınıfı tanımlansın siteme bu işin peşine düşücem vallahi hem kdv alsınlar hem fatura vermesinler olcak iş değil..
  8. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Çok güldüm yalnız:D
    Başlıktan çıktık yine yine yeniden;)
  9. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    bişi diyecem..sertifikadan paradan konuşuyorlar..para mı yatıracaktık:eek:
  10. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    bu konuşulanların bizlerle alakası yok deil mi
  11. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :) iyi ama ben ciddi soruyorum..noldu bana şu sıralar kafam sürekli karışıyor..sanırım hücre yenileme aşamasındayım dönüşüm muhteşem olacak:)
  12. sizce bir alakası var mı???
  13. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    kedidir kediiii.... :D
  14. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    başını yakalayamadım ki..sertifika numarası kurstan belgeler..bunları biz de yapacağız..tamam olmadığını anladım şuan
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 9 Ocak 2014 ---
    kedi burda yok adı kutsi ama çok tatlı kedi kucaksız yapamıyor:)..burda köpekler var
  15. Leyla Taner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ayarsızsn iyşte:p
  16. Leyla Taner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    vy bee hasanoglu gervitesmi atıyr:D bitmişn sn:p
  17. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Leyla taner, kişisel problemlerini buraya yansıtma senin bana garezin nedir? Anlamsız ve rahatsız edici olan sizsiniz.
    Lütfen yakıştığı gibi davranın. Benim yorumlarımla da muhattap olmayın.
  18. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bu foruma iyice fake hesaplar dadanmaya başlamış belli ki kimlerden bahsettıgımı anladınız bence:D
  19. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Son iki yorumu da silmiş. Madem silecektin niye yazdın. Özel mesajda tartıştık diye burda neyin hesabını yapıyo bana anlamadım.kamuya açmaya ne gerek var.
    Neyse..
    O değil de şu sınavlar açıklansa artık ya sıkıldım ha:D
  20. menot İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Cem kılıç'ın milliyetteki mail adresi : cem.kilic@milliyet.com.tr
    Ali Tezelin internet sitesinideki mail adresi : bilgi@alitezel.com
    bunlardır arkadaşlar ben mail attım sizlerde atın lütfen.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------
    Başka bir forumda yazdığım cevabı buraya da aktardım:

Teşekkür ederim. Aşağıdaki yazıyı hemen hazırladım ve her iki adrese de yolluyorum. Tüm arkadaşlardan da itirazlarını seslendirmelerini ve destek vermelerini bekliyorum.

Sayın Prof. Dr. Cem Kılıç,

İş sağlığı ve güvenliği konusunda medyada yapmış olduğunuz açıklamalarınızdan bu konuya verdiğiniz öneme şahit olmaktayız.

Bildiğiniz üzere uzman adayları iş güvenliği uzmanı olabilmek için; ortalama 2000 TL kurs ücreti, 35 TL sınava giriş ücreti, sınavların Ankara'da düzenlendiği dönemde seyahat ve konaklama ücreti vb. birçok masraf yapmak zorundadırlar. Bütün bu masraflara ek olarak, düzenlenen sınavda başarılı olan kişilerden Bakanlık "sertifika yenileme ücreti" adı altında 300 TL+ %18 KDV = 354 TL talep etmekteydi. 2014 yılı için talep edilecek sertifika ücreti İSGGM tarafından 400 TL + %18 KDV= 472 TL olarak %33 zamlı olarak ilan edilmiştir. BİMER üzerinden bizlerin itirazları neticesinde bu ücret 350 TL + %18 KDV = 413 TL olarak değiştirilmiştir.

İş sağlığı ve güvenliği alanında hizmet vermek adına maddi ve manevi birçok fedakarlık gösteren bizlerden bu kadar yüksek tutarda sertifika bedeli alınmasına karşı yükselen itirazımızın sesini medya aracılığıyla duyurmanızı rica ediyoruz. Kurs ücreti, sınav ücreti, itiraz ücreti, sertifika yenileme ücreti, sertifika vize ücreti benzeri ücretlerle Bakanlığın bizleri para kaynağı olarak görüp sömürmesine lütfen sessiz kalmayınız.

Saygılarımla,
    --------------