1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Sgk sicil no ile nace kodu ve tehlike sınıfı tesbiti

Konusu 'İSGKATİP' forumundadır ve İpek Yetiş tarafından 29 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Somut 2 firmanızda sgk nın düzeltilmesi gerek. bunu bende yaşamıştım,bir firmaya görüşmeye gittiğimde ilk nace kodunu kontrol ederim.Bu sayede birçok yanlışlık düzeltildi.
  2. yıldırım İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  3. Taner Yılmaz Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Afyon
    Sertifika Numarası:
    57660
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Benim sorum , nace kodunun faaliyetine uymaması idi. Ben nace kodunu nasıl değişeceğini öğrendim. Olmayan bir kod ne olur bilmiyorum pek anlamadım karşıma çıkarsa bakacağım ;) hayırlı geceler
  4. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    SGK-NO.jpg

Bu doğru mu şimdi ? çç ye yazacak birşey bulamadım :)
  5. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Nace Kodu: bbbbcc
  6. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    çç ne peki ?
  7. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Eski listedeki karsılığına bakın
  8. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    cc:Y.Şb.Kodu
    çç:E.Şb.Kodu
  9. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    cc:Y.Şb.Kodu
    çç:E.Şb.Kodu
  10. Taner Yılmaz Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Afyon
    Sertifika Numarası:
    57660
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Yıldırım bey , bugün aynı şey başıma geldi, son iki hanesi listede yok, ne yapılması gerekiyor ?
  11. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    SGK dan nace kodunu revize ettirecekler.
  12. Taner Yılmaz Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Afyon
    Sertifika Numarası:
    57660
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Bir firmamda üretim(çiftlik- TEHLİKELİ )+satış(mutfak eşyası -AZ THELİKELİ) var. Nace kodunu satış yapılan ve üretimle alakası olmayan alandan belirlemişler.Gerekçe ise satış yapılan ürünlerin bütçe olarak %90'ı üretim yapılan ürünlerden değil. Muhasebeciye söyledim, müfettiş gelirse üretime bakacak, çalışanların maruz kaldığı tehlikeler üretim kaynaklı. Değiştiririz dediler. Sen eğitimleri vs mevcut duruma göre yap, Naceyi değiştirince gerekirse yenileriz dediler. Ben ne yapmalıyım? Yardım lütfen
  13. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Risk analizleri,eğitimler ve Acil durum Faaliyetleri Resmi Firma Ünvanı,Adresi ve SGK sicil numarasındaki işyerlerine ayrı ayrı yapılır.Yönetmeliklerde bu hususu dökümantasyon adı altında ayrıca anlatmış.Özellikle risk analizi ve acil durum faaliyetleri dökümantasyonu olmalı,bu dökümantasyonda amaç,kapsam...ve işyeri adı,adresi ve tehlike sınıfı belirtilmelidir
  14. Taner Yılmaz Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Afyon
    Sertifika Numarası:
    57660
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Erkan Bey, teşekkür ederim. doğru mu anladım?
    1- İşyerini göründüğü gibi 2 bölüm kabul edeceğim,
    2- İki ayrı tehlike sınıfında iki ayrı Risk Değ.- AE planı ve Eğitim Proğramı düzenleyeceğim.
    Doğruysa eğer ;
    3-Peki ben İsg uzmanı olarak sözleşme yaparsam, az tehlikeli sınıf için mi atanmış olacağım. Yada bu önemli mi? Beni etkilemez mi?
    4-Firma 50 altı Nace kodunda az tehlikeli olursa 2016 ya zorunluluğu atması (üretim aşaması Tehlikeli olduğu için) firma için sıkıntı oluşturmaz mı?
    5- Yada firma bünyesinde iki farklı sınıftaki faaliyet için ayrı Nace kodu olabilir mi?
  15. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    1-evet
    2-evet
    Diğer sorular için;50 ve üzeri çalışan olan yerler için,iki farklı faaliyet ve iki farklı SGK sicil numaralı yerlere isgkatip üzerinden atama yapabilirsin..öncelikle üretim ve ofis ayrı sigorta kolunda ve nace kotları belirlenmesi lazım...
  16. worldofsofi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    72896
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ben de merak ediyor, çevremde kimseye soramıyordum çekindiğimden, çok teşekkürler...Yani ilk rakamdan sonraki rakamlar öyle mi? teşekkürler
  17. merve akdag kardes İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    20677
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    BELEDİYE
    ben belediyede olduğum birim olarak farklı tehlike sınıfları var 2tane tehlikeli 1 tane çok tehlikeli sınıf geri kalanıda az tehlikeli c sınıfı olduğundan sadece az tehlikelilerdenmı sorumluyum.artı her birime ayrı ayrı risk acil durum planı falanmı yapıcam.nace kodları bazı birimlerin hiç yok bazılarınında koa bakınca farklı görev yazıyor uyuşmuyor ne yapmam gerek insan kaynaklarında e bildirge üzerinden yapıyorlar bu işlemi sanırım.benım kendım sgk ya gidip yapmam gerekmıyormu acaba
  18. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ilgili muhasebeci yada insan kaynaklarının SGK ya dilekçe ile SGK nolarındaki nace kotlarını revize ettirecekler olmayanlar ise düzenlenecek.ayrıca C sınıfı olarak az tehlikeli ve tehlikeli gruba bakabiliyorsun.
  19. merve polat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    arkadaşlar nace koduna göre tehlikeli ama çok tehlikeli primi ödiyen bir firma ne yapmalı?bir denetime tabi olursa c sınıfı uzman çalıştırması problem olur mu sonuçta tehlikeli sınıfta kayıtlı gözüküyor?
  20. merve akdag kardes İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    20677
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    BELEDİYE
    Çok tehlikelide zaten c çalıştırılsa bile bakanlık görevlendirme vermez artı sıkıntı olur her iki tarafada oyuzden c sınıfına uygun az tehlikeli ve tehlikeli yerlerde çalışılması gerek