1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Soma'daki kaza ile ilgili yeni rapor, yeni ihmali ortaya çıkardı

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Oğuz Dinç tarafından 22 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

 1. Oğuz Dinç İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  [​IMG]

  Yanmayı sürdürmeyen 4B taşıma bandı, bu işletmede kullanılmamış deniliyor haberde.

  Sanırım faciayı bu nedene bağlıyorlar. İlgili haber aşağıda..

  4B TAŞIMA BANDI YANDI

  Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre, Soma faciasının nedenleri üzerinde çalışan Meclis Soma Araştırma Komisyonu Başkanı Ali Rıza Alaboyun, ölümlere neden olan etkenleri açıkladı. Alaboyun, "Bu olayın birinci nedeni yapısal. Madencilikte liberal politikalar belirledik ülke olarak ama ne tam özelleştirilebilmiş ne de tam kamu olmuş. Özelleşecek diye yatırım yapılmazken, özel sektör de kendisine ait hissedemediği için gereken önlemleri almıyor" dedi.

  BANT YANGINA NEDEN OLDU
  301 cana mal olan facia ile ilgili önemli tespitlerde bulunduklarını kaydeden Alaboyun, kazanın nasıl olduğuna dair daha önce bilinmeyen detayları da açıkladı. Alaboyun şunları söyledi:

  HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ
 2. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  41670
  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Firma / Kurum:
  :::::::::
  Keşke buradan devam etseydiniz habere.
  Neyse.

  KOnu çetrefilli konu. Kimse kendisine toz kondurmamaya çalışıyor. Hali ile komisyon da kömür tozuna bulanmış suratlarını temizlemek için farklı senaryolar üretmeye çalışıyor.

  Dünyanın birçok yerinden birçok ünlü inanılmayacak miktarlarda bağışlar yapmışken, bizim madenci ailelerimiz maaşlarını daha son birkaç ayda zar zor alırken, toplanan yardımların nereye gittiğini merak etmiyor değilim.

  Bu konuda da şeffaf bir rapor sunulur mu bilemiyorum artık.
 3. Oğuz Dinç İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Sait Bey bu konuda size katılıyorum, olayın üzerinden bunca zaman geçtikten sonra bende şeffaf bir sonuç çıkacağını ummuyorum. Zaten medyada arada yazılan haberler dışında konu kapandı gibi.