1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Sitenin meçhul yöneticilerinin garip tutumlari.

Konusu 'Öneriler ve Şikayetler' forumundadır ve Kemal Ev tarafından 22 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Tek bir sorum var. Gönüllü oldunuz gruba girdiniz ve biz hemen akabinde şu mesajı yazdık:

Buradaki iletişimin neresi size sağlıksız ve mantıksız geldi de 1 ay hiç kılınız kıpırdamadı ? Bakın sizin tabiriniz ile yazacak olursam UYGULAMA değil Söz dahi söylemediniz konuLAR hakkında.
  2. Ferhat Ayas İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

Sayın Talha Beyin, yapmış olduğu ilk üslup hatası değildir. Mevzuat Grubunun ilk kurulması esnasındada Aynı kelimeleri "Gel gelelim biz bütün çalışma gruplarına 1 aylık deneme süreniz var bu süre sonunda sizlerden iş olsun profilimde kuşak görünsün kısaca sitede itibarım olsun diye girenleri çıkartacağız dedik." İTİBAR OLSUN diye!!!!, Neyseki benim o gibi etiketlere ihtiyacım olmadığından İSTİFA ettim. Ama sitede bilgi paylaşımı vede etkinliğimi ne yazıkki etkilemiş ve biraz soğuk durmama sebep olmuştur. Yinede bu gibi kötü üslupları vede olumsuzlukları bertaraf edebilecek, yönetici arkadaşlarımız mevcut, ben bu siteyi seviyorum, ;)
  3. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    @A. Sait Külekçi
    Emeklerinize sağlık. Ben sitede zaten böyle bir kısıtlama olduğunu görmedim şimdiye kadar. Var mı bilmiyorum ama isteyen üye olmadan da istediği paylaşımı yapabiliyor. Benim alakam yokken beğendiğim ve faydalı olacağını düşündüğüm videoları bu siteye gayet rahat bir şekilde yükleyip olumlu geri bildirimleri de alıyorum. Grup üyesi olup paylaşım yapmak konusu şundan dolayı gerekli;
    Bu siteyi çok daha düzenli, ihtiyaçları karşılayan ve İSG sektöründe gerçekten bir başvuru kaynağı haline getirmeye çalışıyor yönetici arkadaşlar ve her ne kadar herkesin gönderdiği bilgiler de değerli olsa da aslolan yönetmeliklerin belirlediği standartlarda ve belli bir düzeyde olması gerekiyor bu verilerin. Haliyle bir koordinasyona, görev dağılımına ihtiyaç vardı. Bu gereksinimden dolayı Talha Taflıoğlu arkadaşımız bu mevzuatta geçen konuları gruplara ayırıp daha önceden ben bu işe talibim, kendi isteğimle bu işi yapabilirim diyen kişilere " sen şunu yapacaksın, sen de bunu yapacaksın demeden!" herkesin kendi rızası ile istediği konuları alıp siteye eklemelerini istedi. Ama aradan onca zaman geçmesine rağmen, konular çok fazla olmamasına rağmen hala çok eksiğimiz var. İşin düşündüren tarafı, daha yapılacak işler belli olmadan o kadar çok gönüllü vardı ki, site olarak yapmamız gereken ilk iş! belirlendiğinde bu gönüllü arkadaşların parmakları klavyeden birden kesiliverdi. İyi bir yöneticilik de aynı zamanda koordinasyon da gerektirdiğinden ilgili yetkililer sadece kişilerden bunun sebebini öğrendiler. Olayın çıkış noktası buydu işte. Öyle büyütülecek birşey değil ama bazı kişiler sorumsuzluklarının belli olmaması için başkaların işleri hakkında yorum yapınca ( siz değilsiniz bu ) olaylar bu noktaya geldi maalesef. Kısacası ismail ada herkesin paylaşımına açık bir site. Amaç sadece verilen ve paylaşılan bilgilerin belli bir tertip düzende olmasını sağlamak. Bu da birkaç forum yöneticisi ile olmayacağından, iş grupların çalışmalarına kalıyor. Yoksa herkes istediği gibi faydalanabilir.
    Umarım açıklayıcı olmuştur Fatih Özcan, Talha Taflıoğlu
  4. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    "İşin düşündüren tarafı, daha yapılacak işler belli olmadan o kadar çok gönüllü vardı ki, site olarak yapmamız gereken ilk iş! belirlendiğinde bu gönüllü arkadaşların parmakları klavyeden birden kesiliverdi." Herhalde bu olayı özetliyor. Sait bey olayı en yakından takip eden ve desteklerinizle bizi onurlandıran birisi olarak sizlere teşekkür ediyorum.

