1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Sertifika bedeli açıklanmış

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve Resul Akdeniz tarafından 2 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. nilüfer töze İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
  2. İsmail Çelik İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    97261
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Bu artış mikarına göre taksit veya kredi kartı kolaylığı sağlanmalı.
  3. Serdar Günay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    1 şubata kadar taksit yaptık yaptık.yoksa kontrat yapıp almak zorunda kalırız allah korusun.hamdolsun.
  4. Fırat Nurdoğan Kaza Olay Araştırma Uzmanı

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    66039
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Bende C var.A- dan C yi çıkarsınlar... Aradaki fark neyse vereyim... Acaba A olup kendimi riske atacağım için fazladan paramı istesem.. :) Dengeyi kaybettim..
  5. Ahmet Özcan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar sertifika ücretlerine yapılan haksız zam için Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER)' ne gönderdiğim yazıyı sizinle paylaşıyorum. Lütfen yapılan bu haksızlığı karşı duyarsız kalmayalım, hakkımızı yedirmeyelim, yazımızı gönderelim. LÜTFEN!
    Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı İş Sağlığı ve Genel Müdürlüğünün 21 Aralık 2013 tarihinde yaptığı İşyeri Hekimliği ve İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlığı için yapılan sınavda başarılı olan adaylara 2013 tarihi itibariyle 354 TL karşılığında sertifika gönderilmektedir. 1 Ocak 2014 tarihi itibariyle bu ücret K.D.V. dahil 472 TL olup yüzde 33,33 lük bir zam yapılmıştır. 2013 tarihi itibariyle enflasyon oranının yüzde 7,4 olması yapılan bu zamla örtüşmemektedir.Bu sebeple bir çok hekim, uzman ve adaylar yapılan bu zamla mağdur olmaktadır.Biz İşyeri Hekimleri ve İş Güvenliği Uzmanları olarak bir çok zaman, para ve emek harcayarak almaya hak kazandığımız belge için yapılan bu ücretlendirme politikasından son derece rahatsız olduğumuzu dile getirerek, yapılan bu zammın makul seviyeye indirilmesi için gerekli çalışmaların başlatılmasını tarafınıza saygılarımla arz ederim.

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    kredi kartı kullanmamızı istemiyorlar sıkıntı orada banka değil ben kazanıyım diyorlar.amma senet yapabiliriz:)
  7. sınava 105000kişinin girdiği söyleniyor. bunlardan en azından 80000'isertifaka alacak.
    Bir sınav dönemin de ortada dönen paraya bakın
    Sertifkadan kazanılacak para 80000*472= 37760000 TL para yapıyor.
    Sınav ücereti 105000*35= 3675000 TL
    Sınava girenlerin en az 70000'i torbakanun 55. maddesinden yararlanmak için önce c olalım diye eğitime girdiler.
    Eğitim ücreti ortalam 1500 tl den 70000*1500=105000000 TL

Son sınav döneminde ortada dönen para kaba taslak aşağıdaki gibi
    37760000+3675000+105000000=146 435 000 TL

Neden gazetelerde c sınıfı uzman ücreti aylık 3000 -5000 - 7000 - 10000 gibi sayılar yazılarak ballandıra ballandıra anlatılıyor bu sayılarla daha iyi anlaşılıyor.
  8. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05070785451
    sertifikayı almazsak o sınıfın uzmanı olduğumuzu e-devletten ispatlarız ...ben sertifikayı fiyatta indirim olana kadar almıyorum..sözleşmemiz zaten e -devletten yapılıyor.problem olmaz diye düşünüyorum..
  9. İsmail Kelleci İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    44581
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    TT
    isggm sitesinde 413 TL (KDV dahil) yazıyor. Doğru olan hangisi 472 mi, 413 mü? anlayamadım.

isggm açıklaması;
    Yetki Belgesi Ücreti: 10000 TL + KDV%18 = 11800 TL

Sertifika almaya hak kazanan kişilerin Ziraat Bankası Kurumsal Tahsilat hesabına yeni sertifika ücreti üzerinden ödeme yapmaları gerekmektedir.

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü
    _____________________________________________________________________________________________________
  10. Cankara İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=2014SertifikaUcretleri

