1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Sgk sicil no ile nace kodu ve tehlike sınıfı tesbiti

Konusu 'İSGKATİP' forumundadır ve İpek Yetiş tarafından 29 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    e tamam, bu böyle zaten, aksi söylenmiyor ki
    soru şu SGK nodan nace kodu nasıl bulunur?
  2. cul_de_sac İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Evet haklısınız zaten herkes 2. rakamdan sonraki 6 adet rakamı baz alın diyor.
    Ama bence vergi levhasınada bakabilirsiniz.
  3. yıldırım İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    tuğba hanım sgksına göre 96.01.09 yazan firma hangi tehlike sınıfına girer nasıl bildirim yapmalıyız?
  4. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    96 Diğer hizmet faaliyetleri
    96.0 Diğer hizmet faaliyetleri
    96.01 Tekstil ve kürk ürünlerinin yıkanması ve (kuru) temizlenmesi
    96.01.01 Çamaşırhane hizmetleri (para veya jetonla çalışan makinelerle yapılanlar dahil) Az Tehlikeli
    96.01.02 Halı ve kilim yıkama hizmetleri Az Tehlikeli
    96.01.03 Giyim eşyası ve diğer tekstil ürünlerini boyama ve renklendirme hizmetleri (imalat aşamasında yapılanlar hariç) Tehlikeli
    96.01.04 Kuru temizleme hizmetleri (giysi ve diğer tekstil ürünlerinin, kürk ve deri ürünlerinin kuru temizlenmesi) Çok Tehlikeli
    96.01.05 Giyim eşyası ve diğer tekstil ürünlerini ütüleme hizmetleri (pres ve silindir ütüleme hizmetleri dahil) Tehlikeli
    96.02 Kuaförlük ve diğer güzellik salonlarının faaliyetleri
  5. yıldırım İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sgk işveren sicil no 29601090910408350342087
    vergi no 96.01.01
  6. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    2 4711 01 01 1007060 001 00 82
    ? soru bu nodan nace kodu

cevap
    47.11.01 Bakkal ve marketlerde yapılan perakende ticaret (belirli bir mala tahsis edilmemiş mağazalarda gıda, içecek veya tütün ağırlıklı perakende ticaret) Az Tehlikeli
  7. yıldırım İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    tamam işte 96.01.09 yok bu listede
    elimde 100den fazla müşteri var böyle
  8. cul_de_sac İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Yani Yıldırım Bey siz aslında SGK sicil numarasına güvenmememiz gerektiğini belirtiyorsunuz değilmi ?
    Peki Vergi Levhasında'ki faaliyet kodu ve alanı yapılan işle uyuşuyormu ?
  9. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İŞ-SA OSGB
    listede yok ise Sgk dilekçe başvuru yapıyorsunuz yeniden nace kodunuzu faaliyet alanına göre revize ediyolar...
  10. yıldırım İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    269200909138349003437-41 bu firmanın nace kodu 69.20.09 ise bu da listede yok
  11. cul_de_sac İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Erkan Beyde eğer uyuşmuyorsa , değişiklik talep edin diyor. Yani durum budur değil mi Erkan Bey ?
  12. cul_de_sac İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Talha Bey'de hemen şu maddeleri oraya koyup buradaki beyin fırtınamıza son veriyor, değil mi Talha Bey ?
  13. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    beyin fırtınası yok burada,
    yanlış beyanla suçluyor,ancak konuyu açan arkadaşın sorusunu erkan ın cevabı ile doğruluyoruz
    bu ne yaman çelişki dir
  14. yıldırım İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bende yukarda belirttiğim gibi 6-7-8-9 haneler ünite kodunu belirler.nace koduyla alakası yoktur.
  15. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İŞ-SA OSGB
    doğrusunu anlat bize..Müfettişlerim ve SGK danışmanımın bana anlattıklarını sildim..Anlat bana doğruyu..OSGB sistemime bindene firma girdim bir çoğu yalnıştı düzelttirdim..anlat bana doğruyu..bana birileri doğruyu anlatsın sistemimde 1000 dene firma ataması var yanlış girdim galiba bunları..
  16. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    yani kelimelere boğulmayın
    ünite kodu o firmanın asıl tehlike sınıfını belirleyici son 2 hanedir
    Yıldırım bey ,muhasebecimisiniz?
    Bir muhasebeci bana nace kodu ne diye sormuştu,paylaşayım dedim
  17. cul_de_sac İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Tuğba Hanım sonuç olarak birşeyleri tartışmamız iyi oluyor çünkü, ben Yıldırım Bey'in bahsettiği bu sorunu yaklaşık 14 yıllık bir İş Güvenliği Uzmanının doğruladığına şahit oldum ama sağolsun ki Yıldırım Bey2in sayesinde aslında tecrübeli kişierinde ne kadar büyük hatalar yaptığını ve bu insanların hareketlerini sorgulamamız gerektiğini farkettim. İki tarafta doğru bilinen bir durumdan bahsediyor ama sorun çıkabileceğinide bizlere anlatıyorlar.

Bugün bana birşeyler öğrettikleri için, samimi olarak Yıldırım ve Erkan Bey'e çok teşekkür ederim.
  18. yıldırım İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    c) Ünite kodu; işyerinin işlem gördüğü üniteyi belirtmeye yönelik olup iki hane rakamdan ibarettir. (6-7-8-9 haneler)

iki net örnek verdim 96.01.09 (296010909104083503420-8) ve 69.20.09 (269200909138349003437-41) bunlar nace altılı do rev.2 listesinde yok. işletme e-devlet sifresi yetkilisi internetten nace kodunu yaptığı iş doğrultusunda düzeltebilir.
  19. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Pardon ama bir yanlışın üzerinde mi tartışıyoruz?
    Bizim için tehlike sınıfı önemli bunu da sgk nosunun ilk rakamı dışındaki 6 haneli rakamdan bulabiliriz.Bu konuda hemfikirmiyiz.
  20. yıldırım İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    niyetim bir tartışma ortamı yaratmak değil. aksine somut iki firmam üzerinden 96.01.09 (296010909104083503420-8) ve 69.20.09 (269200909138349003437-41) sgk sicil numarasının nace kod hakkında tam bilgi vermediğini göstermekti.