1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Sitenin meçhul yöneticilerinin garip tutumlari.

Konusu 'Öneriler ve Şikayetler' forumundadır ve Kemal Ev tarafından 22 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Alımlı çalışmalar görmek için o konuyu anlıyor olmanız gerekir az da olsa. İlgisiz kişiler için, konu ile alakasız kişiler için yaptığım çalışmalar alakasız görülebilir.
    Bu arada hayattan o kadar kopuksunuz ki, daha ne üniforması giydiğimin bile farkında olamayacak aciziyettesiniz. Bilip bilmeden konuşmak budur işte. İspatlayayım mı? 1. si kısa dönemlerde omuz rütbesi olmaz. Olsa olsa onbaşı veya çavuş olurlar ki o da sağ ve sol kollar üzerinde bulunur. 2. si askeriyedeki rütbeler ile bizim gemideki rütbelerimiz farklıdır. Ezbere atıp tutmayıp da resme baksaydın, omuzumdaki rütbenin askeriyeye ait olmadığını anlardın. ( Tabi askerlik bilgin var ise. )
    3. sü Üniformamı nerede çıkarıp çıkarmayacağımı sizin gibilere soracak değilim. Anlayacağın bu askerlikten kalan üniforma değil, halen görev başında kullandığımız üniformadır.
    Bilginize...
  2. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Biri başkasının adına cevap verince neden zoruna gidiyor anlamadım;zira burada açılmış konu seninle alakalı değildi başkası adına yazdın ;yoksa sen de sen değilmisin?:)
  3. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    matrix gibi oldu, aslında hiçbirimiz biz değiliz :)
  4. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Arkadaşlar bu forum gerçekten çok faydalı,almasını bilene.Gelin bu tür kısır tartışmalardan kaçınalım.Günlük yeni yönetmelikler çıkıyor üzerlerinde konuşalım,yapılanları yapılması gerekenleri konuşalım.Eminim ki Kemal beyle Talha bey lutfedip bir telefon görüşmesi yapsalar anlaşırlar.Forumda sadece bu konuyla alakalı 4 sayfa yazı yazılmış.Enerjimizi daha faydalı işler için harcayalım.Hepinize hayırlı geceler.
  5. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    Resul bey'e katılmamak mümkün değil, istemeden bir iletişim kopukluğu yaşandığını düşünüyorum, hatasız kul olmaz, tatlıya bağlamak lazım.
  6. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    arkadaşlar ne zaman son vereceksiniz bu konuşmalara.
    cennet mahallesinin pembesini geçtiniz.
    benim bildiğim kadarıyla hepimiz İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI yada tabiri caizse İŞ GÜVENLİĞİ PROFESYONELLERİyiz
    amacımız forumlarda atışarak zaman harcayarak neye kime faydalı olacağız yada neyi tatmin edeceğiz yada hangi uzmanı hangi forumdan hangi foruma geçireceğiz orada başka bir şeymi konuşacağız amacımız iş güvenliği ise her platfrom her site benim için aladır, paylaşımlarınızı çalışanlarımız üzerinde uygulayarak iş güvenliğini her kademeye ulaştıramadıktan sonra ne anlamı var, şimdi ben neyi çalışanlarımızla paylaşacağım sabahtan beri okuyorum yazdıklarınızı ama fındık kabuğunu dolduramadım, bırakın artık dur deyin kendinize

bazen susmak konuşmaktan daha etkili, bazen de bir bakış cümlelerden daha anlamlıdır
    neyse

bırakalım bu mevzuyu sonu gelmez sözlerin
    bak geliverdi gelmez denen sahurum
    hadi kalk sahura son lokmaların
    gitti 15 gecem kaldı 15 gecem

son olarak ta yemekten sonra

HERKESE BENDEN ÇAY,, ŞAKİR'E ÇAY YOK
    566.jpg
  7. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    slm arkadaşlar. 15 gune yakın siteden uzak kaldım. bu arada gördüğüm odurki herkes sorunları çözmüş. artık risk analizi eğitim dentim kurullar sorun olmaktan çıkmış. uzmanların iş sorunları kalmamış. siteyi ve birbirimizi eleştirir olmuşuz. şimdi buna sevinelimmi ? yani isg ile konuşulacak sorun kalmadı manasınımı çıkarayım. eğer öleyse çok mutlu olucam. ama yok isg ikinci plan önce benlikler gelirse üzüldüm gerçekten.
  8. kubilay23 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    bireysel
    Yasanın ertelenmesi sinirleri bozdu anlaşılan :)
  9. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    umitclick ne kadar özgürsün ki benzerini yapması 1 gününü almayacak (!) şu sitede mezhebinin genişliği kadar rahatça yazılar yazabiliyor kendi görüşlerini site yönetimiyle adeta cedelleşmek suretiyle ifade ederek içindeki kini kusuyorsun.

Burada üye olan 20.000 küsür insanın hiçbirine üye olması için silah zoruyla baskı yapılmadı. Hodri meydan. Daha iyisini yap ve millete faydalı ol. Biz bundan memnuniyet duyarız.

