1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Sitenin meçhul yöneticilerinin garip tutumlari.

Konusu 'Öneriler ve Şikayetler' forumundadır ve Kemal Ev tarafından 22 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. Kemal Ev İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    EMK
    KENDİSİNİ SİTE YÖNETİCİSİ VE SİTE KURUCUSU GİBİ İSİMLERLE LANSE EDEREK, GERÇEKTE KİM OLDUKLARI ŞÜPHELİ ŞAHISLARIN PAYLAŞIMLARI İSTEDİKLERİ GİBİ DEĞİŞTİRİP KEYFİ DAVRANIŞ SERGİLEYEREK İYİ NİYETLİ KİŞİLERİN ÖZEL DÜNYALARINA VE BİLGİ DAĞARCIKLARINA ERİŞTİKLERİ BU UCUZ YÖNTEMİ KINIYORUM. LUTFEN BU ŞAHISLARA DİKKAT EDİN. SAYGILAR SUNUYORUM.
  2. Onur Kaysavuk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    kimki bu veya kimler kaç kişiler?
  3. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Yoksa sizin bir paylaşımınızı birileri kendi paylaşımı olarak mı sundu Kemal Bey?
    Neydi o paylaşım?
  4. Serkan Aydemir İtfaiye Amiri-Yangın Eğitmeni

• Bölüm Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Eleştiri yapmak güzel ancak ism vermeden insanları zan altında bırakmakta doğru bir tutum değil.yaşanaları isim vererek tüm açıklığıyla belirtirseniz daha güzel olur
  5. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    kemal bey ne anlatmak istediğinizi anlayamadım
    kimden veya neden bahsediyorsunuz biraz daha açık konuşursanız
    çözüme ulaşmayacak hiçbir şey yoktur diye düşünüyorum
  6. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Ben size olayı olayı kısaca özetliyim.

Bu koca koca mühendis bey biz çalışma gruplarını oluştururken başvuruda bulundu. Güya senelerin bilgi birikimini, engin tecrübelerini bizimle paylaşacak neticede sitemize değer katacaktı(!)

Gel gelelim biz bütün çalışma gruplarına 1 aylık deneme süreniz var bu süre sonunda sizlerden iş olsun profilimde kuşak görünsün kısaca sitede itibarım olsun diye girenleri çıkartacağız dedik.

Arkadaş bize kendince emek hırsızı diyor :) Gülüyorum sadece sanki çalışma gruplarının emeklerini biz parayla satıyoruz :)

Sitemizden herhangi bir dökümanı para karşılığı indiren oldu mu ? Olamaz çünkü burası bilgi paylaşım platformu.

Diğer siteler gibi yazılanların bir kısmını gösterip bir kısmını "Görebilmek için üye olmalısınız" şeklinde zorunlu bir üyelik talebinde de bulunmadık. (Mevzuat Bölümü ve birkaç bölüm dışında... Zaten orada muazzam bir emek yatıyor... Sıkı takipçilerimiz bunu bilirler...)

Neyse konuyu dağıtmayalım,

Biz grupları oluşturduk ve Kemal bey hem Çeviri hem de Eğitim grubuna katılmak istediğini söyledi.

Bizimle çalışmak ister misiniz? isimli konudan kim başvurduysa istisnasız herkese şans verdik çalışmak istedikleri gruplara aldık.

İlgili konular açıldı ve grup üyelerinde konular hakkında çalışmalar yapması istendi. Sağolsun öncelikli Sait Aktaş arkadaşımız olmak üzere Eğitim Grubunda harika sunumlar yapıldı ve yayınlandı.

Neticede biz 1 ay sonunda çalışmayan iş olsun diye giren arkadaşlara sorduk bunlar içinde Kemal bey de vardı.

Biz de; Kemal bey eee dök bakalım torbanı ne yaptın 1 ay boyunca dediğimizde suç oldu :) 1 ay çalışma gruplarında sesi soluğu çıkmayan Kemal bey aslan kesiliverdi. Yok neymiş efendim uslubumuz çok agrasifmişte biz kim oluyormuşuz ondan hesap soruyormuşuzda tırı vırı ahkam kesmeye kalktı.

