1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Sitenin meçhul yöneticilerinin garip tutumlari.

Konusu 'Öneriler ve Şikayetler' forumundadır ve Kemal Ev tarafından 22 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. Caner T. İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    evet ,kaldığımız yerden devam : )

@Sait Akdaş
    şakamı yapıyosunuz kendinizce,tam ne demek istediğinize anlamadım açıkçası.bakın,İşçi ölümleri kader mi? bir köşe yazısı adıdır.bu paylaşımı yaparkende köşe yazısında kullanılan başılığı kullanmak kadar mantıklı başka ne olabilir.içerikte benim konuyla ilgili bir yorumum yer almamaktadır.ayrıca mevcut yazıyı sadece başlığa bakarak yorum yazıyorsanız,yazmayın,içeriği bi okuyun,bi göz atın derim.karşı çıktığım nokta mesleğe bakış açımla ilgili yazdığım yazıdır.buna kısmen hak vermişsiniz zaten eyv.

yukarıda msj ımda açıkça konu ile ilgili bahsedilen yanlışın nerde başladığı ve bitmediğini açıklamışım zaten,birinin bana doğrudan ateist ya da gayri müslimsün demesi yakındır ,dolaylı ifade edilince yok öle bişi,olmaz o zaten,kişisel fikirdir,algıda seçiciliktir bahane çok,aynen devam.

Onur Umur
    başarılarınızın devamını diliyorum.
  2. A. Onur Sevinç Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Cummins Makina

Benim neden başarımın devamını istemiyorsun ! Lanet olsun dostum ! :D
  3. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    forumumuzun sitand-upçısını bulduk :D
    yürü kim tutar seni,

P.S. beyler, ben çabuk gerilen ve provake olan bir yapıya sahip olduğum için biliyorum çok da bana düşmez,
    ama konunun ana kişilerinin hepsi, çok güzel paylaşımlarda bulunan insanlar. herkes birbirinden değerli

lütfen şimdi hepimiz nefes alıp bu konuyu burada bırakabilir miyiz?

sonra herkese benden kurabiye :p

4. A. Onur Sevinç Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Cummins Makina

Saygısızlık ve samimiyet neden bu kadar yan yana ? Daha fazla devam edip, kural ihlali yapmak istemiyorum ;)
  5. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Herkes içinde kalanları döküyor.Sıra bende;
    1. Özeleştiri olarak ;Uslup sertliği bende de var,zaman zaman ters söylemlerim oluyor.Kırdığım,üzdüğüm kişiler var ise özür dilerim.
    2. Bir çok arkadaşımız özelden, forumlarda konuşulan konuları tekrar bana gelip soruyor,bende siteyi incelemesini söylüyorum.Kestirip atmaktan ziyade ben çalışan bir insanım yaw.
    3. İş arayan arkadaşlarımızın yardım talepleri beni büyük bir psikolojik baskı altına sokmaya başladı(yardım etmem gerektiğini düşündüğüm ancak yardımcı olamadığım için) bu nedenle uzman arayan firmaları kendi sayfamda paylaşacağım,aradan çekilip direkt yönlendireceğim(bulduğum çözüm)
    4. İşime,kendime daha fazla vakit ayırmam gerekiyor artık.Bilgisayarımı açtığımda maillerim yerine burayı açıyorsam bu özveridir.
    5. Herzaman dediğim ve demeye devam edeceğim;Site de her türlü döküman örneği var,uzman iseniz alın örnekleri kendiniz örnek oluşturun özgün çalışmalarınız olsun..
    6. İstediğim şeyler ise; yüzyüze uzmanlara yönelik ücretsiz spesifik eğitimler ve diğer isg çalışmaları, birlik olarak hareket edebilme kabiliyetini geliştirmek,ODA kurulacaksa bu odanın yönetiminde gerçekten ama gerçekten hakeden kişilerin olması!!

Alakalı alakasız bir çok şey sıraladım,birçoğunu zaten dile getirsemde yine hatırlatmakta fayda var.
    Ohh be! rahatladım valla..:)
  6. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    kötü anlamda söylememiştim, :oops: çok eğlendiriyor bu yorumlarınız, iyi bişey söylemeye çalışmıştım
  7. Caner Gayıp İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Hocam iyi vaaz vermişsiniz.
    Konuyla alakasız ne varsa yazmış tıpkı bir politikacı gibi kıvırmışsınız.

Arkadaş bu iş niye bu kadar uzamış merak ediyorum.

