1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Sitelerde ve turizm şirketinde isg

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve Sevde Şahin tarafından 30 Kasım 2014 başlatılmıştır.

 1. okul servisi yapan ayni zamanda 5tane sofor caliştiran sehirler arasi gezilerde duzenleyen bir işveren bu hizmeti almak istiyor, ilk işim olacak, az tehlikeli sinifina giriyor diye duşunuyorum, dogrumu yapmam gerekenler nedir? Ayrica 195daire ve 7kişinin caliştigi bi sitede kanuni zorunluluklar şimdilik neler
 2. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  41670
  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Firma / Kurum:
  :::::::::
  @Sevde Şahin Hanım,
  Öncelikle hayırlı olsun diyelim.
  Sorunuzu kanuni zorunluluklar şimdi neler yerine , ilk olarak nereden başlamalıyım şeklinde düzeltmenizi öneriyorum. Sonuçta bir uzmansınız ve kanuni zorunluluklar konusunda bilginiz olmadığını belirtiyorsunuz. Bunlar zaten mevzuatta açıktır.

  Dönelim konuya;
  Az tehlikeli sınıfa giriyor diye düşünmeden önce işyeri sgk numarasından nace koduna bakarak tam olarak tehlike sınıfını öğrenmeniz önemlidir. Aksi taktirde zaten Katip atamasında sıkıntı yaşanacak, sözleşme imzalayamayacaksınız.
  Risk değerlendirmesi konusunda titiz davranmanızı, şirkete ait her araç için, güzergah ve şoförler için risk değerlendirmesinde ayrı bir bölüm belirlemenizi ve her birisini en ince detaylarına kadar belirtmenizi öneririm. Ne gibi detaylar mesela? Şoförler kaç yıllık şoför, hangi şehirlerde araç kullanmışlar, araç bilgileri veya araçlarla ilgili standart donanımlarından tutun da periyodik bakımların kontrolleri ve belgelenmelerine kadar çok geniş bir yelpazede incelenmelidir. Turizm şirketleri sürekli müşteri sikulasyonunun olduğu, değiştiği, müşteri memnuniyetinin en üst düzeyde olması gereken işletmelerdir. Allah göstermesin bir kaza olması durumunda mağdur insanlarla ilgilenmek, sigorta şirketleri ile uğraşmak çok zordur. Hatta sizi zorlayacak en büyük etkenden biriside budur bence.
  Sitelerde ise Binaların Yangından Korunması, Acil Durum Planları vb. ilgili yönetmelikleri çok iyi bilmenizi ve çalışmalarınızı ona göre devam ettirmenizi öneririm.
  Daha detaylı bilgi isterseniz, bizler buradan size yardımcı olabiliriz.
  Kolay gelsin.
  Saygılar.
 3. ranakalfa İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  49447
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Şöförlerin hepsinin ehliyetleri,kullandıkları araç'a uygun mu ? onu kontrol edin.Ehliyetlerin fotokopisini alın.Src belgeleri yine aynı şekilde kontrol edin.Her bir şöför'e araçları kullanma ile ilgili araç kullanma talimatı imzalatabilirsiniz.