1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Son yönetmelik değişikliğine göre işyeri hekimlerinin sayı ve çalışma saatleri nelerdir

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve Gizem Bir tarafından 3 Şubat 2016 başlatılmıştır.

 1. Gizem Bir İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Arkadaşlar merhaba,
  Son yönetmelik değişikliğine göre işyeri hekimlerinin tehlike sınıflarına göre sayı ve çalışma saatleri nelerdir?
  Uygulama,hangi tarihten itibaren zorunlu hale gelmiştir /gelecektir?
 2. ipek-evrim İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  65193
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  01.01.2016 tarihinden itibaren uygulanmaya başladındı.
  MADDE 6 – Aynı Yönetmeliğin 12 nci maddesinin birinci fıkrası aşağıdaki şekilde ve üçüncü fıkrada yer alan “1500” ibareleri “1000”, dördüncü fıkrada yer alan “1000” ibareleri “750” olarak değiştirilmiş ve aynı maddeye aşağıdaki fıkra eklenmiştir.

  “(1) İşyeri hekimleri, bu Yönetmelikte belirtilen görevlerini yerine getirmek için aşağıda belirtilen sürelerde görev yaparlar:

  a) Az tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 5 dakika.

  b) Tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 10 dakika.

  c) Çok tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 15 dakika.”
 3. Gizem Bir İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  İtiraz ya da erteleme yok sanırım ?
 4. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

  • Bölüm Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  47072
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  İzmir Büyükşehir Belediyesi
  bu saatten sonra değişen bir şeyde olmaz
 5. Gizem Bir İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Tam zamanlı /çok tehlikeli sınıfta özelde çalışan işyeri hekimi max kaç dakika olarak gösterilebiliyor bilginiz var mı ?Örnek olarak ;11700 dakika aylık çalışma süresi ,1350 dk aylık fazla mesai olarak görülüyor .bu fazla mesai süresi dahil edilebilir mi ya da kullanılabilir mi
 6. hülya ünlü İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  59208
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  OSGB
  Tam zamanlı atama yapılan bir işyerinde uzmanlarda ve hekimlerde 1350 dak. fazla mesai süresi kullanılabiliyor.Ben bir firmada tam zamanlı iş güvenliği uzmanıyım 11700 dak+600 dak atamam yapıldı.Personel sayısına göre bu süreyi kullanabilirsiniz ki benim firmamda yine personel alınacağı için max 217 saati yani geriye kalan fazla mesai süremi de kullanacağız. Personel sayısı artıkça benim sürelerim tükenmiş olması durumunda kısmi zamanlı İSG uzmanı alınmış olacak.. Aynı durum işyeri hekimlerinde de geçerli..Fakat onların süreleri uzmanlara göre az özelliklede çok tehlikeli yerlerde fazla mesaiyi kullanmaya gerek kalmayabilir..Yani personel sayısı önemli olan...Bilmem anlatabildim..Umarım sorusuna cevap verebilmişimdir..