Bende kendi fikirlerimi söyleyeyim.
    Niyetiniz sadece paylaşım yapmak insanlara yardım etmekse hiçbir etikete ihtiyacınız yokdur. Paylaşım yapmak için eğitim gurubuna girme zorunlulugu mu var bu forumda ?
    Ben şu an istersem burayı konuya dosyaya paylaşıma boğarım.

İnsan ben paylaşımcı olucam arkadaşlara yardım edicem ama bunu yaparken site yöneticileri ile koordineli olayım eksik ne ise plan ne ise ona göre paylaşımlarda bulunayım diyede düşünüp bu yüzden bir gruba katılmak isteyebilir.
    Son derece iyi bir yaklaşım olmakla beraber çok daha iyi bir uygulamadır.

Bir insan bir şeye niyetlenebilir bu yüzdende bir yetki bir etiketde talep edebilir koordine olmak isteyebilir.
    Ama sonunda işler beklediği gibi gitmeyebilir işi çıkar , yoğun olur , herşey olabilir ve o süre zarfında bir paylaşımda da bulunamayabilir.
    Bu gayet doğaldır her insanında başına gelebilir.
    Ama böyle bir olay oldugunda gider mazeret bildirir bilgilendirir.Yapması gereken budur.

Ama hiç bir mazeret bildirmediği gibi
    Neden paylaşım yapmadınız diye soruldugundada kendine yediremeyip iğneleyici konu açıyor ve yöneticilere saldırıyorsa
    Kimse kusura bakmasın
    Ben o adamın en başdan beri Sadece Etiket peşinde olduğunu düşünürüm.

Etiket peşinde olmakda suç değil , isteyebilir insan bi şeklim olsa bi ismim olsun diyebilir türlü türlü insan var.
    Ama hem vaadeddiği yapmayıp , hem mazeret bildirmeyip birde üstüne mazereti sorulunca veryansın etmek hakaret vari konu açmak hiç yakısık alınacak bir konu değil.

Ben bu konuda yerden göğe kadar arkadaşı haklı buluyorum.
    Bu öyle abartılacak büyütülecek bir konu değil aslında ama arkadasın egosu olayı bu boyutlara tasımıs.
  8. umitclick İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

