1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Sinif yükseltme sinavi

Konusu 'Eğitim Notları ve Hazırlık' forumundadır ve NAZLI YEŞİLYURT AKSU tarafından 19 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. NAZLI YEŞİLYURT AKSU İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    11445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar sınıf yükseltme sınavı için başvuru yaptım ama sınava hazır olmadığımdan girmeyeceğim. ayrıca sınav ücretini ve başvurusunu tamamlamıştım fakat girmeyeceğim için bir sonraki sınava gireceğim bunun için bakanlığa herhangi bir bildirimde bulunmam gerekli midir? Bilginiz varsa ve ne yapmam gerektiği konusunu lütfen paylaşır mısınız?
  2. Bedriye Binbaşıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Ağustosun 2 sine kadar olacak sınavlara 2 kez girme hakkınız var..Zaten bu sınavdan sonra bir de mayısta sınav hakkınız olacak...2 Ağustosa kadar extradan başka hak vermeyeceklerine göre bir hakkınızı girmeyerek yakmak yerine sınava girerek değerlendirin bence..
    Bu sınava girseniz de girmeseniz de geriye 1 sınav hakkınız kalıyor.
    Şansınızı deneyin, son iki günde forumda paylaşılan özet bilgiler var onlardan birini okuyun.( Muhammed Ali Bey'in paylaştığı son hap bilgi çok işinize yarar 61 sayfa zor değil )
    Başarılar.
  3. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    Bedriye hanım mayıs sınavından önce şubat sınavı da var. MEB'le protokol aşamasındaydı son ne yapıldı bilemiyorum. 23 şubat-25 mayıs. yapılan duyurularda 21 aralık sınavına başvuru yapıp girmeyenlerin 2 sınav hakkının devam edeceği ve şubat-mayıs sınavlarına girebilecekleri belirtiliyor:
    "21 Aralık 2013 tarihli sınav için başvurduğu halde sınava girmeyenler, bu haklarını daha sonra yapılacak sınavlarda ( Şubat ve Mayıs 2014) prim gün sayılarına uygun belge sınıfı için kullanabilirler."
    http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=sinav_hakki_duyurusu
  4. Bedriye Binbaşıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Evet böyle bir duyuru var ama bunların nasıl davranacağı belli olmaz.
    21 Aralık sınavı ile ilgili hatırlarsanız 3 kez değişiklik yaptılar ( Kasımda yapılacak duyurusu yayınlandı, 14 Aralık duyurusu yayınlandı, 21 Aralık duyurusu yayınlandı).
    Açıkcası ben güvenmiyorum, son sözlerine bakarım :)
    Başarılar.

5. Recep Tayyip Taşdelen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Moralinizi bozmak istemem ama bu sınava girmediğiniz an hakkınızın biri tükenmiş olacaktır. Çünkü başvuru için dilekçe verdik. Duyuruda belirtilen iki hakkın kaybolmaması durumu ancak hiçbir başvuru işleminde bulunmamış olanlar için geçerli olacağını düşünüyorum ama takdir sizin.
  6. NAZLI YEŞİLYURT AKSU İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    11445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    teşekkür ederim bilgilendirmeleriniz için. isggm ' nü aradım ama cevapveren yok çok lakayıt bir kurum oldu artık bu işinde suyunu çıkardılar. sonumuz hayırlısı bindik bi alamete gidiyoz kıyamete sanki.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 20 Aralık 2013 ---
    arkadaşlar ulaştım sonunda telefonla, sadece başvuru ücretinin yanacağını, sınav hakkının kaybolmayacağı bilgisini aldım. kaynak sağlam tekrar ilginize teşekkür ederim.
  7. mcakmak İSGforum Üyesi

8. reyhangonca İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    21 aralık sınavı öncesi sınava girememe durumu için aradığımda "sınava başvurunuzu kesinlikle yapın, dilerseniz sınava girmediğinizde sınav hakkınız iptal olmayacaktır" dendi. Fakat her an herşey değişebilir tekrar aramakta yarar var
  9. Recep Tayyip Taşdelen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Benim arkadaş sınava saatler kala yolda iken 170 i aradı. net bir cevap alamayınca sınava girmek zorunda kaldı. İnsiyatiflerine kalmış birşeymiş dilerlerse hak verirlermiş dilemezlerse hak vermezlermiş. Hem sınav kolay geçtiği söyleniyor. Girseydiniz iyiydi.