1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Sokağa tükürene para cezası

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 8 Aralık 2013 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Sokağa tükürene para cezası

  Londra’nın Enfield Belediyesi, yerlere tükürenlere para cezası verecek.

  haber.jpg
  Bugünden itibaren başlayan uygulama ile sokağa tükürenler, £80 sterlin para cezasına çarptırılacaklar. Kaldırım ve caddelere tükürülmesi cezalandırılırken, park gibi alanlar benzer yaptırımlardan muaf tutulacak. Yeni düzenleme kapsamında uygulamadan, yerlere sigara izmariti ve çöp atan kişilere ceza uygulayan belediye görevlileri sorumlu olacaklar. Yere tükürürken yakalanan kişiler, verilen cezayı ödememeleri halinde 500 sterline kadar varanyaptırımlarla karşılaşabilecekler.​
  Enfield Belediye Meclisi’nin 2011 yılında bu konuda aldığı karar, Yerel Yönetimler ve Toplum Bakanlığı’ndan da onaylandı. Yerel Yönetimler Bakanı Eric Pickles, tükürmeyi anti sosyal bir davranış olarak değerlendirdi ve sosyal açıdan kabul edilemeyen bir eylem olduğunu belirterek düzenlemeyi Ağustos ayında onayladı.

  2010 yılından bu yana yerlere tükürmenin yasaklanması ve cezaya tabi tutulması için girişimlerde bulunan kabine üyesi Chris Bond, uygulamanın ülke çapında örnek olacağını ifadeetti. Tasarıya destek için 5 bin dolayında Enfield sakininin imza verdiğini hatırlatan Bond, bu tür bir uygulamayı hayata geçiren ilk belediye olmaktan gurur duyduklarını söyledi. Bu konuda yaklaşık üç yıl boyunca kampanya sürdüren çevreden sorumlu kabine üyesi, tükürmenintüberküloz gibi bulaşıcı hastalıkların yayılmasına yol açabileceğine işaret etti.

  Bond, Enfield sınırları içerisinde yılda ortalama 80 dolayında tüberküloz vakası görüldüğüne de dikkat çekti.​
 2. es55061 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  mrh Erkan bey çsgb çıkmış sorular daha önceden slayt şeklinde verilmişti nasıl bulabilirim
 3. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

  • Site Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  118179
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
  Alakaya maydanoz gel bize bazı bazı :D Erkan Dündar arkadaşa yardımcı olun lütfen aaa :)
 4. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  dün yardim ettiydim.ilgili konu/konuları aktif ettiyim..Yardım nerden gelirse başımız üstüne..fakat haberin akabinde gelmeside ayrıca traje komik..:)