1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Son bir haftadır yayınlanan iş ilanları hakkında

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve ibrahim559 tarafından 4 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. Merhaba Arkadaşlar,
    Son bir haftadır özellikle işkurun sitesinde İş güvenliği uzmanı ilanlarının arttığını gözlemliyorum. Ama ne yazık ki ilan veren firmaların %99 'u A ve B sınıfı uzman arayışında. Özellikle Tekstil sektöründeki arayış Tehlike sınıfı tebliğinin yayınlanmasından sonra tehlikeliden çok tehlikeli sınıfa geçmesiyle birlikte A sınıfı veya B sınıfı uzman arayışı içene girdini düşünmekteyim.
  2. Sevil Eryılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    9351
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    LİDER OSGB
    B sınıfı ilanlarına başvurun hatta firmayı arayın biz c sınıfı olarak 3 yıl boyunca tehlikeliye bakabiliyoruz yönetmelikte mevcut bu deyin.Ben öyle yaptım ve girdim:)
  3. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi

işini bilen KAPTANDIR
  4. Çok tehlikeli sınıfta yer alan Tekstilden bahsetmiştim.
  5. 13.30.01 Kumaş ve tekstil ürünlerini ağartma ve boyama hizmetleri (giyim eşyası dahil) Çok Tehlikeli
    13.30.02 Tekstil elyaf ve ipliklerini ağartma ve boyama hizmetleri (kasarlama dahil) Çok Tehlikeli
    13.30.03 Kumaş ve tekstil ürünlerine baskı yapılması hizmetleri (giyim eşyası dahil) Çok Tehlikeli
    13.30.04 Kumaş ve tekstil ürünlerine ilişkin diğer bitirme hizmetleri (apreleme, pliseleme, sanforlama, vb. dahil)
    Çok Tehlikeli

Eskiden Tehlikeli olan boyahaneler artık çok tehlikeli sınıfta yer alıyor. İş kurun ilanlarına bakıldığında son bir haftada isg uzmanı arayışı oldukça arttı. İlan veren firmaların çoğu boyahaneler. Tebliği ve yönetmeliğe göre Boyahaneler Çok tehlikeli sınıfta yer aldığından boyama işi yapan tekstil firmalarında A sınıfı Uzman Çalışabiliyor. Geçici madde ile 4 yıl B sınıfı uzman Çalışabiliyor. C sınıfı Uzmanın Boyahanesi bulunan bir tekstil firmasında çalışabilmesi için en az 3 yıllık sektör tecrübesi olması gerekir. yanlışım varsa doğrusunu söyleyin lütfen.
  6. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    tekstil boyahaneleri ,genel müdürlüğe dilekçe ile tehlike sınıflarının çok tehlikeliden tekrar tehlikeliye alınması için bir dilekçe yazıp isggm ye göndermeli ,olumlu yada olumsuz değerlendirilecektir
  7. Sevil Eryılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    9351
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    LİDER OSGB

Biraz daha bekleyin şuan az tehlikeli ve tehlikeli işletmeler yumurtanın kapıya dayanmasını bekliyorlar hazirana kadar süre verildi ya onlar bu birkaç aydan kar elde etme peşinde.Çok değil 2 ay sonra etekleri tutuşacak merak etmeyin :)
  8. Denizhse İSGforum Üyesi

Arkadaşlar bu ilanların çoğu yasak savmak için verilmiş ilanlardır, firma yöneticileri piyasadaki A ve B sınıfı uzman açığını bildiklerinden olası herhangi bir denetleme vb durumda biz eleman arıyoruz ama bulamıyoruz bahanesinin arkasına sığınmak için bu ilanları veriyorlar.
    Benzer ilanları yakında sağlık memuru için de görebilirsiniz.
  9. M.Serkan Balkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    1231
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel Şirket
    Aynen ole katılıyorum annem A sınıfı başvurduk geri dönen olmadı daha:)
  10. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    tekstil boyahanelerinin çok tehlikeliden tekrar tehlikeli sınıfa alındığı söyleniyor bu haber doğru mu?
  11. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    nace kotlarından tebliğe bakmak lazım..