1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

SGK İşverenlerden E-Posta Adreslerini Acilen Kuruma Bildirmelerini İstedi

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve efecan tarafından 4 Ekim 2012 başlatılmıştır.

 1. efecan İSGforum Üyesi

  Daha önce belirtildiği üzere (12/05/2012 tarihli haber); 12/05/2012 tarihli ve 27579 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan, İstirahatli Olan Sigortalıların İşyerinde Çalışmadıklarına Dair Bildirimin İşverenlerce Sosyal Güvenlik Kurumuna Gönderilmesine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğ ile işverenlere; istirahat (rapor) alan sigortalının istirahatli (raporlu) olduğu süre içerisinde işyerinde çalışmadığına dair Sosyal Güvenlik Kurumu'na bildirim yapma zorunluluğu getirilmiş, ardından Kurum tarafından bu bildirimle ilgili genelge ve duyuru yayımlanmış (27/05/2010 tarihli haber), genelge de; istirahatli sigortalının işyerinde çalışmadığına dair bildirimin işveren tarafından yapılmadığının tespit edilmesi halinde önce işverene söz konusu bildirimi beş gün içinde yapması konusunda yazı gönderilmesi, yazının işverene tebliğ edildiği tarihten itibaren işverenin 5 (beş) gün içerisinde sigortalının işyerinde çalışmadığına dair bildirimi yapmaması halinde işverene idari para cezası uygulanması gerektiği belirtilmişti.
  Daha sonra ise Kurum, sigortalılara verilen istirahat raporlarının sağlık hizmet sunucuların tarafından elektronik ortamda Kuruma gönderilmesi (27/05/2012 tarihli haber) işlemi başta olmak üzere bazı işlemlerin elektronik ortamda yürütülmesi amacıyla E-Ödenek Programını hayata geçirmiş, söz konusu programın kullanımı ile ilgili olarak da 03/08/2012 tarihli ve 2012/28 sayılı Genelgeyi yayımlamıştı. Genelgenin İşveren Modülü başlıklı bölümünde; çalışılmadığına dair bildirimin süresinde yapılması için Kurum tarafından işverenlere e-posta gönderileceği, e-posta gönderilebilmesi için de işverenlerin e-posta adreslerini Kuruma bildirmeleri gerektiği belirtilmiş, işverenlerin elektronik posta adreslerini Kuruma ulaştırmaları için son gün 01/10/2012 olarak belirlenmişti.
  Kurum bu defa bir duyuru yayımlayarak, bu sürenin 31/12/2012 tarihine kadar uzatıldığını belirtti. Bu nedenle E-Ödenek Programı sistemine kaydedilmek üzere e-posta adresini Kuruma bildirmemiş olan işverenlerin 31/12/2012 tarihine kadar e-posta adreslerini Kuruma bildirmeleri gerekmektedir.(www.isvesosyalguvenlik.com)
  ---------------------
  Yasal Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, makale, açıklama, bilgi ve içeriğin tüm hakları 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu doğrultusunda isvesosyalguvenlik.com'a aittir. Sitemizden herhangi bir şekilde kopyalama, alıntı yapılması, ticari amaçlı kullanılması, başka bir yerde yayınlanması yasaktır. Ancak web sitemiz kaynak gösterilmek ve link verilmek kaydıyla, kısmen alıntı yapılarak başka yerde yayınlanabilir.