1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Sertifika bedeli açıklanmış

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve Resul Akdeniz tarafından 2 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Orkun Grup nakliye& lojistik
    hepimizin ülkesinde bizlerin ulaşamadığı mantıklrımızın algılayamadığı kapaklı veriler dönüyor, yukarda bahsettikleriniz doğru..fakat devletin uygulamalarının doğruluğu..biz her birey olarak kendi doğrularımıza gerçeklerimize göre hareket etmeliyiz, anlıyamadığımız olaylara stem edecek olursak yıprantıya uğrarız..tabi hakkımızı adillik düzeyini koruyup gözetmeliyiz..umarım zamanla her birşey yerine oturur..ülkemizin bu para konularında vaziyeti kötü..isg konusunda ilerleyen yıllarda iyiye gidilmesi bizlerin ellerinde..hepimiz pozitif düşünelim ve çalışalım
  2. isa kurt Haber Grubu

• Haber Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ben bu işi para için seçmedim, bu eğitimi para için almadım, bu sertifikayı da para için istemiyorum. Ancak param var diye de sizin gibi bol keseden atamam.. Bu müsriflikten, parayı israf etmekten başka birşey değildir..
  3. nilüfer töze İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    İyide seçerken bu bedelleri biliyordunuz.. o zaman sorun yok öderken mi sorun oldu. :) oyun sonunda kural değişmez...

Yinede ödemeyebilirsiniz biliyorsunuz.
  4. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    nilüfer hanım isa bey..her ikinizin de fikirleri doğru fakat yolları farklı..doğru fikir gidilmesi gereken doğru yolda işlev görür..yollarınız çatışmasın hedefe bakış açılarınız farklı
  5. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    ilginç burjuvayi bir yaklaşım tarzı :) muhtemelen ekmek olmayınca pasta yiyorsunuz. özellikle şu dediğiniz dikkatimi çekti "dünyadaki benzerleriyle uyumlu, 200 dolar makul bir rakam" sanıyorum başka bir ülkede yaşıyorsunuz, bizim ülke şartları farklı malumunuz burası Türkiye, asgari ücretin 846 TL olduğu yerde 400 küsur TL sertifika ücreti alınmaz.
  6. isa kurt Haber Grubu

• Haber Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bakın oyunun kurallarını biliyordum, başta ödeyeceğim miktar 300TL civarında idi, bu zamanla artarak 413TL oldu.. Oyunun kurallarını ben bozmadım. Bozanlar kuralı değiştiriyorlar, oyunu kendilerine göre ayarlıyorlar..

Siz durumun farkında değilsiniz sadece bana muhalefet için konuşuyorsunuz..
  7. nilüfer töze İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Aşkolsun bakkala risk analizi yapsanız 500 tl kazanırsınız... iyi bir yerde yemek yeseniz iki kişi 500 tl ödersiniz.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 8 Ocak 2014 ---
    İyide enflasyon var enflasyon oranının minik bir miktar üstü zam geldi.. bu çok normal
  8. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    devlet ölen işçinin tazminatını aileye kazandırırken % 30 unu ölen çalışanın şahsına kullanması gerekecek miktar olarak kesiyor 70 ini aileye kazandırıyor

500 lira sertifika ücretini ailesine bakan bir babanın ödeyebilmesi için( devlet mantığına göre ) bu babanın maaşının yaklaşık 1800 lira olması gerekiyor..fakat yine ödeyemez..maaşının %30 u olan 500 kendisinin harcamaları için görünen masraf( devlete göre ) e bu adam aç mı kalsın karısından çocuğundan mı kessin..
    ben yine de 500 tl lik sertifikanın getirisine göre düşünüyorum ve öyle tatmin oluyor..kuaför market yap analizi uğra ayda 2 şer saat 500-1000 lira para kazanıyorsun
  9. burcak pilan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    "bakan'dan çok bakancı" diye bir deyim mi vardı yoksa ben mi karıştırıyorum acaba.

400 liraya çok değil ne var ki dersek,
    2000 lira kurs ne ki dersek,
    işi öğrenene kadar 1 sene asgari ücretle çalışsak ne olur adamlar da haklı dersek,

onlar da "keriz var yiyoruz" derler.

afiyet olsun.
  10. nilüfer töze İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Tüm işler gibi kar zarar hesabı yapacaksınız.. .. bu beni kurtarmaz diyorsanız gitmezsiniz kursa eski mesleğinizi yaparsınız ..

