1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

SGK'dan İş Kazası Geçiren Sigortalıya 'Geçmiş Olsun' Mektubu

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve isgforum tarafından 14 Eylül 2012 başlatılmıştır.

 1. isgforum İSGforum Üyesi

  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Zonguldak İl Müdürlüğü, iş kazası geçiren sigortalılara 'Geçmiş olsun mektubu' göndermeye başladı. SGK İl Müdürü Kamuran Öner, Türkiye Taşkömürü Kurumu maden ocağında geçirdiği iş kazası sonucu yaralanan maden işçisi 29 yaşındaki Hasan Çakır'ı evinde ziyaret edip mektubu vererek uygulamayı başlattı.
  [​IMG]
  SGK İl Müdürlüğü, maden ocaklarının yoğunluğu nedeniyle çok sık iş kazalarının meydana geldiği kentte, kaza geçiren sigortalıların sosyal güvenlik şemsiyesi altında olduklarını hissettirmek amacıyla mektup projesi geliştirdi. SGK İl Müdürü Kamuran Öner, yardımcıları Yunus Demir, Okan Şentürk ve koordinatör Elçin Türktüredi ile birlikte, Türkiye Taşkömürü Kurumu Üzülmez Müessesesi Asma-Dilaver İşletme Müdürlüğü'ne ait maden ocağında çalışırken yüksekten düşmesi sonucu ayak bileği ezilen maden işçisi Hasan Çakır'ı evinde ziyaret edip bir buket çiçek ile mektubu vererek uygulamayı başlattı.

  Kamuran Öner, 6 yıllık madenci 2 çocuk babası Hasan Çakır'a geçmiş olsun dileğinde bulunup, mektup projesi hakkında bilgi verdi. Öner, mektup projesini Türkiye'de ilk kez Zonguldak'ta başlattıklarını söyledi. Öner, mektupta, iş kazası geçiren sigortalıya devlet olarak yanında oldukları mesajını verirken, kurum ile ilgili bürokratik işlemlerde engellerle karşılaşmamaları için izleyecekleri yol hakkında bilgi verdiklerini de anlattı. Öner, şöyle dedi:

  "İş kazaları neticesinde hem iş gücü kaybımız var, hem de sigortalılarımızda sağlık sorunları doğuyor. Dolayısıyla biran önce işbaşı yapmalarını istiyoruz. Hem onları motive edebilmek, hem de yanlarında olduğumuzu hissettirebilmek adına bu mektup gönderme kararı aldık. Mektupta iş kazası geçiren sigortalıya, bu süreçte kurumumuzla ilgili işlemlerini sorunsuz halledebilmeleri için telefon numarası veriyoruz. Bu numarayı aradıklarında görevlilerimiz onlar adına tüm bürokratik işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleştiriyor. Dolayısıyla iş kazası geçiren sigortalılarımızın kendi sağlıkları ile uğraşırken bu tür bürokratik işlerle uğraşmasını istemiyoruz. Daha önemlisi de sosyal güvenlik kurumunun onlar için varolduğunu hissettirmeye, onlar için çalıştığımızı göstermeye çalışıyoruz."

  Proje kapsamında gerekirse kaza geçiren sigortalıları zaman zaman evlerinde veya hastanelerde ziyaret edeceklerini de anlatan Öner, proje ile maden ocaklarının yoğun olduğu, yılda 3- 4 bin iş kazasının meydana geldiği kentte sigortalıların sosyal güvenlik şemsiyesi altında olduklarını hissettirmeye çalışacaklarını kaydetti.

  Maden işçisi Hasan Çakır da uygulamadan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Çakır, "Daha önce böyle bir uygulama görmemiştim. Bir ilki gerçekleştirdikleri için kendilerine teşekkür ederim. İnşallah devamı gelir" diye konuştu. - Zonguldak

  Haber Tarihi: 14 Eylül 2012 Cuma Saat 10:37
  Doğan Haber Ajans


  kaynak:http://www.haberler.com/sgk-dan-is-kazasi-geciren-sigortaliya-gecmis-olsun-3937096-haberi/
 2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  güzel bir uygulama ama daha somut çalışmalar yapılmalıdır..mesela kayıt dışı ile mücadele etmek...