Ferhat Ayas bey ben o zaman grup lideri vasfımla sizinle görüştüm ve site yöneticisi değildim. Bana yönetimin dediği çalışmayan üyeleri eliminize et ve çalışanlarla devam et şeklinde idi neticede bir saygısızlık etmeden size mazeretinizi sordum siz de aşağıdaki yazıyla ayrılmak istediniz:

Bu yazı size ait. Ferhat bey. Madem usluptan rahatsızdınız 1 Nisanda gruptan ayrılmışsınız. temmuzun sonuna geldik sayılır bu 3 aylık sürede neden hiç bundan dem vurmadınız da şimdi mi zamanı geldi ?
  5. A. Onur Sevinç Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Cummins Makina

Haklı olmak için büyük harfle yazıldığında çok gülüyorum. Umarım daha da haklı olmak için 36 punto ile yazarsınız. Yönetim bu özgürlüğü sağlayacaktır. Bu arada sizinde gerçekte kim olduğunuz şüpheli :D
  6. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Talha Taflıoğlu rica ederim ne demek.
    Benim bu konuya dahilliğim aslında şuradan kaynaklanıyor. Ne Talha Taflıoğlu 'nu, ne Fatih Özcan ' ı ve nede Erkan Dündar 'ı bir kere bile görmüşlüğüm, sohbetim yoktur. Sadece normal bir üye gibi girdim siteye, faydalı gördüğüm bilgileri aldım, soru sorduk ve hiçbir gaye güdülmeden samimiyetle cevaplarımızı aldık vb. ve iş büyüyüp elimizi taşın altına sokma zamanına geldi. Ben kendi çapımda yapabileceğim işleri belirledim ( ki bunda da Erkan Bey'in çok desteği oldu. Zamanım olmaz, şunu yapamazsam vb. gibisinden umutsuzluğa düştüğümüzde sorun olmayacağını işlerin bir şekilde hallolacağı konusunda fikirlerini paylaştı sağolsun )
    Gücüm yettiğince ve imkanlarım fırsat verdikçe ( ben şu an halen ticari bir petrol tankeri gemisinde görevliyim ve sürekli olarak internet bağlantımız olamayabiliyor veya gemide acil durumlarda saatlerce uyuyamayabiliyoruz) sitede online olmaya çalışıp, birşeyler katmak için çabalıyorum. Şimdi ben bu şartlar altında dahi birşeyler katmaya çabalarken diğer"ismi olup da belli bir göreve atanıp da talip oldukları sorumlulukların şemsiyesi altında ürünlerini göremediğimiz tecrübeli mühendis üyeler!" işi "fotoğrafını ekle bende paylaşım yapayım", "kim olduğunu açıkla paylaşım yapayım" gibi ilginç isteklerde bulunmaları gerçek ismini ve profil resmini kullanan benim için haksızlık olduğunu düşünüyorum. Kendileri ( şahsım adına konuşayım ) beni , çalışmalarımı ve emeklerimi görmezden geliyor resmen. Olayı da farklı noktalara çekip bakış açısını değiştirmeye çalışıyor.

Site yöneticisi olmamama rağmen bu konunun bu kadar takipçisi olmamın asıl sebebi de bu. Şimdi tekrar birileri gelip de " biz sana birşey demedik, sana ne oluyor yahu!" derse bu kadar kızmamın sebebinin bu olduğunu bilmelerini istedim. Kendilerinin katkısı yokken birşeyler yapan bizleri görmezden gelmelerine üzülüyorum.
  7. Kemal Ev İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    EMK
    Polemiğe girmiycemi söyledim. Üzerine alınanlar kervanına katıldınız , o halde kim olduğumu anlamanız için ; paylaşımlarımı acımasızca silenlere bir açıklama borçları olduğunu anımsatmak isterim. Keşke ucuz avukatlık yöntemlerini kullanmadan , sağduyulu davranıp öyle yanıtlamayı deneseydiniz.
  8. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Eğer site kuralları çerçevesinde yazılarının içeriğini değiştiriyorlarsa, bu yöneticilere analarının ak sütü gibi helaldir. Yok gerçekten keyfiyete dayanarak yazıların içeriğini değiştiriyorsak, gerçekten eleştiriyi ve olumsuz zanları haketmiş oluruz. Bu açıdan Kemal Bey hangi yazıların ne iken ne hale geldiğini örnek olarak gösterirse, konu çok daha somut bir hal alır.

