1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Sizce danışmanlık şirketimi osgb mi?

Konusu 'Öneriler ve Şikayetler' forumundadır ve Semih Sarı tarafından 3 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Semih Sarı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar sizce danışmanlık şirketi kurmak mı daha iyidir yoksa osgb kurmak mı?...

Siz olsaydınız hangisini açardınız ve neden??...
  2. danışmanlık firması bence daha mantıklı.doktor bulundurma zorunluluğun yok.açılış masrafları ve boş giderlerin yok.ama firmaya; uzmana ve doktora sigorta yapacaksın dediğinde işler biraz karışıyor.onun dışında bence osgb çok avantajlı değil.tabi danışmanlık firmalarında çalışanlara hammadde muamelesi yapıldığından çok çalışmak durumu söz konusu.
    ikiside birbirinden beter bence.en güzeli bireysel çalışmak ta değil, sabit bir firmada çalışmak.azıcık aşım ağrısız başım.
  3. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    Bakanlık için danışmanlık kavramı yok o yüzden piyasada iş bulma şansı biraz daha az
  4. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    OSGB kurarsan hem danışmanlık hem de OSGB hizmetlerini yerine getirebilirsin...OSGB ruhsatları hazır elini kaldırana verilirken almakta fayda var...
  5. Semih Sarı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    osgb yi düşünüyorum ama hem gereken şartlara uygun yerler aranması yada uygun hale getirilmesi, kurulum maliyetleri ,yetki belgesi parası ve içerisine yapılan masrafla alınacak malzemeler bunların yanında bakanlıkta onay için bekleyen çok osgb varmış sıra gelene kadar uzun bir zaman geçer diye düşündüğümden danışmanlık şirketi daha ağır basıyor. Ayrıca zaten bende kendi bünyemde benden başka isg uzmanlarıyla ve işyeri hekimi arkadaşlarla çalışıcam. Osgbden tek farkım işe giriş muayenelerini yada periyodik kontrolleri ben yapmıcam okadar . sizce bu düşünce yanlış mı yani danışmanlık şirketinin daha iyi olabileceğini düşünüyorum. Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.
  6. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    iş yerleri İSGB kurmamak için OSGB lere yöneliyorlar, zaten İSGB kurmuş olan iş yerleri ile çalışabilirsiniz...
  7. halenurarabaci İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bende benzer bir soru sormak istiyorum; şu an temmuz ve sonrası için çalışabileceğim işyerleri var, ancak osgb açıp doktor maaşını ve diğer masrafları karşılayabilecek kadar çok ta değil, bu yüzden danışmanlık şirketi açarak, yarım zamanlı hekim çalıştırma şansım var mıdır? osgb olmayacağı için devlet bunu görecek mi, ya da kabul edecek mi
  8. AKABELİ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Sağlık Personeli
    halenur hanım sgk gop subesinde iş kazaları ve hastalık servisinde görev yapmaktayım .osgb kurmak istiyorum.ortaklık düşünmekteyim mail adresim ibozkurt@sgk.gov.tr
    musteri bulma sıkıntımız yok inşaaalah ancak işyeri kurarken yaşanacak surecler hakkında yeterli tecrübemiz yok.
  9. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Sizin yaptığınız sigortalar bir işe yaramıyor. OSGB açtırmak için millet dünya para bayılıyor. Dediğiniz gibi olsa önüne gelen danışman firması açardı. İleride sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Danışmanlık diye birşey olsa bütün bireysel çalışan uzmanlar şahıs firması açıp, fatura keserlerdi. Ama olay öyle değil. OSGB harici çalışan uzmanların hizmet vermeleri için, hizmet verdiği firmalarda çalışan sayıları hesap edilerek kısmi zamanlı sigorta yaptırılması gerekiyor.Çok saçma ama durum bu şekilde.