1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Sistem kurmak

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve pınaroz tarafından 23 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. pınaroz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar merhaba! tel ürünlerinin üretildiği bir firmada isg sistemi kurmaya çalışıcaz.bize yardım eder misiniz? teşekkürler
  2. pınaroz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    hammdde girişinden başladık. ama asıl problem ben riskleri göremiyorum :) işimiz çok yalnız
    daha önce ses ışık testleri yapılmamış yerler sarı renkle belirlenmemiş
    çok eskik var nerden başlasak?
  3. pınaroz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    acemi olmaktan nefret ediyorum :)

4. bir gün otur işçileri izle kolu nereye çarpıyor bacağını nereye sokuyor nerede takılıp tökezliyor yakınına ne düşüyor nereden yürüyor ne zaman hapşırıyor sizinle tokalşırken elini silip mi tokalaşıyor bunlar işaretlerdir
    sonra başka bir gün başka bir yerde izle sürekli bunları not al istersen bunları olay raporu olarak raporlaman şirketine ilerisi için faydası olacaktır
    büyük üstad mörfi der ki "Er ya da geç olası en kötü koşullar zincirlemesi vuku bulacaktır." yani şu ana kadar bir çok kaza oluyor ancak bir şekilde zayıf halkaya denk gelmediği için kimseye bir şey olmuyor ancak bunun gelecekte olmayacağını bilemezsin
  5. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    On tespit raporlari ve saglik guvenlik planlari sitede mevcut..aksiyon planlari haziIrlanmali..sonra risk degerlendirme raporu hazirlanmali standartlari yonetmelik belirlemis ona gore hazirlanmali..tesbit yapamayan oneride de bulunamaz...kolay gelsin
  6. pınaroz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    çok teşe
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 23 Ocak 2013 ---
    çok teşekkür ederim :) evet onları yaptım =))
    kesinlikle çok iyi fikir =) yardımınz için teşekkür ederim:)
    sayenizde inceleme fırsatı buldum, teşekkür ederim :)
  7. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    bence bir iş güvenliği uzmanının uymaması gereken tek kanun mörfi kanunudur!!!
    düzeltmeye çalışma,olması gecikir??????
    :p
  8. Mehmet Ali İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Pınar Hanım, ben işçilerle de konuş derim. Bilhassa uzun yıllar çalışan işçilere sor, daha önce ne gibi iş kazaları oldu, ne gibi kazalara ucuz atlatıldı, nerelerde riskler var gerçekten faydası oluyor. Hatta öneri sunanlar bile oluyor ve düşününce mantıklı geliyor. Ben öyle yaptın ve bana faydası oldu. Sanada faydası olur diye düşünüyorum.. Kolay gelsin..
  9. bende tam olarak aşağıdakine uyuyorum en azından kontrollü patlatma oluyor :D
    olmuyorsa zorla kırılırsa zaten değişmesi gerekirdi
  10. pınaroz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    aklın yolu bir demekki :)) çok teşekkür ederim tavsiyeniz için.