1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Seyyar işyerleri

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve Yaşar Canöz tarafından 22 Eylül 2014 başlatılmıştır.

 1. Yaşar Canöz İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Arkadaşlar Merhaba,
  önce sistemi anlatmak sonrada soru sormak istiyorum.

  şirketimize bağlı ve personel sağladığımız bir firmanın, yaz ayında 1 er aylık görevlendirmeleri ile il içi ve il dışında Seyyar tır üzerinde verdiği bir hizmet mevcut.

  Görevlendirme yazıları tamamlandıktan sonra personel asıl çalışma yeri olan istanbuldan 1 ay süre ile gideceği yere gönderilip(Otel konaklama vs.), çalışma saatlerinde seyyar platformlardan hizmet vermektedir.

  İş güvenliği gözünden bakıldığında, sadece çalışılan seyyar platformun risk analizi yeterli olacak mıdır?
  daha ne gibi eklemeler yapılabilir? ne gibi önlemler alınabilir?

  Teşekkürler.
 2. hakan aktaş İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  53700
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  çaba osgb
  sizin seyyar çalışanlarınızın yada çalıştıkları platformun, sabit çalışanlarınızdan İSG anlamında hiç bir farkı yoktur. isg kapsamına giren tüm hizmetlerden seyyar çalışanlarınızın da faydalanması yasal olarak mecburidir. onları diğerlerinden ayıran tek şey yapacağınız 1 ay süreli yapacağı işi ve gideceği yeri/yerleri belirten bir görevlendirme formudur.

  isg hizmetleri de sadece risk analizi değildir. sağlık raporu, eğitimleri, gerekli kkd'lerin tespiti, risk değerlendirmeleri, durum saptamaları vs. iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekiminin durumunuza göre uygun gördüğü çalışmalardır.

  sizin tüm hizmetlerden görevli personelinizin de yararlanması, ayrıca iş güvenliği uzmanınızın seyyar platform ve yürütmekte olduğu işle ilgili muhtemel riskleri içeren analiz yapması gerekmektedir. seyahat esnasında, platform kurulumu ve demontesi sırasında ve yürütülecek iş esnasında olan riskler risk analizinde olmalıdır. ayrıca her risk analizinde olan nerdeyse standarta bağladığımız yangın, elektrik, ergonomi, vs. gibi iş güvenliği uzmanınızın olası riskleri de yazması gerekmektedir.
  iyi çalışmalar..