1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Sgk sicil no ile nace kodu ve tehlike sınıfı tesbiti

Konusu 'İSGKATİP' forumundadır ve İpek Yetiş tarafından 29 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. İpek Yetiş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhabalar;

Bu nace kodu olayını anlamadım. Elimde bi iş yerine ait 23 haneli İş yeri SGK Num var. Bu iş yerinin nace kodunu nasıl bulacağım ?

Teşekkürler
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İŞ-SA OSGB
    sgk noyu yaz..örnek olacak şekilde anlatalım.....
  3. İpek Yetiş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    2 4711 01 01 1007060 001 00 82
  4. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İŞ-SA OSGB
    2 4711 01 01 1007060 001 00 82

Nace Kodu:471101
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 29 Haziran 2013 ---
    sonra tehlike sınıfları tebliğinde nace kotlarına göre hangi sınıf öğreniriz..
  5. İpek Yetiş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Çok teşekkür ederim. Şimdi nace koduna baktım mesala 47.11.01 var . Bu durumda 47.11.01 kodlu kısım mı beni ilgilendiriyor acaba ? Yanlış bişe yapmak istemiyorum :)
  6. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İŞ-SA OSGB
  7. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel

doğru, ilk rakamından sonraki 6 haneli rakamdır nace kodu
  8. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İŞ-SA OSGB
    47.11.01 Bakkal ve marketlerde yapılan perakende ticaret (belirli bir mala tahsis edilmemiş mağazalarda gıda, içecek veya tütün ağırlıklı perakende ticaret) Az Tehlikeli
  9. İpek Yetiş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Çok teşekkürler ilginiz için iyi akşamlar dilerim :)
  10. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İŞ-SA OSGB
    çok çalışyoz bi çayı hakettim..
  11. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    afiyet olsun :)
  12. cul_de_sac İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Vergi levhasindada yaziyor nace kodu oradaki faaliyet kodu ve alani bölümünden ulasabilirsiniz.
    Bu hafta başında bir arkadaşımın işyerinde tesadüfen farkettim. Açıkçası daha rahat ulaşılan bir sonuç hem alan ismide birebir tebliğde geçmekte.
  13. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman

vergi levhasındaki kod ile hafta sonları çalışma belgesi arasında kod farklı olan bir yerde de çalışıyorum sanırım tebliğ değişikliğinden bu sıkıntı. İkisinin genel faaliyet alanı benziyor ama ikisi de farklı.
  14. Taner Yılmaz Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Afyon
    Sertifika Numarası:
    57660
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar, üreticinin sgk sicil kodunda 10.71.01 yani Taze pastane ürünleri imalatı (yaş pasta, kuru pasta, poğaça, kek, börek, pay, turta, waffles vb.) Az Tehlikeli , ikinci no sunda 10.61.01 yani Kahvaltılık tahıl ürünleri ile diğer taneli tahıl ürünlerinin imalatı (buğday, yulaf, mısır, çavdar vb. ezmeleri ile mısır gevreği ve patlamış mısır dahil)- Az Tehlikeli 3. nosunda 70.10.01 yani İdare merkezi faaliyetleri- Az tehlikeli -- diye geçiyor. Benim anlamadığım ise şu bu adam un üretiyor yani kodu 10.61.02 Tahılların öğütülmesi ve un imalatı (mısır unu, kepek, razmol dahil, pirinç unu hariç) -tehlikeli --- olamalı şimdi bu adamın tabi olduğu durum ne ben neye göre işverenle anlaşacağım ,şaşırdım doğrusu? Bilen varsa acil yardım.
  15. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman

Bu Sgk kodunun verilmesinde sıkıntı var sadece sizin yerde değil birçok yerde var bu sıkıntı. Adam az tehlikeli iş yapıyor çok tehlikeliyi yapıştırmışlar veya çok tehlikeli iş yapıyor bir şekil az prim ödemek için az tehlikeli gibi göstermiş. Bu durumda yapacağın şey alacaksın eline vergi levhası örneğini bir de faaliyet raporunuzu bölge sgk ya dilekçe yazacaksın tehlike sınıfı değişikliği ile ilgili.
  16. yıldırım İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    SGK SİCİL NUMARASININ 2-3-4-5 haneleri sadece ana faaliyeti belirliyor. yukarıda verilen bilgi kesinlikle yanlıştır. 6-7 hane nace kodunda bağımsızdır. nace rev.2 altılı kod listesinde ( örenk sgk no 296010909104083503420-87 vergi levhasındaki kod 960105) 96.01.09 diye bir kod bulamazsınız. ERKAN BEY daha öncede net bilmediğiniz konularda ısrarla yanlış bilgi verdiniz .lütfen daha dikkatli olalım
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 29 Haziran 2013 ---
    sgk sicil numarasının 6-7-8-9 haneleri ünite kodu oluyor
  17. Taner Yılmaz Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Afyon
    Sertifika Numarası:
    57660
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Yıl
    yıldırım bey, dj_shark bugün muhasebeciye bastırdım, kod yanlış diye. SGK siteden düzgün bir şekilde nace değişikliği yaptık, SGK sicili değiştirmeden Nace kodu değişti, diye onaylandı. Muhasebeci SGK kodunu 2 ay sonra düzelttirebileceğini tehlike kodunun primini bu şekilde doğru ödediklerini ancak sicil No da çalışan teşvik vs kapanmadan değişiklik olamayacağını söyledi , bilgi için tşk , başka bir ayrıntı varsa paylaşalım lütfen
  18. yıldırım İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    taner bey bilmediğim konuda hele de böyle bircok kişinin fikir paylaştığı ortamda yanlış konusacağıma susarım. erkan bey sağolsun sitede emeği çok ama benzer bir konuda ısrarla yanlış bilgi paylaştı. işletme sahibi biri olarak söylüyorum sgk işveren sicil numarasının 2-3-4-5 hanesi ana faaliyeti belirle ve 4 hanedir ama nace altılı rev.2 listesinde göreceksiniz nace kodu 6 hanedir. yani örneğimde olduğu gibi vergi levhasında 96.01.05 yazan bir işyerinin sgk sında 2-3-4-5-6-7 haneleri 96.01.09 ve nace kod altılı rev.2 listesinde 96.01.09diye bir kod yok
  19. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    yani ?ne demek istediğinizi anlamadım?
    bende firmalarımı ilk rakamdan sonra altı haneli rakamdan buldum ve o şekilde bildirim yaptım, tebliğde de o şekilde idi?
    ispatlamaya çalıştığınız şey nedir?
  20. yıldırım İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sgk müdürlüklerinde beyanda bulunurken altı haneli kod belirlenir ama sgk işyeveren numarasına sadece 4 hanesi yansır.
    4hane üzerinden hiçbir yere varamazsınız çünkü 96.01.05 örneğinde göreceksniz 96.01Tekstil ve kürk ürünlerinin yıkanması ve (kuru) temizlenmesidir. 96.01.01 az tehlikeli 96.01.02 az tehlikeli 96.01.03 tehlikeli 96.01.04 çok tehlikeli 96.01.05 tehlikelidir
    yani 4 hane sadece ana faaliyeti belirler