1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Sigortamı kaç saat göstermeliyim

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve Tugba Doğan tarafından 22 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. Tugba Doğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    69070
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar fab. 50 kişi çalışıyo.ben ilk işe başladığımda muhasebe saat olarak beni 180 saat artı 27 saat mesai şeklinde sözleşmemi yaptı.şimdi bu sözleşme ilerde bana sıkıntı olurmu ve normal de kaç saat göstermeliyim.yardım edin.iş yeri tehlikeli sınıfında.
    normalde 12,5 saat filan isg uzmanı olarak göünmem yeterli değil mi.diğer kalanı içe yönelik çalışan olarak gösterebilirmiyim.
  2. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sigortanızı saat olarak gösteremezsiniz, gün olarak göstermeniz gerekir. 180+27 saat görevlendirildiğiniz için tam zamanlı oluyorsunuz yani 30 gün sigortanız yatacak. günlerinizin de fazla olarak gösterilmesi herhangi bir sorun teşkil etmez. sadece resmi olarak dışarıya iş yapmanızı engeller ki, sanıyorum işyeriniz bu yüzden mesaileriniz dahil doldurmuş.
  3. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    bi sıkıntı olmaz 2 gün veya daha fazla yatırsın azını yatırmasın yeter. Birde dışarıya hizmet verebilirsiniz (tabi isgkatipte maksimum sürenizi dolduruysanız veremezsiniz) ama sigortanız tam yatacak diye başka bir firmada hizmet veremezsiniz diye bir kural yok.
  4. yaşarsalur İSGforum Üyesi

önemli olan isg katipde kaç saat sözleşme yaptığındır ordada full doldurduysa seni ki senin bunu bilmen gerekli geçmiş olsun o işde full time çalışıyosun mesela isg katipde 13 saat gösterirler ama 30 gün sigortan yatar ve sigortaya bildirim isg uzmanı bildirimi yapar ama 30 gün sigorta yatması demek dışarıdan iş alamazsın anlamına gelmez önemli olan isg katipdeki süren orası dolmadıkça bildiğim kadarıyla 60 güne kadar 1 ayda sigorta yapılıyor ama yinede 30 gün gözükür sadece sigortaya yatan prim artar v.s v.s
  5. gül sözbir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    24236
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    merhaba,bende inşaatta tam zamanlı olarak çalısıyorum benimde sorum sigortamız uzman olarak ne kadardan yatırılmalı? asgari ücretten değil dimi?
  6. yaşarsalur İSGforum Üyesi

tam zamanlı çalışıyorsan aldığın maaşdan yatmalı eğer düşükten yatıyorsa patronun usulsuzluk yapmaktadır buna razıysan sesini çıkarmazsın senin insiyatifinde bir nevi şikayetin varsada bakanlığa şikayet edersin gelirler konuyu araştırırlar ama kimin şikayet ettiğini müfettişler kesinlikle söylemezler söylerlerse buda duyulursa müfettiş gizlilik ilkesine uymamakdan memurlukdan atılır falan filan uzun hikayeler yani.....
  7. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Eğer sigortanızı ayda 30 gün olarak göstermezseniz sigortasız gözüktüğünüz her ay için gss prim borcunuz çıkar. Buna da ek olarak dikkat edin.