1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Servis araçları risk analizi

Konusu 'Trafik Yönetimi ve Kontrolü' forumundadır ve Murat ÇAYCI tarafından 14 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. Murat ÇAYCI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    49708
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Mahallede bulunan bir kişinin şahsına ait aracı var ve değişik firmalara servis hizmeti veriyor.Bazen aracı kardeşi vs de kullanıyor. bu hizmeti sözleşme üzerinden veriyor. firma da bundan isg ile alakalı yapması gerekenleri istemiş. haliyle beni tanıdığı için bana geldi ve benden yardım istedi. şimdi ben bu arkadaşa temel iş sağlığı eğitimini vereceğim ama risk analizi konusunda ise ne yapmam gerektiği konusunda takıldım çünkü risk analizi hazırlayacak olan ekibin içinde işyeri hekimi de yazıyor. böyle durumda olan kişiler için risk analizi vs ile alakalı bilgisi olan var mı?
    teşekkürler
  2. krmlseker İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Yönetmelik risk değerlendirmesini işveren yapar veya yaptırır demektedir.Yaptırır noktasında risk değerlendirme ekibi devreye girer çünkü yönetmelik bunu tanımlamıştır igu,iyh,destek elemanı,çalışan temsilcisi,işveren veya işveren vekili imzaları olması olması şarttır.İş veren kendisi yapar ise böyle bir ekip söz konusu değildir.Sonuç olarak risk değerlendirmesini yapın işveren imzalasın...