kasımdan aralığa sınavı bu kadar ertelemeselerdi 2013 te almış olacaktık ve zamlı fiyattan almayacaktık bu ne arkadaş ya ertele ertele aralığa kadar sonra 2014 e girelim ee noldu sertifika fiyatları artmış vurgunculuk resmen 2013 te yapılan sınav için eski tarife geçerli olması lasım diye düşünüyorum arkadaşlar şikayetlerinizi bu yönde de yapın
  11. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    duyuruyu değiştirmişler, ücreti düşürmüşler 413 olmuş.
  12. Bülent SEZER Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Sertifika Numarası:
    80758
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    • Uygunsuz dil ve Üslup kullanımı...
    Şerefsizler geri adım atmaya başladı. Taarruza devam...
  13. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Bakanlığa selam direnişe devam #direnuzman
  14. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Şerefsizler vs. gibi ifadelerden kaçınalım,mümkünse.
  15. Bülent SEZER Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Sertifika Numarası:
    80758
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    İş Güvenliği Uzmanı olmak için yeterince zaman, para ve emek harcayarak almaya hak kazandığımız belge için, daha önce gerekli sertifika bedelini zaten ödedim. Şu anda var olan sertifika yükseltme işlemi için sınava girerek üst sınıfa geçmeye hak kazandım. Her seferinde bu bedellerin alınması politikasından vazgeçilmesini istiyorum.
    İSGGM tarafından “İş Güvenliği Uzmanı, İşyeri Hekimi ve Eğitici sertifika ücretleri 01 Ocak 2014 tarihi itibariyle, 400 TL+ K.D.V. olmuştur” şeklinde açıklama yapılmıştır. (Bu fiyat 2013 yılı için 300TL+KDV idi)
    6311 sayılı yasanın 31.maddesinde bu bedelin belirlenme usul ve esasları konusunda Bakanlığınızın yetkili olduğu belirtilmiştir.
    Bu kanun maddesine uygun olarak Bakanlığınızca söz konusu bedelin hesaplaması esas ve usulü hakkında, yıllık artış oranının hangi kıstasa göre tayin ve tespit edildiği hakkında bilgi edinmek istiyorum. Gereğini arz ederim.
  16. nilüfer töze İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Bu çok ayıp bu forum hükümete küfredildiği bir yer olmamalı. Eleştirmek hak aramak başka şey hakaret etmek başka şey.

Forum yönetimi bu tarza izin vermemeli.
  17. Bülent SEZER Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Sertifika Numarası:
    80758
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Benimde hoşuma gitmiyor ama en hafif sıfat kullanımında bu denk geldi ne yapalım. Şerefli insanlarla/yetkililerle ben de çalışma özlemi içindeyim yoksa. Ayrıca bu kategoride yer almasalar neden bindir sonra da indir faslı yaşanıyor. Bu keyfiyet kimde var? Bakkal Mehmet Ağa il mi muhatap oluyoruz yoksa?
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 6 Ocak 2014 ---
    Tarafıma verilecek cevabı size de ileteceğim. Ben de sabırsızlıkla bekliyorum.
  18. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Tabiki öyle değil;herkes kendine yakışanı yapar bizler bu tarz söylemlerden kaçınalım demek istedim sadece.Bu işi böyle yapanlar için kimse iyi düşünmüyordur muhakkak.
  19. Bülent SEZER Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Sertifika Numarası:
    80758
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Sınava müracaat faslında bir türlü giriş yapamamam neticesinde durumu çözmek amacıyla Ankara'ya işi gücü bırakıp gittim. Hiçbir eksik ve problemim olmamasına rağmen içim rahat etmediği ve devlet dairesinde işin nasıl yürüdüğünü gayet iyi tahmin ettiğim için bu zahmete katlandım. Bu arada verilen adreslere ve 170 gereken müracaatı yaptım tabiki. Ayak üstü alınan listeden, 10 dakika içinde cevap verilerek sınava girebileceğim söylendi. Bunun için (yakından dürtmek için) o kadar zahmete gerek var mıydı? Bakanlığın duvarlarına panolara Etik Kurallar şeklinde palavraları asana kadar bunları işine yansıtmaları gerekiyor. Bu kadar sinirlenmeme sebep ise; 1. "müratınız incelenmiştir, şubat sınavına katılabilirisiniz" mesajını sınavdan sonra bana gönderen gayrı ciddiyetsizlik 2. Orada beklerken hakkını arayan bir çifte yapılan davranış şeklidir (Görevli: "Ben burada devleti temsil ediyorum, önce devletle nasıl konuşulacağını öğren" şeklinde) vatandaşa efelenmesidir.
    İşini doğru yapacaksın kimseye laf söyleme inisiyatifi bırakmayacaksın. Biz de bu devlete layıkı ile hizmet ettik. Ne yüzümüze ne de arkamızdan kimseye laf ettirmedik. Üzerine alınan var ise cevabını da vermeye hazırım.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 6 Ocak 2014 ---
    Kamu içerisinde yapılan bir üretim ve imalatın sonucu ortaya çıkan ürünü fiyatlandırmak son derece ciddi ve riskli bir iştir. Hele ki burada söz konusu olan sadece bir kağıt parçasından ibaret belgenin üzerine böyle bir bedel koyma keyfiyeti gelinen son aşamanın tüy dikme faslıdır.
  20. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Bülent bey;üzerine alınan diyorsunuz da eğer birisi üzerine almış olsaydı o kişide bu durum da nasıl konuşulacağını,cevap verileceğini, hangi kelimeleri kullanacağını emin olun ki bilir ve bildirirdi.Mesele o değil,burada konuşulan üslup meselesi.Sadece uyardım kötü,kırıcı,aşağılayıcı da hiç bir kelime kullanmadım kimse de kullanmadı.Ama illa ben bu şekilde konuşacağım derseniz buyurun forum sizin.