1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Sertifika bedeli açıklanmış

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve Resul Akdeniz tarafından 2 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. gilgin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Şimdi de fiyatı indirmiş gibi yapmışlar. "Vize ücreti nereden çıktı? Vize ücreti istiyorsanız odalara niye yasaklıyorsunuz?" diye sormak ve Bülent Bey'in ifade tarzına ve açıklamalarına katılmamak elde değil. Birileri gerçekten bu işi ÇSGB'ye para kazandırma kapısına dönüştürmüş, görünen olay bu. Bırakın bu insanlar önce para kazansınlar, sonra zaten seve seve yıllık 200'de verirler, 300'de. Ayrıca ben niye para veriyorum arkadaşım? Ben Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Şantiye Şefi olmak ile ilgili çıkarttığı yönetmeliğe istinaden A belgesi alıyorum, şimdilik İSGU olarak çalışmaya niyetim yok ve gözlemlediğim kadarıyla odalara savaş açanların söylemlerinde silah olarak kullandıkları bedel ve vize gibi kavramların bu tür kurumlar tarafından odalardan daha gaddar uygulanıyor olması. Biraz vicdan, biraz devlet yönetme ağırlığına erişmişlik istiyoruz, çok mu?
  2. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sınav sonuçları erken açıklanıcak diye söylenmişti hala 14 ocakta mı belli olucak...ve daha sonraki süreç ne olacak benim acil sisteme dahil olmam lazım da...
  3. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

Evet 14 ocak. Meb de yazan tarih bu.
  4. www.isggm.gov.tr de sertifika bedelleri açıklanmıştır. (06/01/2014 itibariyle) tekrar belirtilen adrese girmeniz tavsiye ederim.
  5. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    İSGGM den cevap geldi :) hem de gece yarısı otomatik herkese atıyolar galiba:D

Sayın R.... A....

02.01.2014 tarihli ve 4839 sayılı dilekçeniz incelenmiştir.
    Bilindiği üzere İş güvenliği uzmanlığı belgeleri ile ilgili son düzenlemeler 30 Haziran 2012 tarihli ve 28339 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu” ile yapılmış olup, söz konusu kanunun 31 nci maddesindeki “….yetkilendirme ve belgelendirme bedelleri…...ne dair usul ve esaslar Bakanlıkça belirlenir” hükmü yer almaktadır.

Bu itibarla, belge bedelleri yukarıda bahsi geçen hüküm gereği alınıp yapılan son düzenleme ile 2014 yılında kişilere düzenlenecek işyeri hekimi, iş güvenliği uzmanı ve eğitici belgesi ücreti Bakanlığımızca 413 TL olarak belirlenmiştir.

Bilgilerinizi rica ederim.
  6. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Orkun Grup nakliye& lojistik
    hadi..dilekçeden haberim yoktu
  7. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    dilekçe mi yazacaktık..yardımcı
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 7 Ocak 2014 ---
    nereye atıyorla..ben dilekçe yazmadım yardımcı olur musunuz..
  8. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
  9. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    nasıl konuştuk ya..gözümden mi kaçmış..
    dilekçe nezaman son..onu bilmek ..ya bu dilekçe ücreti yatırdıktan sonra gönderilecek dilekçeden farklı deil mi
  10. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Aslında dilekçe gibi resmi yazmadım.şikayeti gayet sinirli bi şekilde yapmıştım:D
    Süreden haberim yok. Süresi diye bişey de yoktur bence.
    Bence herkes yazsın.
    Tepkiler sonucu düşürmüşlerdir zaten sitelerinde de yeni fiyatlar yazıyor.
  11. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    usandım.
    ben de sandım belgelendirme dilekçesi..korkuttun beni:) ya bu gece
    miktara mı şikayet arttı..bence ta başından normal sigarayı çöpe atanlar için 40 günlük ücret..normal ya 500
  12. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    59 lira kırmışlar..mantığı ne ki bu rakamın hayret yau
  13. rvydayd İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Ha yok. Ben de anladım dilekçe ne. Gerçi bakanlığa dilekçe gönderen arkadaşlar da var.

Herkese göre değişir. Sigaram yok ve işi bıraktım. Benim için çok.

Burda önemli olan bizim sömürülmemiz zaten. Bir kağıda 500 vermek nasıl bir mantık. nasıl bir maliyet analizi yapmışlar çok merak ediyorum.
    Yeni fiyat da çok yüksek 413 nedir?
    Hadi vergiyi düş geri kalanı açıklasınlar o zaman
  14. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    evet..kendimize göre düşünelim onlara göre deil..o para gidiyor..masraf bu harcama deildir..evet çok bana da çok..çünkü zamansız geldi çok ama zamana göre çok değerine göre çok deil..2 sene kullanacan daha ne istiyon..böyle düşünelim
    noldu.işi neden beğenmedin nasıl düşünüyorsun ki
  15. gilgin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Fiyat indirdikleri falan yok, şimdi de vize uydurmuşlar, her sene yolacaklar görünen...
    Ya bir şu işten para kazanabilecek mi insanlar, önlerini bir görsünler, ayıptır ya...
    Bu zihniyetle piyasada da ver parayı al karayı şekline döner mi piyasa? Bir düşünmek lazım.
  16. nilüfer töze İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Yeni fiyatla zama oranı %11'e çekilmiş. Enflasyonun biraz üzerinde ama makul. Demekki küfür etmeden rahatsızlığımızı belirtmekte yeterli oluyormuş.
  17. Mehmet Akın İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    67025
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    ben anlamadım bu ücretleri ben c yim a için 413 tl mi yatıracağım
    bir de her sene vize ücretimi yatıracağız?
  18. nilüfer töze İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Vize 3 yılda bir ve eskidende vardı
  19. Şafak Erdem İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    98162
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    350+KDV ye çekmişler fiyatı. Yemin ediyorum mahalle bakkalı gibi yönetiliyor bu ülke,gerçekten utanç verici.Yahu neden o zaman 400+KDV yazdınız sene başında? Süpermarket mi Burası?Damping mi yapıyor?
    Üst kademede ki insanlar halkın refahını düşünmeyip böyle cebinden 50TL fazladan araklamaya çalıştığı sürece bu ülkeden umudum yok.(araklamak! en uygunu bu sanırım)
    Daha önce de böyle bir fiyat kırma yapmıştı devlet 110 liradan 35 liraya falan çekmişlerdi bir şeyi,hatırlayamadım şimdi.
  20. Şahin SARIÇOBAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    21613
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Parmaklar seni tebrik ediyorum.Helal sana