senin bu yazında sait aktaş a destek çıkman neden neyin iyi neyin faydalı olduğuna seni sürekli desteklemesinden yola çıkarakmı karar verdin sevglii talha?
  9. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Sürekli desteklememden dolayı destek vermesine gerek yok.
    Yaptığımız çalışmalar bunun nedenini açıklıyor zaten sayın umitclick
  10. umitclick İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben o kadar alımlı çalışma çalışmalar niye göremiyorum o zman bu sitede pardon..ayrıca bi zahmet üstünde kısa dönem üniformasını çıkar askerlik bitmedi mi
  11. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Bunun hesabını sormak sizin hadinize değil bu bir.ikincisini duvarına yazdım ordan oku.
  12. umitclick İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ya adamı bi konuşturmuyonuz hayırdır hakketten size....RTÜK ten betersiniz....bu bir ikincisi benim haddime değil derken tam tersi bunun göstergesi bizim gibi sitede dolaşan masum isg uzmanlarıdır sevgili erkan
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 24 Temmuz 2013 ---
    ayrıca birine bişey diyince niye toplaşıyonuz hemen....
    insanlar kendilerini ifade edemiyormu illle birileri destekmi olcak??
  13. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Ümit bey faydalı şeyler paylaş ve sitede bu bahsi geçen masum insanların sorularına cevap ver ve vererek kendini ifade et.çok boş konuşuyon ve boş konular açıyon.
  14. umitclick İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    erkan hoşlanmadığın şeylerle ilgili çok boş konuşuyon boş konular açıyon diyip geçiştirme istersen//bu benim ayarımı heç düşürmez emin ol...ama seni ayıplarlar nede olsasite yöneticisi/eğitim grubu felan yazıou orada...bilmem anlatabildimmmi...
    erkan ile talha aynı kişilermi ikisini aynı anda siteye bağlanırken hiç görmedim bu bir ikincisi birine bişey yazınca öbürü cevap veriyor fikri olan???biri boot ama hangisi:=)
  15. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Faydalı şeyler paylaş..Boş bir konu altında hala boş konuşuyon...ve sitede senden şikayetçi büssürü üyemiz var özellikle telefonla bu şikayetleri alıyorum.ve bunun üzerine hala forumda özgürce kendini ifade edebiliyorsan saygı duy.ve faydalı çalışmalar yap ve paylaş.
  16. umitclick İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sevgili erkan üstü ispatlanmaz şeylerle yarım yamalak konuşma istersen telefonunum var orda çokta sıkıntısı olan arar ....AMA GEL GÖR ki suçunu herkes önünde meşru kılamaya çalışan çocuk gibisin....ben tam bam teline bastım bi kaç kişinin demin alınmış olmanız normal....şikayet varsa bunuda ispatlayabliiyrosn bence hakkı siteye engellemektir ayrıca kendim için dahil.ama istersen bi oylama yapalım yönetimden kaç kişi şikayetçi diye bide şık koyalım bakalım kaç kişi evet oyu verecek varmısın???
    ayrıca senin yazılarını takip ettğim kadarıyla kısa ve öz bişeyler karalıyon daha çok kopylaa yapıştır özgün bişeye daha denk gelmedim senle ilgili....
    1 yıllık gözlerimden genelde şu ,3 kişşi tarafsız gözümle bayağı uğraşıou
    http://www.isgforum.net/members/onur-umur.6405/
    http://www.isgforum.net/members/tuğba-coşkun.1199/
    http://www.isgforum.net/members/caner-gayıp.12664/
    bence bana göree
  17. umitclick İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ayrıca sevgili erkan bundan daha güzel bi site hazırlamak benim 9 saaatimi alır topu topu: 65 facebook sayfasında yöentici 2 bloggur yöneticisi
    toptopic bir sürü tweetterım var:karşındakini biraz daha tart istersen siteme birilerini çekmek 2 günümü alır topu topu yaptırma istersen...
  18. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Derdin bumu sitede neyi kime ispatlıyon..faydalı bilgiler paylaş sitede bana oynaman sana bişey kazandırmaz..bir zamanlar bu sitede sadece ben vardım sevgili Fatih bey'in dediği gibi tek ben takılıyordum ve bilgi paylaşıyodum,sen yoktun o zamanlar.Sana güzellikle diyorum ki faydalı ol insanlara ve paylaş birikimini şahsım bu sitede sıfırdır ve hiçtir.Fakat bana yada yönetici arkadaşlarıma hakaret edesin diye para mı zamanımı ve diğer yönetici arkadaşlarım dahil zamanlarını ve emeklerini karalaman için uğraş vermiyorlar.Sen burda siteyi yada arkadaşlarımı tenkit ederken onlar gece gündüz çalışıyorlar ve hiçbir maddi-manevi beklenti içinde olmadan.Daha cevap vermicem ben bu siteyi seviyorum arkadaşlarımda öyle.Bizler takılmadan hizmet vermeye devam edecez.Bana saldırmayla değil paylaşım ve bilgi dolu cevaplarınla ön planda olmaya bak.
  19. Caner Gayıp İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İş olayın özünden koptu başka mercilere kaydı.
    Bence problemi olan arkadaşlar özelden halletsinler konu kilitlenip kapatılsın.
    Konunun kimseye hayrı yok.

Yönetici arkadaşlarada yanlış anlamasınlar ama naçizane tavsiyem olucak.
    Bırakın insanları kimse yardımcı olmak zorunda değil paylaşım yapmak zorunda değil
    Kimse kimseye faydalı olmak zorunda da deil.

Siz siteyi bir amaç için açtınız ve yardımcı olmak istediniz.
    Çok hayırlı çokda güzel iş yapıyorsunuz.
    Ama bırakın siteyi isteyen istediği gibi kullansın
    İsteyen sömürsün isteyen paylaşımlarda bulunsun isteyen sadece işi düşünce girsin.
    İsteyen yersin isteyen takdir etsin.
    Zaten forumu üye olmayanlarada açarak bu mantıkda oldugunuzu belli ettiniz
    insanlarada paylaşımcı ol faydalı ol demeyin bence.
  20. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Ayrıca İSGforumda şunu gördüm bir üyemiz var sevdiğimizde bir arkadaşımızdır.Sorulan sorulara yardımlara elinden geldiğince cevap vermeye aydınlatmaya çalışıyor hemde tecrübelerinden ve okuduklarından mevzuatlardan atıflar yaparak,sonra bir bakıyoruz arkadaşımıza saldırılar yapılmaya başlanıyor ve sindirilmeye çalışılıyor.Aynı ülkem gibisiniz teşekkür etmiyor daha çok ezmeye yok etmeye çalışıyorsunuz.Çünkü Bilgi çok değerli ve o arkadaşım erinmeden yazıyor ve paylaşım yapıyor,sonuç mu ne sonuç arkadaşımızı bitirmek için elinizden geleni yapıyorsunuz.Bu site size göre faydasız ise gidin Alo 170 arayın ordan size belge,bilgi ve dökümantasyon yollasınlar..