Bunlar ücretsiz olsun derseniz... ben uzman olayım bundan faydalanayım ama bunun bedelini kuaför ayşe, işçi ömer, köylü hasan.. vb leri de ödesin demiş olursunuz. Bu hiç adil değil.
  11. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    bizlerde de kabahat var..çöpe attığımız paralar ay içinde 500 ü bazı zamanlar geçiyor..sonuçta herkese uygulanıyor keriz sayısı fazla oradan teselli olalım ozaman
  12. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    bu bakkal newyork'ta falan mı? :) ben kamu personeli olduğum için yapamam o işi, eğer öyleyse iyiymiş, ama size önerim tasarruf yapmanızdır, kazanıyorum diye 1 gecede harcamayınız:) özelde yapma niyetim olsa bakkal değil top 500 şirketten gelen teklifi değerlendiririm.
  13. isa kurt Haber Grubu

• Haber Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Size göre neyin normal olduğu anlaşıldı Nilüfer Hanım. 500TL'ye iyi bir yerde siz yemek yersiniz belki ama ben yemem.
    Uzmanlığımızın bedelini eğitim alarak ücretini ödeyerek ödüyoruz, sınav ücretini yatırıyoruz sınava giriyoruz.. Kimseye uzmanlığımızın bedelini ödetmiyoruz siz yanlış hesap yapıyorsunuz.. Peki sertifika bedeli dedikleri ücret, sertifakanın bedeline uygun mu? Siz gelecekte bu işten kazanırsınız savıyla çıkıyorsunuz.. Peki iş bulacağınız garanti mi?
  14. nilüfer töze İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Değil itü mezunuyum benim bile garanti değildi... o yüzden üniversite mezunusunuz bu iş bana diyelim 2500'e patlar. Buna değermi diye bir analiz yapacaksınız. Değmez derseniz bu işe bulaşmayacaksınız.

Ben kendi adıma bu hesabı yaptım. En az 10 yere risk analizi yapsam 4-5.000 kazanırım dedim. Ve bu işe girdim.

Bu tür analizler yapamıyorsanız bence eski işinizi yapın.

Fransızca dil kursu var mesela 3000 tl bedeli... gitsem mi diye hesap yapıyorum.
  15. isa kurt Haber Grubu

• Haber Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Yapsam güzel kelime herkes böyle çıkıyor yola zaten. Ben de size diyorum ki artık İGU'nı fazlası çıkmaya başladı piyasada, forumda bakarsanız çok işsiz İGU var.

Eğer bunları yapamazsanız ne olacak, düşündünüz mü?
  16. nilüfer töze İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Yaparım ben beni merak etmeyin çok yakın arkadaşım 3 ayda 40 RD yaptı.. mesela kendi riskinizi hesaplama olayı.. Yapamam diyen bundan para kazanamam diyen bu işe girmemeli zaten.

İsa bey konuştuğumuz para 413 tl :)

Bedava olsun, garanti olsun, parası çok olsun bu mantıktan kurtarın kendinizi nolur.
  17. Efe Mercan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45806
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    472 tl değil 412 mi acaba?
  18. isa kurt Haber Grubu

• Haber Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Nilüfer Hanım tamam uzatmayalım ancak bunlara şimdiden ses çıkarmazsak devlet her verdiği kağıda 400-500TL para alır. Derdim bu, devlet hem her türlü vergiyi benden alıp hem de belge parası sertifika parası şu parası bu parası almamalıdır..
    Yukarda arkadaşlar link vermiş arkadaş ÇSGB'nin sayfasında yazıyor 413TL..
  19. nilüfer töze İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Ses çıkartık %33 zammı geri aldırdık. Devlet size bir iş imkanı sağlıyor ve sonuçta bu işi yapabileceğinizi gösterir bir sertifika veriyorsa bunun bedelini ödersiniz. Ödemem diyende bu işe bulaşmaz olur biter. Zorla değil dimi?

Bencede uzatmayalım artık ama dedim gibi kural baştan belliydi. Sizinki oyun bozanlık :)
  20. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    benim de çok yakın arkadaşım mayısta kazandı üstelik burası ona ta yabancı memleket olduğu halde 2 ay içinde çok değişiklikler gördüm kendisinde..önceden nasılsın sorusuna karamsar tavırlar gösterirken şuan çok canlı ve bireysel çalışıyor..yapı gereği diksiyonu olsun kişisel yetenekler bakımından üstün bir kişi deildi tanırım çok yakından fakat çalışkan işine bakıyor pozitif düşünüyor..ben de yaparım