Halbuki biz mazereti olanlara yeniden şans tanıyacağımızı defaatle bildirmemize rağmen koca koca mühendis olduğu için bunu kendine yedirememiş olmalı ki çamur at izi kalsın mantığı ile meyve veren ağacı taşlamaya başladı. Biz de kurallarımız gereği çalışma gruplarından arkadaşı ihraç ettik.

Biz kimseye silah zoruyla gel üye ol sonra çalışma grubuna gir demiyoruz. Hakikaten çorbada tuzum olsun zihniyetindeki kişilerle çalışmak istiyoruz. Ama haliyle her zaman lafi olupta icraati olmayan insanlar çıkıyor, çıkacaktır da...

Bu açıklamayıda durumu hiç bilmeyen acaba ne oldu diyen arkadaşların zihinlerinde soru işareti kalmasın diye yazıyorum.
  7. Caner Gayıp İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    gayet açıklayıcı olmuş. kafada soru işareti bırakmadı
  8. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    gönüllülük esasına göre foruma katkı sağlayacak arkadaşlara görev verilmesi güzel birşey fakat sonrasında yönetici yapılanlara 1 ay deneme süresi verilerek hadi bakalım ne ürettiniz denilmesi bence yanlıştır. 1 aylık süre; insanların birşeyler üretmesi, paylaşması, tanınması, değerlendirilmesi için yeterli bir süre değildir. zoraki yapılan birşeyde zaten yüzeysel olacaktır. insanlar rahat kafayla daha güzel işler çıkarabilir.

"eee dök bakalım torbanı ne yaptın 1 ay boyunca" denilmesi iletişim tekniği açısından da uygun değildir, birçok insan bu tavrı kendisine psikolojik saldırı olarak algılar. sanıyorum Kemal bey'in tepkisi de bundan kaynaklanmaktadır. burası bir işyeri, yöneticiler patron, üyeler işçi değildir sanıyorum.

yaptığım bir paylaşımın değiştirilmesi konusu benim de başıma gelmişti, fakat kimin değiştirdiği bulamamıştık.

Kemal bey'i şahsen tanımıyorum, fakat yazdıklarını okuduğumda belli bir hayat tecrübesine sahip olduğunu görüyorum. bu nedenle forumda koca koca mühendis beylere, küçük küçük mühendis beylere, her görüşe beyin fırtınası yapılabilmesi en doğru yola ulaşılabilmesi açısından yer verilmesi gerektiğini düşünüyorum. birbirimizi sever ve saygı duyarsak çok güzel olur fakat hiçkimse birbirini sevmek zorunda değildir, bu aşamada sevmesek bile saygı duymayı kendimize prensip edinmeliyiz.
  9. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    bence de bim bey gayet güzel fikirler söylemis. Site yada yöneticisi oldugumuz bölüm adina hükmederken uslubumuza daha dikkat etmemiz lazim. Ben de elektrik bölümünde bazen fircalar tarzda konusuyorum ki, kimsenin haddi degl kimseyi terslemek. Zira duam odur ki talha bey ve kemal bey bir anlik kizginla bunlari yazmis olsunlar. Kimsenin özellikle site yönetiminde görevli bizlerin sürekli uslubu suclamak olmasin.. Biraz es verelim, araya bir girelim arayi bulalim. Olmadi kutlu bir amac icin arada biz kalalim :)
  10. Onur Kaysavuk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    paylaşım yapılması için illaki aktif bir görev vs bir durumlara girmeye gerek yok bence forumlarda devamlı takılan insanlar genel itibariyle görev almak istiyorlar ama yönetime bir noktada dahil olup ayrılmak insanların soğumasına sebep oluyor ama bu yanlış paylaşım yapmak için yöneticimi olmak lazım ?
  11. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46434
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Eğitim grubu = sunum grubu ??
    neyse mübarek salı günü polemiğe gereke yok
  12. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Amaç ==> Eğitim
    Araç ===>Sunum ( Eğitimlerin sunumlar aracılığı ile verilmesi. Ayarlarsanız, telekonferans verelim. :D )
  13. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46434
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
      1. A.Sait Külekçi
        web olayından çok anlamam ama 15 yıllık piyasa tecrübem var. yardımcı olabileceğim konularda elimden geleni saklamam.

iyi çalışmalar​
        20 Haziran 2013
      2. Sait Aktaş
        Hocam başvuruyu ben almıyorum ama aklınızda bir proje var ise yapabiliriz. Ben acigimdir boyle şeylere.​
        21 Haziran 2013 HTC ile gönderdi

