1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Son iş kazamızdaki bilirkişi raporunu paylaşıyorum

Konusu 'Kaza İnceleme ve Araştırmaları' forumundadır ve Mustafa Yıldırım tarafından 20 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. Mustafa Yıldırım Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Nevşehir
    Sertifika Numarası:
    69893
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    En son iş kazamızdaki bilirkişi raporunu paylaşıyorum arkadaşlar. Yorum sizin

Ekli Dosyalar:

2. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Tebrik ederim.
  3. Seyhant İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    36882
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Deftere yazmanın önemi.Yazmak gerek ama dolaylı ama doğrudan.
  4. Mustafa Yıldırım Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Nevşehir
    Sertifika Numarası:
    69893
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Burda kaza geçiren çalışan şikayetçi olmuştu. ama asli kusurlu bulundu. özellikle inşaatlarda tebligatların yapılması çoook önemli.
  5. Ebru Şen İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    92866
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Birkaç sorum olacak:
    Toplu koruma önlemleri inşaatta mevcut muydu?
    Mevcut değil ya da yetersizse iş durdurma için iş güvenliği uzmanının bildirim sorumluluğu olması kısmı göz ardı mı edildi?
    Diğer çalışanlardan şahit olarak gösterilenler olmuştur diye tahmin ediyorum.Eğitimlerin süresi ile ilgili itiraz yapılmadı mı?(iş güvenliği uzmanı bize 1 saat eğitim verdi gibi)

Bir iş güvenliği uzmanı olarak sevindirici bir rapor.Yukarıdaki sorular maalesef aksi bir rapor çıkmasına sebep olabilir diye özellikle sormak istedim. Geçmiş olsun.
  6. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Burda en büyük şans bence bilir kişinin iş güvenliği uzmanı olması.

Bize bir kaza incelemesinde mali müşavir denk gelmişti, ikinci bir kazaya ramak kaldıydı...
  7. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Eğitimlerde diğer çalışanların şahit olmasının bana kalırsa hiç bir önemi yok. Çünkü eğitim tutanaklarında hepsinin imzası var. Orada süreler yazıyor yani eğitimide süreleri de kabul ediyorlar. İşçiye niye imzaladın diye sorarlar . Aksi durumda bende suçu üstüme yıkmaya çalışıyorlar derim. Delil önemli bence...
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 22 Ekim 2015 ---
    Yargılamanın amacı,maddi gerçeği araştırıp olayı aydınlatmaktır. Hukuka aykırı olmayan her şeyi delil olarak kullanılır ceza yargılamasında. Yani delil serbestliği ilkesi vardır. Tanık beyanları da maddi gerçeğe ulaşmak için serbest bir şekilde takdir edilen delillerdir. Fakat, tanık beyanı, delil olma açısından esasen zayıftır. Sanığın mahkumiyeti için hakimde tam kanaatin oluşması esas olduğundan tanık beyanları bu kanaati tek başına sağlamaya yetmez. Tanıkların sayısının birden fazla olması, dinlenmeden önce yemin etmeleri tanık beyanının bu niteliğini değiştiren durumlar değildir. Sonuç olarak hakimin takdir yetkisinde rol oynar tanık beyanları ama sadece tanık beyanlarına dayalı olarak cezaya hükmedilmesi mümkün değildir, tamamlayıcı ve mahkmede kanaat uyandırıcı delillerin varlığı gerekir.
  8. Mustafa Yıldırım Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Nevşehir
    Sertifika Numarası:
    69893
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Toplu koruma önlemleri vardi eksiklikler vardır illaki ama termin sureleri içinde iyileştirmeler devamlı yapılıyordu.eğitimlerle ilgili yada raporda yazan diğer hususlarla ilgili bi itiraz en azından şuan için mevcut değil.