1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Sigorta bildirimi nasıl olacak?

Konusu 'İş Hukuku ve SGK Uygulamaları' forumundadır ve soner soysal tarafından 20 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. soner soysal İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar pazartesi 18.11.2013 tarihinde 3 şirketin ortak olduğu yerde yeni iş güvenliği uzmanı olarak işe başladım. bu firmalar farklı illerde ihalelerle iş alıyor ve her iş farklı işyeri olarak gözüküyor. Şu an isg katip üzerinden 2 ayrı iş için sözleşme yaptık. biri 14 saat, diğeri 22 saat ve tüm sözleşmeler tamamlanınca 198 saat olacak fakat muhasebe nasıl beni sigortalı göstereceğini bilmiyor. yardım ederseniz sevinirim
  2. ali kartal İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    part time gösterecek bildiğim kadarıyla
  3. Bedriye Binbaşıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Kısmi süreli sözleşme yaptığınız için, saatten gün hesabına geçip ayda o kadar güne tekabül eden kadar sigortalayacak diye biliyorum ben
  4. Fatma Kaynak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bedriye hanımın dediği gibi. Bende kısmı süreli çalışıyorum. Her firma için hesaplaman saati 7,5 bölüp gün çıkıyor. O gün sayısı kadar ayda 1-2-3 iş günü gibi SGK lı gösteriyorlar
  5. ENES GÜRLER İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Soner Bey, SGK dökümlerini çıkardıklarında kurumda kaç tane nace kodu gözüküyor? Nace kodu sayısı firma sayısını gösterir. Eğer bu 3 ortak yeni bir şirket olmuşlarsa, bir nace kodu vardır ve tek firma üzerinden sigortanızı yaparlar. 3 ayrı şirket kendi isimleriyle işlerine devam ediyorsa, (mesaisiyle 217 saati aşmamak kaydıyla) üçüne de ayrı ayrı sigortanızı ödemeleri gerekir. Üçüne de ayrı ayrı risk değerlendirmesi, eğitim, gerekliyse iş güvenliği kurulu vs. vs. ayrı ayrı yapmanız gerekecektir.