1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Sesimizi duyuralim. birlikten kuvvet doğar!

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve alibzdgn tarafından 19 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. alibzdgn İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ARKADAŞLAR BİMERE İSTEK ŞEKLİNDE ŞU METNİ YAZALIM VE ARTIK SORUNLARIMIZI BİR ŞEKİLDE İLETMEYE ÇALIŞALIM. BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR..KENDİ SORUNUMUZU BAŞKASI ÇÖZEMEZ.
    http://bimerapplication.basbakanlik.gov.tr/Forms/pgApplicationEx.aspx

"YENİ ÇIKAN İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YASALARINDAN DOLAYI ÖNCELİKLE VATANDAŞ OLARAK ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM. BEN İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI OLARAK SİZE BİR SORUM OLACAK: MAAŞINI ALDIĞIM İŞVERENİ YAPTIĞI USULSÜZLÜKTEN ÖTÜRÜ VE UYARIMA RAĞMEN DÜZELTMEDİĞİNDEN ÖTÜRÜ NASIL ŞİKAYETTE BULUNACAĞIM? YASAMA ORGANIMIZDAN RİCAMIZ LÜTFEN DAHA UYGULANABİLİR YASA ÇIKARIN. BİZ İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ O KADAR SORUMLULUK ALIP BAĞIMSIZ ÇALIŞMASI İMKANSIZ. BAĞIMSIZLIĞIMIZI VERİN. GELİŞMİŞ AVRUPA DEVLETLERİNDE OLDUĞU GİBİ BİZLERİ DEVLETE BAĞLI, İŞİNİ YAPMAKTA BAĞIMSIZ KILIN.
    SAYGILAR.."
  2. sena t İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bu yazdğınız metin adresteki verilen kısıma sığmıyor ben denedim de, her satırı o kadar önemli ki kesemedim de
  3. alibzdgn İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Çok teşekkür ediyorum. Başımıza ne geliyorsa kopyala + yapıştırlar ile geliyor sena hanım. Sizi tenzih ediyorum çünkü niyetiniz ve amacınız farklı.
    Boş boş devletten maaş alıp bir de üzerine başka ülkelerin yasalarından kopyala + yapıştır yasa hazırlamaya çalışanlara benim tüm tepkim. Bir de aynı şekilde risk analizi hazırlayan sözde meslektaşlarıma benim tepkim.
    Sizde farklı cümleler yazabilirsiniz, yeter ki aynı amaç da buluşalım..
    saygılar
  4. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    en büyük sorunumuzu dile getirmişsin
    seni tebrik eder
    tüm uzman arkadaşları da bu konuda kalıcı çözüm için ne yapılmalı konusunda
    tespit ve önerilerini belirtmesini isterim
  5. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Bu dilekçe daha resmi bir dille yazılırsa etkili olma olasılığı daha yüksek olacaktır.
    Ama şunu da unutmamak gerekir ki, bu kanunun avantaj ve dezavantajlarını yasa çıkaranlar inanın bizlerden çok daha iyi biliyorlar. O nedenle zaten yasanın ötelenmesi sağlandı. Çoğu milletvekilimiz, milletin içinde değil, işverenlik yapmaktalar. Çıkacak olan bu yasa ilk etapta kendilerini olumsuz yönde etkilecektir.(maddi açıdan)
    Tabiki rahatsız olduğumuz durumları dile getirebilmemiz çok güzel. BİMER bu konuda gerçekten de çok güzel bir uygulama. Ama ben mesleğimle ilgili hakkım olan yasal ünvan ile ilgili 2009 senesinde yazdığım dilekçeme bile hala vevap alamıyorsam, bu kanun ile ilgili de karamsarım. Ama denemekten zarar gelmez. En azından isteyenin bir yüzü kara demiş olunabilir.
    Saygılar.
  6. alibzdgn İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    aynen ifadenizdeki gibi denemekten bir zarar gelmez. ayrıca biz koro halinde sesimizi duyurursak muhakkak bir cevap alacağımıza inanıyorum
  7. Onur NEZER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    10010
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Hemen bende mesajımı ilettim bu mesajı daha genele yaymalıyız..bu işte herkez 5 dakıkasını ayırmalı ve sesimizi duyurmalıyız..
  8. alibzdgn İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    teşekkür ediyorum.. Herkes duyarlı olmalı
  9. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    bu kıvılcımın sonu hayırlı olur inşallah