Bizler farklı zihniyetlerde insanlar olsaydık bu ve benzeri konular açıldığı anda silinir ve konu açan hesap sahibi süresiz siteden atılırdı.

Ama gördüğün üzere kavganın aslında ne olduğunu bilmeden olaya müdahil olma/muhalefet etme içgüdüsüyle hareket ettiğin için senden idrak, izan ve mantık çerçevesinde mesajlar beklemiyoruz...

Erkan bey olsun ben olayım. Bizler sineklerin vızıltılarıyla değil mide bulandıran yanlarıyla ilgileniriz. Eğer mide bulandıran olursa gerekli müdahaleyi eder forumun sıhhatinin devamını sağlarız.
  10. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Yapıcı, mantığa yakın açıklama bu işte. Uzatmaya gerek yok. Hem yasa, hem ramazan dolayısıyla diyelim, konuyu kapatalım?
  11. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    yasaya eyvallah ama ramazanın alakası olmasın. ramazanın ruhuna ters olur :) oruç tutmak sadece boğazına sahip çıkmak değildir.
  12. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    İşte onu diyorum. Orucu bozduk, bari kazasını daha da konuyu devam ettirmeyerek yapalım. Yoksa ramazanı kötü şeylere alet etmek maksadıyla değil. Ona saygımızdan. Dilimizin orucuna başlayalım.
  13. Caner Gayıp İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Hocam araya o kadar kişi girmiş konuyu değiştirip ortamı dağıtmaya çalışmış hala uzattıkça uzatıosunuz.
    Uzlaşmacı bir tavırla yaklaşmanız gerekirken her seferinde iğneliyorsunuz.
    İnsanın özür dileyeceği yada geri adım atacağı varsa bile bu laflardan sonra susmaz yani.

Kiminiz elinizin altındaki 500-1000 tane işçiyi idare ediosunuz dert anlatıosunuz yeri geliyor alttan alıyorsunuz aynı hoşgörüyü burdada bekliyoruz sizden.

