1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Siz olsanız ne yaparsınız ?

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve İbrahimAyaz tarafından 9 Ekim 2012 başlatılmıştır.

 1. İbrahimAyaz İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  07135
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Otomotiv
  Merhaba arkadaşlar,
  dışarıdan hizmet vererek isg uzmanlığını yaptığım fabrikada karşılaştığım durumu sizlerle paylaşıyorum.

  Metal sektöründe çalışan bu fabrikada üretim alanı içerisinde presler ve bakım atölyesi olarak kullanılan alanda geçici olarak kaynak işlemi yapılmakta. bu işlemin de 3 gün süreceği tahmin ediliyor.Alanda genel ve lokal havalandırma sistemlerinin olmayışı çalışma alanını havasız hale getiriyor.Preslerde ve bakım atölyesinde çalışan işçiler dumandan rahatsız olduklarını dile getiriyorlar.gözlerinin yandığını ve rahat çalışamadığını , midesinin bulandığını ,yemek yiyemediğini iletiyorlar.
  Durumu yönetime bildiriyorsunuz ama her hangi bir önlem yada değişik yapılmadan çalışmaya devam ediliyor.İşçiler ise sizin birşey yapmanızı bekliyorlar...böyle bir durumla karşı karşıya olsanız devam eden süreçte ne yapardınız ?
 2. isgforum İSGforum Üyesi

  sen gerekli gördüğün yere,kişiye veya kişilere fotoğraflı uayarı yazını yaz ve imzalattır tebliği et.defterine uygunsuzluğu ve yapılması gerekli çalışmalarıda yaz.işi durdurabiliyorsan da durdur.baktın adamlar zehirlenip ölecek onlarda işi bıraksınlar çalışamıyoz desinler arkadaş,çünkü işten kaçınma hakları var..sen üstüne düşenleri yap ama..
 3. Mine Soysal İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  126004
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  AYDIN ELİT OSGB
  ayrıca çalışma ortamında risk gören işçiler (bir tanesi bile yeter) durumu işverene bildirip düzeltilmesi konusunda yazılı olarak tebliğ etsinler ve durum düzeltilinceye ya da yazılı yanıt alıncaya kadar çalışmaktan kaçınma haklarını kullanabilirler , verdiğiniz eğitimlerde bunu öğrenmişlerdir zaten .haklarını arasınlar ki sürekli uzman muhatap olmasın her durumda..Aslına bakarsanız işveren ile işçinin arasında köprü olarak görülüyor uzman .biz işçiye de işverene de yasal haklarını anlatıyoruz ,yapılması gerekenleri biliyorlar ama iki taraf için de ne şiş yansın ne de kebap durumu var .topu uzmana atıyorlar ''isgforum''çok güzel açıklamış.tamamen katılıyorum.sizin de yasal haklarınız var kendinizi zor durumda bırakmayın ve tutun tutanağınızı imzalatın işverene gerisi ona kalmış...döner dolaşır iş sizi sıkıntıya sokarsa ne işçinin ne de işverenin umurunda olmaz ,herkes kendi paçasını kurtarmaya bakar çünkü..kolay gelsin
 4. efecan İSGforum Üyesi

 5. efecan İSGforum Üyesi

 6. tigger İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  tiyatroya devam anlican.......