1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Sertifika no ile risk değerlendirmesi yapılırmı

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Filiz orhan tarafından 8 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

 1. Filiz orhan İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  10 kişiden fazla az tehlikeli işyerinde risk analizini işveren yapabilir mi 18 mayıs sınavını kazananı sertifika nosu alanlar risk analizini imzalayabilirmi
 2. aktasi İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  7247
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Alarko Taahhüt Grubu
  eğer bir işyerinin uzmanla sözlesme yapma zorunlulugu yok ise ve uzmanıda yok ise işveren yapabilir Risk değrlendirmesini. Bir işyerinde uzman var ise ozaman uzman olarak yapar. zaten R D ler bir kişide yapmaz ekip yapar yönetmelikte acıklandığı üzere. o yüzden illa uzman veya sertfika no su diye bir zorunluluk yok.
 3. Filiz orhan İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  10 kişide fazla ise uzman çalıştırma zorunluluğu varmı
 4. aktasi İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  7247
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Alarko Taahhüt Grubu
  şuan icin 10 kişiden cok az diye bir ayrım yok filiz hanım. uzman icin.

  50 kişiden az fazla ve tehlike sınıflarına göre ayrım var. hatta en son torba yasa ile ertelendi bazıları. o konulara bakınız. 6331 iş sağlıgı güvenliği kanununda açık net yazıyor.
 5. Filiz orhan İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Teşekkür ederim