Şunuda söylemeden edemeyeceğim beni kimse yanlış anlamasın .
    Ama burası alt tarafı bir forum ya isg üzerine kurulmuş benzer örnekleri olan bir site.
    Yani burada kimse Türkiye yi kurtarmıyor.
    Burada sadece bilgi havuzumuzu genişletmeye elimizden geldiğince birbirimize yardımcı olmaya çalışıyoruz.
    Kendimize çok büyük anlamlar yüklemeyelim yani.Saçma olur.
  14. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    7 yaşında çocuğa sormuşlar baban nasıl diye. ooo demiş benim babam herşeyi bilir.
    12 sine gelince sormuşlar . benim babam bir çok şeyi bilir demiş.
    17 sine gelince sormuşlar işte babamda benim kadar bilir demiş.
    22 sinde sormuşlar babamı bilmem ama ben çok şeybiliyorum demiş.
    30 unda sormuşlar ne bildiğini bilmem ama tecrübesi herşeye bedel demiş.
    kimin ne kadar bildiği ne bildiği değil kimin tecrubelerini ne kadar paylaştığı kimlerin bu tecrubelerden ders alabildiğidir önemli olan. burada uzman arkadaşların tamamı benden daha iyi bilir uzmanlığı adı üzerinde uzman herkes. Ama dedimya yaş ilerleyince kendisin ne bildiği değil tecrubelerin önemini anlıyor insan. Bilgisini tecrubelerle yoğurup sunan tüm dostlara teşekkurler.
  15. Kemal Ev İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    EMK
    Keşke , kişiler birbirine veryansın etmeden acımasızca saldırmadan ve gereksiz eleştiri yağmuruna tutmadan , kişileri yazdıkları ve çizdikleriyle değerlendirseler . VE KEŞKE BİR ÜNİVERSİTE MEZUNU BİR MÜHENDİS BİR DİKKAT ÇEKEN ADAM EDASIYLA TÜRKÇEMİZDEKİ KELİMELERİ DOĞRU DÜRÜST KULLANSALAR. SOKAKTA KONUŞAN VASIFSIZ UFUKSUZ HİÇBİR DOKUMAN YÜZÜ GÖRMEMİŞLER GİBİ KELİMELERİ KATLETMESE.
    DOĞRU KELİME = AÇIYORSUN , YANLIŞ KULLANIM = AÇIYON
    DOĞRU KELİME = KONUŞUYORSUN , YANLIŞ KELİME = KONUŞUYON .
    YAZIK... GERÇEKTEN İÇİMİZİ ACITAN BİR TABLO BU.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 24 Temmuz 2013 ---
    Günaydın arkadaşlar .
    Keşke , kişiler birbirine veryansın etmeden acımasızca saldırmadan ve gereksiz eleştiri yağmuruna tutmadan , kişileri yazdıkları ve çizdikleriyle değerlendirseler . VE KEŞKE BİR ÜNİVERSİTE MEZUNU BİR MÜHENDİS BİR DİKKAT ÇEKEN ADAM EDASIYLA TÜRKÇEMİZDEKİ KELİMELERİ DOĞRU DÜRÜST KULLANSALAR. SOKAKTA KONUŞAN VASIFSIZ UFUKSUZ HİÇBİR DOKUMAN YÜZÜ GÖRMEMİŞLER GİBİ KELİMELERİ KATLETMESE.
    DOĞRU KELİME = AÇIYORSUN , YANLIŞ KULLANIM = AÇIYON
    DOĞRU KELİME = KONUŞUYORSUN , YANLIŞ KELİME = KONUŞUYON .
    YAZIK... GERÇEKTEN İÇİMİZİ ACITAN BİR TABLO BU.
  16. A. Onur Sevinç Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Cummins Makina
    Kabalığımı bağışlayın Sayın Günel, bende keyif alarak sohbet ediyorum ve yorum yapıyorum. Sanırım böyle de devam edecek ;) Umarım Sizde keyif almaya devam edersiniz :D
  17. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    iç acınacak bir durum yok kemal bey okuduk diye özümüzden mi vazgeçelim ki zaten konuşmanın mühendislikle bilmem neyle alakası yok insan rahat ettiği gibi konuşmalı davranmalı şive diye birşey var kimse kimseyi konuşma tarzından dolayı eleştiremez kusura bakmayın size muhalefet olsun diyede yazmadım bu yazıyı konunuz neydi neyden dem vuruluyor...
  18. Kemal Ev İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    EMK
    Kasımpaşa dan gelip diplomatik dilin ne olduğunun farkında olmayan liderin , uluslararası platformda sadece kendisini değil yaşadığı toplumu da ne kadar küçülten durumlara düşürdüğünü defalarca yaşadık. Haklısınız . Türkiye'de yaşıyoruz. Farklı ağız farklı şive zenginliğine asla sözüm yok. Ama yazı ve konuşma dili kavramları var .Yazı dili ve konuşma dili kavramlarının ne olduğunun önemsizliğini vurguluyorsunuz. Belki size bu kavramlar hiç öğretilmedi. Özürdilerim ; ben Konya'da yaşayan ve son zamanlarda ülkemizde üretimi yapılan soğuk çay reklamlarındaki Naciye Teyze nin diline bayılıyorum. Asla inkar etmiyorum. O dil , kentimin özü , kendimin özü. Ama biz yazıyoruz , konuşmuyoruz bu pencerede.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 24 Temmuz 2013 ---
    Sayın Korkmaz ,
    Kasımpaşa dan gelip diplomatik dilin ne olduğunun farkında olmayan liderin , uluslararası platformda sadece kendisini değil yaşadığı toplumu da ne kadar küçülten durumlara düşürdüğünü defalarca yaşadık. Haklısınız . Türkiye'de yaşıyoruz. Farklı ağız farklı şive zenginliğine asla sözüm yok. Ama yazı ve konuşma dili kavramları var .Yazı dili ve konuşma dili kavramlarının ne olduğunun önemsizliğini vurguluyorsunuz. Belki size bu kavramlar hiç öğretilmedi. Özürdilerim ; ben Konya'da yaşayan ve son zamanlarda ülkemizde üretimi yapılan soğuk çay reklamlarındaki Naciye Teyze nin diline bayılıyorum. Asla inkar etmiyorum. O dil , kentimin özü , kendimin özü. Ama biz yazıyoruz , konuşmuyoruz bu pencerede.​
  19. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    Şahsınız adına birsey konusmadım ve sizinde konusmanızı istemem bana hangi kavramın öğretilip öğretilmediği kusura bakmayın ama size düşmez. ayrıca burası ne uluslar arası platform nede burada konusanlar toplumu temsil ediyor biz burada yazısıyor olabiliriz ama resmi bir iş yapmıyoruz ve samimiyet içindeyiz yakınlarımızla konustuğumz gibi yazışıyoruz faceniz var yada yok bilemem ama kimse orada arkadasıyla konusurken diplomatik dil falan kullanmıyordur burasıda aynı benim gözümde ve hiç kendimi kasamam karsımdakınınde kasmasını istemem ki böyle bir samimi ortamda başbakana yazı yazmıyoruz burda diplomatik dil kullanalım yanlış anlamayın ama konu başta neymiş siz nereye cekmissinz konusmayla alakası hiç yok bence ve böyle durumlarda bana göre konunun savunulacak yanı kalmadığı zaman oluşur.
  20. Kemal Ev İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    EMK
    Aynı dilin konuşulması eğer son bulmuşsa , taraflardan birinin üzerine düşeni yapıp susması gerekir. Bana ailemde bu öğretildi. Şimdi çocuklarıma öğretiyorum. Savunduğunuz cümlelerin sahibi kişinin teknik paylaşım adı altında bir tarihte başka , yine aynı konu üzerine başka bir tarihte farklı yanıltıcı bir paylaşım yaptığını görebilseydiniz keşke . Günübirlik ya da anlık takiplerle anlık tepkiler vermeyin isterdim. İyi bir mühendis iyi bir araştırmacıdır . Araştırın bulacaksınız.
    Hoşçakalın.