1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Sigorta ofisi denetlemede neler gerekir?

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve Can Koral tarafından 25 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar Merhaba, öncelikle bu site sayesinde sınavı kazandığımı ve İSG konusunda bir çok konuda bilgi sahibi olduğumu söylemeliyim. Şu anda sigorta faaliyetleri yürüten bir şirkette çalışıyorum ve bir plaza binasının 3 katı bize ait. Az tehlikeli sınıfa giren bir sektörde faaliyet gösteriyoruz. Benim sorum şu şekilde: Yarın öbür gün İSG için bakanlıktan müfettişler denetlemeye gelse özellikle nelere bakarlar yani eksiklerim neler olabilir çünkü yeni uzmanım ve çoğu konuda eksiğim olabileceğini düşünmekteyim. Bu müfettişlerin benim risk sınıfım için özellikle dikkat ettikleri maddeler veya az tehlikeli ofislerde daha önce denetim yaşamış kişiler varsa konuyla ilgili değerli yardımlarınızı rica ederim.
  2. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Ofis ergonomisi eğitimine çok dikkat ediyorlar
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 25 Eylül 2014 ---
    Bir de araçla çalışan varsa onlarla ilgili eğitimlere araç bakımlarına filan
  3. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    anladım teşekkür ederim.peki ben bi yerde kısa vadede az tehlikeli iş yerlerine henüz denetleme başlamayacağını ilk planda daha riskli iş kollarıyla ilgilenileceğini duydum..bu konuda bir bilgin var mı?
  4. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Klima özelliği,konumu ve termal şartlarına dikkat et,
    Merdiveneler,korkulukları,kaymaz band uygulaması,
    Yangın alarm,dedektörleri ve yangın tüpleri mevcudiyeti önemli,
    Ergonomi kuralları içinde ofis elemanları ve ekranlı araçlarda isg önemli konular...
  5. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    çok teşekkürler:)
  6. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    zaten halihazırda tehlikeli ve çok tehlikelilere denetim başladı. Az tehlikeli yerlere gidildiğine dair hiç duyum almadım
  7. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    anladım ben de benzer bi duyum henüz almadım çok teşekkürler:)
  8. M.Serkan Balkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    1231
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel Şirket
    @Sevecen Günel
    Az tehlikeli sınıfda bulunan mağazamıza denetime geldiler formda paylaştım neler yazdıklarını takıp edebilirsiniz;=)
    Can Bey,
    Eğitimlere bakıyorlar, nasıl verildiğini sorguluyorlar, risk analizine ve içeren tehlikelerle analiz edenleri karşılaştırıyorlar, acil durum planları yönetmeliğe uygun mu, tatbıkat ve planlara bakıyorlar, genel olarak gezip inceliyorlar, isg işaretlerine bakıyorlar, kurul varsa kurul kayıtlarına, öneri tespit defterine, çalışanların görevi ve görev tanımları, varsa alt taşeron, ilk yardım eğitimine ve yangın eğitimine bakıyorlar, çalışan temsilcisi ve destek elemanı daha ne olsun:=))
  9. Alper Akpunar Eğitim Grubu Lideri

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    16217
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gündoğdu Mobilya (Sümela)
    Risk değerlendirmesi acil eylem planı hazırlanmışmı.
    Hazırlanmışsa işyerine özgü maddelerimi içeriyor.
    Yangın söndürücü, kaçak akım rölesi, acil çıkışlar, personel özlük dosyaları, ilk yardım çantası, personel isg egitimi verilmişmi, 50den fazla çalışan varsa isg kurulu varmı, defter tutuluyormu. Genelde bunlar
  10. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    anlaşılan başlamış :)
  11. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Az tehlikeli kurumsal bir şirkete yaklaşık 200 bin tl ceza gönderdiklerini biliyorum ergonomi konusunu adın gibi bil ve uygula derim.
  12. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    teşekkürler Serkan Bey:)
  13. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    evet öyle görünüyor:)
  14. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sigorta ya da banka sektöründe çalışan arkadaşlara sorum daha önce denetleme geçiren oldu mu yakın zamanda ben bu sektörlere bir denetleme yapıldığını henüz görmedim özellikle bu aralar tamamen inşaatlara yönelmiş durumdalar diye biliyorum özellikle Torunlar'da yaşanan kazadan sonra..fikri olan paylaşırsa sevinirim.
  15. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar konuyu güncellemekte fayda var...2015 başında az tehlikeli sınıflara da denetleme düşünülüyormuş sanırım , konuyla ilgili fikri olan ya da denetleme geçirenler nelere dikkat edildiğini yazarsa memnun olurum...