1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Son 6 ayda 978 işçi öldü

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 20 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi, 2014 yılının ilk altı ayında en az 978 işçinin yaşamını yitirdiğini açıkladı.
  haber.jpg
  İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi, yazılı, görsel ve dijital basından takip ettiği ve emek-meslek örgütlerinden gelen bilgilerle, işçiler ve işçi yakınlarının bildirimleri ışığında 2014 yılının ilk altı ayında en az 978 işçinin yaşamını yitirdiğini açıkladı.

  301 işçinin yaşamını yitirdiği Soma felaketi çok konuşuldu ancak 2014 yılının sadece ilk altı ayında en az 978 işçinin iş kazalarında öldüğü açıklandı.

  Meclis adına yapılan açıklamada verilen bilgiler şöyle: Yaşamını yitiren işçilerin 40’ı kadın , 19’u çocuk, 18’i göçmen ve 150’si emeklilik çağında çalışıyordu...

  Yaşamını yitiren işçilerin 325’i maden, 187’si inşaat, 122’si tarım ve 79’u taşımacılık işkolunda çalışıyordu...

  Yaşamını yitiren işçilerin 324’ü Manisa, 82’si İstanbul , 34’ü Kocaeli, 31’i Ankara ve 31’i Bursa’da çalışıyordu...

  Yaşamını yitiren işçilerin 889’u işçi, kamu çalışanı/memur statüsünde çalışan ücretlilerden; 89’u çiftçilerden/küçük toprak sahiplerinden ve kendi hesabına çalışanlardan/esnaflardan oluşuyordu...
 2. Emine Günbatar İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  18410
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  30 Haziran 2012 'de 6331 çıktı yukarıda açıklanan rakama kadar 2 yıldan fazla süre geçti, benim merak ettiğim somut manada etkili olabildik mi iş kazalarını önlemede???
 3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Hayır..6331 nolu kanunun perfrmans ve izleme ölçümü sınıfta kalmıştır..
 4. Emine Günbatar İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  18410
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Öyle görünüyor çok yazık bakanlık osgb' lerden aldığı onca parayı almaya devam etsin biz onlarla aynı bakış açısı içerisinde değiliz, onlar aynen devam etsin bakalım kılıfına uydurulmaya çalışan bu uygulamalarda nasıl komik durumlara düşeceğiz ..
 5. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Uzman sayısı ile doğru orantılı! Feci bir durum. Ülkede bulunan uzman sayısı yeterli bir sayıya gelip tüm firmalara uzman ve doktor getirdiğinde ve mevzuata ülke doyunca bu sayı düşer mi acaba? Yaptım oldu
 6. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

  • Bölüm Yöneticisi
  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  120329
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  İSİG Meclis 2013 yılında 1235 işçinin yaşamını yitirdiğini açıkladı ancak SGK-TÜİK geçen yılın rakamlarını hala açıklamadılar. Neyi bekliyorlar daha 8. aya gireceğiz!