1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Servis şöförlerine verilmek üzere 1 saatlik bir eğitim !!

Konusu 'Sunumlar' forumundadır ve aydin45s tarafından 16 Ocak 2018 başlatılmıştır.

1. aydin45s İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Merhabalar, servis şöförlerine anlatmak üzere genel isg konuları ve servis kuralları ile alakalı 1 saatlik bir eğitim planlıyoruz bu konuda elinde veri olan varmıdır(sunum,görsel,vs)
  2. Okan Bostan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    246622
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba Aydın Bey, eğer araç bir personel servisiyse öncelikli olarak aracı çalıştırmadan önce yapılması gereken rutin kontrollerden bahsedebilirsiniz. Örn: tekerleklerin kontrolü, kışın soğuk havalarda motora giren kedi vs. kontrolü vb. Ardından araçla seyahat esnasında trafik kurallarına (özellikle emniyet kemeri , hız ve hatalı sollama) harfiyen uyulmasının önemine değinebilirsiniz. Son olarak ise aracın bakımlarının ehil kişilerce titizlikle ve düzenli yapılması gerektiğini özellikle motor parçaları, aktarma organları ve frenlerin orijinal parçalarla değiştirilmediği takdirde yaşanacak kazalarda araç sahibinin asli kusurlu sayıldığını (ki maalesef yakın geçmişte örneği var) anlatmanız gerektiğini düşünüyorum. Tabiki de düzenli bakıma yazlık-kışlık bakımı ve lastiklerin mevsimine uygun ve durumunun yola çıkmaya elverişli olma şartını da ekleyin.

Eğer servis okul servisiyse bunlara ek olarak taşınacak çocukların yaş grubuna uygun olarak şöförün hal ve tavırlarına dikkat etmesi gerekliliğini ve son zamanlarda sık yaşanan serviste çocuk unutma olayına karşı araçta çocuk kalmadığına emin olunması gerekliliğini hatırlatın.

Benim aklıma gelen bunlar. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
  3. Nur Bahar ÇELİK İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    56731
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Bu sunum baya işini görür, sen yine eklemelerini yaparsın...

Ekli Dosyalar:

4. aydin45s İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

Çok teşekkür ederim
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 25 Ocak 2018 ---
    Nur Hanım çok teşekkür ederim.