Tarih , konuşanlar ve konuşulanlar belli
    dedim ya polemik istemiyorum
  14. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Eğitim grubu = sunum Grubu ne iş manasında sormuşsunuz da. Eğitim grubu sadece sunum mu yapar gibi algıladım. Bende ondan dolayı şu anki imkanlarla belirlenen konularda eğitimi görsel olarak en iyi şekilde sunum aracılığı ile verebileceğimizi anlatmaya çalıştım. Eğer başka bir şey söylemeye çalıştıysanız kusura bakmayın. Benim anladığım bu ve sizin söylemek istediğinizi de yazarsanız sevinirim.
  15. ismail ada İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    cahilliğimi bağışlayın,insan böyle bir bilgi paylaşım sitesinde neden site yöneticisi olma ihtiyacı hisseder? tertip düzen falan desem yönetici olmadan paylaşım yapanlar da var? bilemedim:) ama siteden herkes faydalanıyor belki de ona bakmak lazım. amaç üzüm yemek bağcıyı dövmek değil
  16. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46434
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Adaş bey doğru algılamışsınız .
    Ben şahsım adına sadece siteye bilgim dahilinde herhangi bir gruba bağlı olmadan, herhangi bir şeyin hesabını kendimde sorgulatmadan, yardımcı olmaya dün itibarıyla karar verdim.
    Üstat Erkan bey ile paylaştım.
    Kendi adıma da konuyu kapattım
  17. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Tam olarak "eee dök bakalım torbanı ne yaptın 1 ay boyunca" denilmedi ben halk arasında söylendiği gibi aktardım yukarıda.

Arkadaşlardan günlerce mazeret beklediğimiz oluyor. Ancak adam günün muhtelif saatlerinde siteye uğramasına rağmen tenezzül edipte ufacıkta olsa bir cevap yazmazsa yani kusura bakmayın adama burada bostan korkuluğumuyuz biz ?

İbare aynen şöyleydi:

Ve Fatih beyin de dediği gibi en ufacık bir mazeret dahi yazmadılar... Direk siz nasıl hesap sorarsınıza döndü iş...
  18. Kemal Ev İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    EMK
    Arkadaşlar günaydın ,
    Polemiğe girmiycem. Gelişmeleri sessizce takip ettiğini söyleyen , düşüncelerimi onaylayan ve onaylamayan , üslubunda beyefendi ve hanımefendiliğini asla bozmayan tüm arkadaşlarımı selamlıyorum. İfadelerinde küçümseyici , çokbildimci , eleştirilere tahammülsüzlük gösterip önyargılarına yenilen , kısaca ufuk sorunu olanların tavırlarını sergileyen ve zaten üzerine alınanları sadece ayıplıyorum.
    Kendisinden emin hiçbir insan yoktur ki ; olmayanı varmış gibi göstersin. Yaşam uzun solukludur. Herkes bu süreçte üzerine düşeni yapar , menzile ulaşır ya da ulaşmaz . Kendinizi sorguladığınızda , yaşadığınız evrenin minik bir parçası olarak dünden huzur duyuyorsanız , zaten görevinizi yaptınız demektir. Uzun ve karmaşık cümleler kurmak değil niyetim. Üretmek ; bunun adı her ne olursa olsun... Üretim aşamasında saygı - sevgi - emek üçgenini kurabilmektir önemli olan. Duygular okşandığı sürece verim alınabilir. Beyefendi ve hanımefendiliğe davet ediyorum , ÜZERİNDE BU VASFI OLMAYANLARI. Çalışmak ve devamında bişeyler üretmek , üretilmesine katkıda bulunmak karşılıklı diyalogla sağlanabilir. İyi niyetiyle aramızda olan arkadaşlar kendi istekleriyle burada bulunuyorlarsa , onları yargılayan , acımasızca paylaşımlarını silen , kimi zaman aşağılayan ve deyim yerindeyse elinde kumandasıyla bunu yapan/ların bu özveri sahibi arkadaşlara daha dikkatli olmaları gerekiyor.
    Tüm ifadelerim beni bağlıyor. Yine söylüyorum , söz değil UYGULAMA isteniyorsa , sağlıklı ve de mantıklı bir iletişim seçilmeli.
    Saygılar sunuyorum.