1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Sertifika bedeli açıklanmış

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve Resul Akdeniz tarafından 2 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. isa kurt Haber Grubu

• Haber Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Hala sizin ki oyun bozanlık diyorsunuz hayret bişeysiniz valla :) siz ne içiyorsanız aynısından rica etsem gönderir misiniz?
  2. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Orkun Grup nakliye& lojistik
    nilüfer hanımın yaklaşımlarını koray pehlivanoğluna benzetiyorum
  3. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    aa fatma hanım nasılsınız..uzun zamandır konuşamadık..yardımlarınızın etkisi okadar büyüktü ki inanın o etki baskı altında insan napacağını şaşırıyor ve sonradan farkına varıyor dunk oldum..iyi misiniz
  4. Ayça Bulut İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yaşam kalitemizi arttırdığını söyleyerek nitelendirdiğiniz belgenin ''içeriğini'' devlet değersizleştiriyor...benim de itirazım belge bedeli bahaneli olarak devletin isg kültürünü değersizleştirmesi bakanlığın bu uygulamayı para kapısı olarak görür hale gelmesi...
    sertifikanın sınırlı meslek gruplarına verildiği, eğitimlerin sadece Ankara da yapıldığı dönemleri düşününce bu bedeller fazla değildi çünkü bu işi yapınca karşılığını alabileceğiniz bir ortam vardı.. ama şuan da herkese dağıtılan sertifikalarla c-b-a üstelik sınav sorularının çalınıp dağıtıldığı bir sınavda ( iddia da olsa doğrudur ) bu bedeller oldukça fazla.
  5. nilüfer töze İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    nasıl oluyor bu.. hem iddia hem doğru :)
  6. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    teşekkür ederim doğan bey iyiym allah cümlemizden razı olsun inşaallah :)
  7. Ayça Bulut İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    her ne kadar iddia olarak basından okusam da ''bence doğrudur''.... ( umarım şimdi anladınız;))
  8. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    inşallah..
  9. nilüfer töze İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Evet buna iman diyoruz dimi.. belge bilgi gerekmez. İman etmeniz yeter.
  10. Ayça Bulut İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    siz buna iman diyor olabilirsiniz biat da diyor olabilirsiniz bakanlığın ücret cetvelini sorgulamadan kabul de ediyor olabilirsiniz AMA ben buna ''güvensizlik'' diyorum.
  11. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    iş belli desteği yönetmelikler..gerisi bireysel azmimize mantığımıza kalıyor...yakın illere gidersin tamam mı mesela izmit buradan 2 saat 2 günlüğüne otel kiralarsın gez oradan yeteneklerini kat ve 3 iş yeri ile anlaş..ayda bir er gün ardarda olması mantıklı olur o şehre git işyerlerine daha önceden anlaşılmış olan sürelerde hizmeti sun ve ayrıl..kenti semtimizden ve yakın illerden..gez dolaş dimi yaşam kalitesi sunuyor da:)..
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 8 Ocak 2014 ---
    ayça hanım..sizin burcunuz ya oğlaktır yahut boğa..ama vazgeçtim %98 oğlaktır..çok şansızsınız
  12. Ayça Bulut İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

tam aksine şanslı olduğumu düşünürüm (yaşadım gördüm biliyorum çok şükür:) ) ayrıca oğlak burcu olmak başlı başına yaşam kalitemi arttıran bir faktördür;)
  13. nilüfer töze İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Bakanlığın ücret cetveli siz sınava girmeden hatta kursa gitmeden belliydi. Beğenmiyorsanız niye kabul ettiniz. Enflasyonun minik bir miktar üzeri zam oldu sadece.
  14. Ayça Bulut İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    çok yazık ki aslında ne anlatmak istediğimi anlayamadınız... bi kaç mesaj önce yazdım yineliyorum ''''benim de itirazım belge bedeli bahaneli olarak devletin isg kültürünü değersizleştirmesi bakanlığın bu uygulamayı para kapısı olarak görür hale gelmesi''' of gerçekten anlamadınız şartlar değişirse hesap cetveli de değişir arz - talep değişirse değişir vs... vs....
  15. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    oğlak erkeği de bayanı da risk altında olan burctur..tabi bu kişinin yaşanmışlıklarıyla tecrübelerine edinmiş olduğu yaralı hazinelerle değişiklik gösterir:)
  16. nilüfer töze İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Belge bedeli bahaneli ne demek :)
  17. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    sanırım şansız olan ben oldum..çayı demledim şekerim kalmamış:)..alıp geleyim aksilik
  18. Ayça Bulut İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ne kadar bilirsen bil; söylediklerin karşındakinin anladığı kadardır!!!!
  19. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    ayça hanım da isa bey de gerçeklerin doğruluğundan bahsediyorlar..fakat bizim doğrularımız deil onlar devletin uygulamalarının doğruluğu( onlara göre )..bence biz kendimize göre davranalım
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 8 Ocak 2014 ---
    siz kendi doğrularınızdan bahsetmiyorsunuz ben de anlamıyorum sizi..devletin uygulamalarını varsayıma dönüştürüp yorumluyorsunuz..buna akıl ermiyor ki
  20. nilüfer töze İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Siz yinede "belge bedeli bahanesi"ni bir açıklayın bakalım.. Belge bedelini bahane edip isg yi değerşizleştiren devlet... başka bahane bulamamış değersizleştirmek için belge bedelini mi bahane etmiş.. Niye yapmış bunu :)