1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Son duyuru :sınav 21 aralık 2013 tarihinde yapılacaktır

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Ersin Bozkurt tarafından 11 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    21 ARALIK 2013 TARİHİNDE YAPILACAK SINAVA İLİŞKİN DUYURU

23 Kasım 2013 tarihinde yapılması gereken işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı sınavının ertelenerek söz konusu sınavın 14 Aralık 2013 tarihinde yapılacağı duyurulmuştu. Ancak Milli Eğitim Bakanlığınca 14 Aralık 2013 tarihinde Açıköğretim sınavlarının da olduğu belirtildiğinden, her iki sınava da girecek adayların mağduriyetinin önlenmesi için 14 Aralık 2013 tarihinde yapılacak olan sınav 21 Aralık 2013 tarihinde yapılacaktır. Buna ilişkin sınav duyurusu ayrıca yayımlanmıştır.

Sınava girecek adayların çokluğu ve bu doğrultuda gelen taleplerin değerlendirilmesi sonucunda söz konusu sınavın 21 Aralık 2013 tarihinde Ankara, İstanbul, İzmir, Adana ve Bursa ili olmak üzere beş merkezde yapılması uygun görülmüştür.

Bu nedenle;
    1) 14 Aralık 2013 tarihli sınav uygulama duyurusu yürürlükten kaldırılmıştır.
    2) Sınav 21 Aralık 2013 tarihinde yapılacağından söz konusu sınav ile ilgili sınav uygulama duyurusu Kasım ayının ikinci haftasında www.isggm.gov.tr adresinde yapılacaktır.
    3) Bakanlığımızca yetkilendirilmiş Eğitim Kurumlarından eğitim alıp 21 Aralık 2013 tarihinde yapılacak sınava girecek adayların eğitimlerini en geç 10.11.2013 (örgün eğitim bitiş tarihi) tarihine kadar tamamlamış olmaları gerekmektedir.

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
    http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=21aralik_sinavina_iliskin_duyuru
  2. d.baştog İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    1 ocak2014 isg bulundurma zorunluluğu var.. belgeler bu sınav tarihi ile 1 ocak 2014 iş alımlarına yetişmeyecek
    ne saçmalıktır.
    o zaman 1 ocak2014 işyerlerinde isg bulundurma zorunluluğunda ertelesinler bi zahmet... aksi taktirde iş bulamayacağız.:(
  3. İsmail Uygur İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    44592
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    MURAT TİC. KABLO SAN. A.Ş.
    Yuh artık. Yok mu artıran? Ben de 28.Aralık istiyorum arkadaş.:D
  4. Naz Olgaç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    74354
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Bakanlığa mail attım bugün sözümü dinlerler ahhaha dedimki müdürler hem ehliyet var hem aöf var ayıp olmadı mı bu yaptığınız. Şaka bi yana mail attım ama uslup bu değil tabi. Koskoca bakanlık madara oldu.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 11 Ekim 2013 ---
    Konu başlıkları da
    yeni duyuru ,
    son duyuru,
    en son duyuru,
    vallahi bu son duyuru
    diye açılacak artık bakanlık sayesinde :)
  5. Selin Kaya İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Çok panikler anlaşılan :):asik:
  6. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    o 21 aralık ay sonuna kadar değişir 7 aralığa çekerler,bunları işi belli olmaz...
  7. murat murat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    güya kasım sınavıydı masallah 2014 sınav takvimine alsalarmış bari ney kalmış arada
  8. d.baştog İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    1 ocak2014 isg bulundurma zorunluluğu var.. belgeler bu sınav tarihi ile 1 ocak 2014 iş alımlarına yetişmeyecek
    ne saçmalıktır.
    o zaman 1 ocak2014 işyerlerinde isg bulundurma zorunluluğunda ertelesinler bi zahmet... aksi taktirde iş bulamayacağız..
    bu konuda düşünceleriniz nelerdir lütfen paylaşır mısınız
  9. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bakasanıza bütün itirazları dikkate alıyorlarmış bence bizde itiraz edelim aralık başında olsun sınav...
  10. d.baştog İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    bu konuda nereye mail atmalıyız fikri olan var mı..
  11. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    isggm@csgb.gov.tr adresine mail atmalıyız..şahsen ben attım sınavın 7 aralığa çekilmesien mantıklısı 1 ocakta iş sahibi olabilmemiz için...
  12. H.İbrahim İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    27333
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ayıp, bir çok insan bıletlerını almıstı.ertelediler ve yıne ertelemek zorunda kalıyorlar..Bakanlık duzeyındekı uygulamalara yakısmayan hareketler bunlar....
  13. T.Ulus İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel

Bence o kadar telaşa gerek yok. Risk değerlendirme yönetmeliği de 1.1.2013'de yürürlüğe girdi. Halen risk değerlendirmesini yaptırmamış onbinlerce firma var, hatta 50'den fazla çalışanı olup da İG Uzmanı çalıştırmayanlar var.
    Bakanlık 2014 senesini İSG kültürünü oturtmak için kullanacaktır. Hemen 1 Ocakta kontrollere başlayacaklarını zannetmiyorum. Ayrıca şimdiden iş bulmanıza da mani bir durum da yok.
  14. Turan TAŞKIN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    98715
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ALPERYAPI ( Henüz kurulmadı - kurulma aşamasında... )
    Eğitim aldıktan sonra İKİ sınav hakkını kullanıp başarılı olamayan C sınıfı uzman adayları 21 Aralıkta sınava girebileceklermi ,... NASIL..​
  15. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05070785451
    bence sınava giren her uzman bir üst uzman sınıfına geçecek.bence bu sınavı kaçırmayalım arkadaşlar.:p
  16. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    şimdi ne zaman kayıt olma süreci başlıyor 11 kasımda mı..yoksa 11 kasımda daha uygulama duyurusumu yayınlanacak?
  17. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05070785451
    biz sınavı kazanalım belgeye ihtiyacımız acil değil.e-devlette herşey net belli oluyor nasıl olsa.haydi arkadaşlar durmadan çalışalım.ben A sınıfı için kolları sıvadım.çok çalışmam gerekiyor
  18. Fırat Nurdoğan Kaza Olay Araştırma Uzmanı

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    66039
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman

Bu ne panik.Siz o sertifikayı elinize alsanız bile bu iş güvenliği kültürü ile kolay kolay iş bulamazsınız.Yapacağınız en iyi şey risk analizi konusunda kendinizi geliştirip olabildiğince iş tecrübenizi arttırmak olmalı.