1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Soru-cevap köşesi

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve isgforum tarafından 18 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

1. isgforum İSGforum Üyesi

Cümleten merhaba değerli ISGforum.Net takipçileri,

Sitemiz üzerinden bilgi, belge ve döküman istek ve ihtiyaçlarınızı ve de yardım isteklerinizi bu konu başlığı altında yer verebilirsiniz. Bu konunun tek amacı; forumun çeşitli kategorilerine akla takılan soruların konu açılarak sorulmasını önlemektir. Bir sorunuz var ise bu başlık altından sorarak cevabını bekleyebilirsiniz.

Yönetici kadromuz ve değerli üyelerimiz mutlaka yardımcı olacaktır.

Şimdiden teşekkür eder, iyi forumlar dilerim... ;)

(Noter onaylı tespit ve öneri defterinin nereye onaylatılacağını dahi sorabilirsiniz. :D)

pozitif.jpg
    Eğer sorunuza alaycı yahut aşağılayan şekilde cevap veren olursa aşağıdaki talimatı uygulayın.​
    Tüm yönetici kadromuzun bu konu üzerinden yapılacak olan şikayet raporlarını çok daha titiz bir şekilde değerlendireceklerinden emin olabilirsiniz. (O ukalanın canına okuruz ;))​
  2. Murat ERDEM Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Eskişehir
    Sertifika Numarası:
    45030
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Forum Madencilik Müşavirlik Mühendislik san. ve tic. ltd.şti.
    Açık işletme maden sahası için Sağlık ve Güvenlik Dökümanı isteniyor.. elinizde bir örnek veya kendi işletmeme uyarlayabileceğim bir format varmı acaba.... desteğiniz için teşekküğr ederim...
  3. isgforum İSGforum Üyesi

bu işin başka uygulaması yok..yukarda olması gerekenleride yazmışsınız aslında..en son çare yaşam hattı ve paraşüt tipi emniyet kemeri ile en azında yüksekten düşme riskinin fazla olduğu bu yerde önlem alabilirsiniz..
  4. isgforum İSGforum Üyesi

yağlanma,yıpranma,ezilme ve ani gerilmelere bağlı kesilmeler vb. durumlarda direk kesin gitsin...riski direk ortadan kaldırırsınız.
  5. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    olur öyle şeyler..idare edecez..zamanla düzelir...:))
  6. C sınıfı uzman inşaat şantiyesinde çalışmak için yaptığı sözleşme yi çalışma bakanlığına yollarsa kabul edilirmi(tehlike sınıfı bakımından imkansız ama A sınıfı uzman da yok) bakanlık sınıf atlamamız için inşaat taki çalışmayı kabul edermi. Sizce nasıl olmalı , hangi yolu takip etmeliyiz.
  7. efecan İSGforum Üyesi

inşaat şantiyesi çok tehlikeli sınıfta yer aldığı için A sınıfı uzmana ihtiyaç var kanunen..çalışma bakanlığı c sınıfı sözleşmeyi kabul etmicektir.A sınıfı uzman konusunda size yardım edebilirim,tavsiye edebileceğim tanıdıklarımız var..
  8. efecan yardımınız nasıl olacak.A sınıfı uzmanının yanında calışma olarak mı
  9. bayramali İSGforum Üyesi

her zamanki gibi gelip sözleşme yapacak ve ayda 1 en az denetim yapacak..defterini yazacak...A sınıfı uzmanlığı yapacak..Kanun ve Yönetmelikler öyle diyo sen 10 sene daha beklersin istediğin kadar işini bil yada tecrübeli ol...yapacak bişe yok..
  10. A sınıfı uzman ne kadar ücret ister
  11. efecan İSGforum Üyesi

bu karşılıklı konuşarak öğrenebileceğiniz bir durum..ben size mail adresinizi verirseniz 1-2 sevdiğimiz tanıdığımız uzmanın iletişim bilgilerini göndrebilirim..
  12. kenan ivedi İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    merhabalar ben yeni bir kursa başlıycamda, öncesinde bi şeyler okim diyorum ne tavsiye edersiniz İSG-C sınıfı için. döküman olarak. Ayrıca Link verebilirseniz sevinirim.
  13. isgforum İSGforum Üyesi

14. isgforum İSGforum Üyesi

15. Nuray İSGforum Üyesi

ERKAN BEY ; Sorum iki tane 1-İSG Tezsiz Yüksek Lisans alırsam B sınavına kaç kere girebiliyorum ( SADECE BİR KERE DİYEN VAR..) 2-İSG Tezsiz Yüksek Lisans alır ve B sınavını verirsem ,Üniversitelerde veya Eğitim kurumlarında İş Sağlığı ve Güvenliği eğitmeni olabilirmiyim.
    Şimdiden çok teşekkürler , bakanlıktan önce size soruyorum ,çok bilgilisiziz.
  16. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Nuray Hanım,

1-yüksek lisan yapınca C iseniz B ye Biseniz A sınavına direk girebiliyorsunuz 2 kere hakkınız yine..yani yüksek lisan size direk sınava girme hakkı veriyor..

2-Eğitim kurumlarında eğitici olabilmeniz için yönetmeliklerde vasıflar belirtilmiş.. A sınıfı ve müfettişlerde bahsediliyor..size tavsiyem yeni yönetmlikler yasal zemine otursun ondan sonra yine değerlendirelim..çünkü yeni yönetmelikler çıkıyor ve revize ewdliyor tümü..

3-üniversistelerde sözleşmeli eğitmenlik yaptırırlar büyük ihtimal,artık üniversiteler özerkleşecek haberin olsun...
  17. yaşarsalur İSGforum Üyesi

portör muayenesi ne kadar sürede tekrar edilmeli çaycı ablamızın zamanı geldi mi acaba ?
  18. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    yaşar bey aşağıdaki linkte bu hususa konu açarsan sevinirim orda cevaplıyalım..arkadaşlar soracağınız soruları açtığımız kategoriler altında sorarsanız çok dqaha güzel olur..bu sayede yayına sokacağımız belgelere daha isabetli ulaşmış oluruz..üyelerimizde bu belge ve bilgilere ulaşması daha etkin olur..

http://www.isgforum.net/forums/periyodik-muayeneler.56/
  19. Nuray İSGforum Üyesi

EVET YENİ YÖNETMELİKLERİ TAKİPTEYİZ O ZAMAN BİRAZ TEZLİ TEZSİZ KAFAMI KARIŞTIRMIŞTI ,NEYSE BENDE SİZLERE İLETİRİM ÖĞRENDİKLERİMİ ,EKSİK OLMAYIN
  20. esin yuksel İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    maksimum iş güvenliği
    merhaba sınava ılk kez gırdım ve 69 aldım su asamada ıse gırmek ıcın 2 sınavı beklemem mı gerekıyor yoksa bazı yerlerde sadece egıtımı tamamlamıs olmak gecerlımı su asamada ne yapabılırm