Bizim site veya bölüm yöneticileri oalrak en büyük eksiklerimizden biri bence yazıları değiştirmemiz değil, tam tersine site kurallarına aykırı yazıları değiştiremememiz yada silmeyi ihmal etmemiz. Ben 2. sebep için özür dilerim her üye nezdinde.

Özetle, gerçekten keyfi davranış sergileyen varsa biz de o yönetici arkadaşı kınarız. Karşılığını görürsek biz de görevimizi bırakırız. Ama dediğim gibi keyfiyetin ispatı gerekir.

Açıkçası internet üzerinden önyargı oluşumu da çok kolay oluyor.
  9. A. Onur Sevinç Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Cummins Makina

İthamlarınız kalbimi kırdı. Bir çok forum var, siliniyorsa bırakıp gidebilirsiniz. Ben burda çok rahatım, ironi ve manipülasyonla cevaplar yazıyorum. Yönetim bana bir şey demiyor, inceden de olaylara hakimimdir :D Herhalde onun verdiği rahatlığı görüyorlar. Dediğim gibi, peşin hüküm kötüdür ama bu kadar da kasmaya gerek yok. Aynısı bana yapılsa bir dakka bile durmam burda !! :D :D
  10. Ferhat Ayas İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    :) üslubunuzun yanlış olduğunu, gerekli yönetici arkadaşla paylaştım, Bu mesaj ise benim İSTİFA dilekçemdir,
    Amacım sizi rencide etmek gibi düşünmeyin, benim olayımda, belki sadece bana yapmıştır diye düşünerek, ve olayı kişiselleştirmemek adına, size değilde, üst yöneticilerle paylaştım. Ama gördüğüm kadarı ile ben ilk ve sonda değilmişim.

Bu Mevzuat Grubundaki ve diğer etkinliklerinizdeki çalışmalarınızı taktir ettiğimide bildirmek isterim.

Gelin sakin olarak, hepimiz etraflıca düşünelim. Olayı kişisel veya polemik durumuna getirmeyelim.

Teşekkür ederim
  11. Onur Kaysavuk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    dostum sende adamı galeyana getirme üstüne gitmeeeee :)
  12. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Ferhat Ayas durumu keşke benimle de paylaşsaydınız... Falanca tarihte size sinir olmuştum ama şimdi acısını çıkartıyorum gibi oldu...
  13. Ferhat Ayas İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    :rolleyes: Aklımda geçmedi desem, Yalan söylemiş olurum :)
  14. A. Onur Sevinç Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Cummins Makina
    Yeter sıkıldım. Dostlarım beni azat edin lütfen, ben bi bakıp çıkayım didim :D
  15. Caner T. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yazıları silme konusunda pek ihmalkar sayılmazsınız.en yakın hatırladığım 12 sayfada bilmem kaç msj ın atıldığı mühendislik tamamlama soruları konusunu tamamen kaldırdınız.içinde iyi- kötü ya da ilgili alakasız fark etmeksizin atılan msjları,konunun tamamını sildiniz.çok güzel yazılmış kaynak gösterilen bilgilerin yanıında harika yorumlarda vardı.hakaret içerikli msj varsa silersin,gerektiğinde edit diye not düşüp msj ı tıraşlarsın (burda okuduğum kadarıyla msj düzeltme yapılıyor ama not düşmeden keyfi uygulama şeklinde) ama konuyu uçurma mantığı nedir hala anlayabilmiş değilim.

birde bahsettiğiniz site kuralları siz yönetici grubunu bağlıyor mu acaba? burdaki yönetici arkadaşın bana ithafen cvp olarak atmış olduğu msjları okuyun,sonra malum site kurallarının 9.maddesini bir okuyun,yok ben bir sıkıntı görmedim dersinz,eyv.
    http://www.isgforum.net/threads/işçi-ölümleri-kader-mi.6620/#post-36873

bu sitenin konu aralarında din kültürü ve ahlak bilgisi verme misyonu olduğunu tepeye yazmaya unutmuşsunuz der,geçerim.
  16. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Eski konuyu okudum. Son cümlenizde ;
    kimse kimsenin inancını sorgulama hakkına sahip olmamalı bu tür mesleki forum temalı bir ortamda,ya da dünya görüşünü sorgulama imasında yazı yazamamalı,ötekileştirme içine girememeli karşısındaki insanları kısacası. demişsiniz. Konu başlığını açan siz "İşçi Ölümleri Kader mi?" demişsiniz. Şimdi kaderin dini bir terim olduğunu bildiğimize göre, bu konuda insanların hassasiyetlerinin de olabileceğini tahmin edebilirdiniz.
    Dediklerinizde kısmen haklısınız. Şöyle ki Tedbir senden taktir Allah'tan denir toplumumuzda. Siz ne kadar önlem alırsanız alın, ne yaparsanız yapın, sonuç yine Allah'ın dediği olacaktır. İGU olarak bizim amacımız o tedbirleri almak. Talha Taflıoğlu 'nun da öyle dediğini algılıyorum o yazıdan. Aksi olsaydı kendisinin İş Güvenliği Uzmanı olarak çalışmasının manasının olacağını düşünmüyorum ben.
    Konu aralarına din kültürü ve ahlak bilgisi verme hususunda da şöyle söyleyelim. Siz ne kadar dini öğeleri konu başlığınızda yayınlayabiliyorsanız, bunu kullanmaya çalışıyorsanız, bir başkasının da sizin yaptığı taktikle size cevap verme hakkı doğacaktır der, geçerim. :p
  17. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Caner bey din konusundan neden bu kadar rahatsız oluyorsunuz anlam veremiyorum.

Her mesajınızda bu konudan dem vuruyorsunuz. Forumda 6400 küsür konu, 44 bin civarında da mesaj varken benim yazdığım 3-5 mesaj sizi neden bu kadar irite ediyor da uzattıkça uzatıyorsunuz ?

Görüşleriniz gereği dini konulara uzak duruyor olabilirsiniz. Ancak dini terimleri kullandığınız da müslümanların imanın altı esasından birisi olan kader mevzusunda ölümden sonra ebedi hayata inananları ilgilendirdiği için bir kaç ekleme yapmak istedim o kadar. İman bu şakaya gelmez.
  18. Caner T. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    polemiğe girme sırası bana geldi sanırım.lol

@Sait Akdaş
    yazının devamında linke tıklasaydınız bunun köşe yazısına verilen isim olduğunu (işçi ölümleri kader mi?),benim konuyu sadece paylaşıma açtığımı anlardınız.tepki gösterdiğim noktanın ne olduğuna tekrar bakınız.

Talha Taflıoğlu

sitede olan 25-30 msj ımında din konusunda olduğunu söylemek tek kelimeyle aymazlıktır.siz hala çok yanlış noktadanız, olaylara bakış açınızı değiştirmeyi salık veriyorum.dini konulara uzak olduğumu yorumlamışsınız,yanlışınız burda başlıyor, hep bir yorumlama çabası içindesiniz, msj larınızda kendinizi müslüman olarak edlederken karşınızdaki kişiyi yorumlama çabanız yanlıştır.

"Dünya görüşünüz farklı olabilir. Ben ehli sünnet itikadına sahip birisi olarak KADER ismi geçtiğinde İSLAMİ bir bakış açısından olaya bakarım."

son msj ı atmama vesile olan cümleniz böyle başlıyor.siz kendiniz müslümanken beni ateist ya da gayri müslim ilan ettiniz.bunun farkında bile değilsiniz.

her konu içeriğine bakılmaksızın karşılaşılan din kültürü ve ahlak bilgisi msj larıyla ilgili ,neyse ya ben bişi demiyorum :)
  19. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Pardon bu foruma konu açarken başka sitenin başlıkları mı atılıyor? Bilmiyordum. Öğrendim. Bende konu açarken başlıkları bizim yazdığımızı sanıyordum.
    Bu arada ateist, gayrimüslim olduğunuzu kim söylemiş? der geçerim. ;)
  20. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ

Burada Talha Bey bir ayrımcılık yapmamış, kendi kişisel görüşünü belirtmiş. O konu din ile ilgili görüş belirtmeye uygun bir konu mu bakmam lazım. Şahsen Serbest Kürsü bölümündeyse uygun olur kanaatindeyim. Ama ben bir ayrımcılık göremedim.