1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Soru-cevap köşesi

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve isgforum tarafından 18 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

1. Fikret Yetiştiren İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    78841
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    İşyerinde çalışanlara verilen eğitim sonrası sertifika nasıl verebiliriz?Örneği elinde olan arkadaşlar yayınlayabilirse memnun olurum..iyi çalışmalar...
  2. Kürşad Yüksel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    9434
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Çalışanların iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerinin usul ve esasları hakkında yönetmelik
    madde 15

Not: Size balık vermiyorum, balık tutmayı öğretiyorum.
  3. Muhammed Fatih SEÇİLMİŞ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    68855
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    SEÇİLMİŞ DETAY İNŞ..MAD.SAN.TİC.LTD.ŞTİ.
    matbaalarda örnekleri mevcut tanesi 1,5 tl karşılığı istenilen isme basıp veriyorlar
  4. Sinem Duvan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    82805
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Bireysel çalışmayı düşünüyorum.az tehlikeli iş yerlerinde yapılan risk değerlendirmeleri için fatura kesmek zorundamıyız? Eğer öyleyse nereden nasıl olacak?
  5. Salih ŞENER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100394
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu/NEVŞEHİR
    Hizmet vereceğiniz işyerinde (kısmi süreli) sigortalı görünürseniz, fatura kesmenize gerek kalmıyormuş.
  6. cdm-B İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47959
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    merhaba arkadaşlar, bir eczaneye risk analizi yapacağım. 5 çalışanı var eczanenin. sormak istediğim çalışanlara eğitim vermek gerekiyor mu?

not: forumda araştırma fırsatı bulamadım. "araştır, bak ve bul" diyecek arkadaşlara hitaben; aynı zamanda çalışıyorum ve inanın çok yoğunum.
  7. gulkubra İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba tabiki 5kişiye eğitim ve acil durum eylem planı da yapmalısın eczaneler az tehlikeli olduğu için 8saat eğitim vermen gerekir.
    Söylemeden de geçemeyeceğim kusura bakma ne olur buraya yorum yazanlarında işleri var onlarda yoğun ancak zaman bulup yazıyorlar ben çalışıyorum yoğunum araştıramam hoş olmamış bence
  8. cdm-B İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47959
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    araştıramam yazmadım! araştıramadım yazdım. arada nüans farkı var. acil cevap istendi benden, aklıma buraya yazmak geldi. adı üstünde zaten "soru cevap" öyle değil mi?
  9. Kürşat Olcay Kilim İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    37748
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
  10. cdm-B İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47959
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    tamam arkadaşlar hepiniz sağolun. bir daha soru sormayız cevabımızı aldık!
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 4 Şubat 2014 ---
    güya forum sitesi
  11. Kürşat Olcay Kilim İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    37748
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    gulkubra cevap vermiş, teşekkür yok, ona ayar var.
    Ben cevap vermişim, balık tutmayı öğretmişim, bana da teşekkür yok, ayar var.
    Ayara vakit var, Google'a yok.
    Demek ki, soru-cevap köşesine cevap vererek hata ediyoruz.
  12. gulkubra İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Kürşat Bey ben teşekkür edim size:)

Ben sadece hoş olmadığını belirtmek istemiştim tabiki soru sorulacak cevap verilecek ben de soruyorum bildiğimi yanıtlamaya çalışıyorum amacım yanlış anlaşıldıysa üzgünüm

Kürşat Bey İGU, işyeri hekimi ve diğer sağlık personeli ertelendi ama çalışanı olan işletmeler acil durum eylem planı, risk analizi ve temel isg eğitimi aldırma zorunlulukları 1 Ocak 2013 den beri devam ediyor diye biliyorum ama siz yazınca acaba kalktı mı diye düşündüm?
  13. Kürşat Olcay Kilim İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    37748
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Bu forumda bağlantı sağlayan başlıklar genelde mavi mürekkep renkli olarak yazılıyor. Yani tıklanması lazım. O başlık öyle olmasına rağmen, içinde doğru bilgi yer alıyor.

Alıntı : "Eczacılarımızın risk değerlendirmesi yapmaları, çalışanlarından sağlık raporu almaları, acil durum eylem planı yaptırmaları ve çalışanlara iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili eğitim vermelerine yönelik maddelerde (10,11,12,13,14,15,16,17 numaralı maddeler) herhangi bir erteleme yapılmamıştır."
  14. Mehmet Ali ATİK İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    33610
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    şu aralar internete pek giremiyorum ama bulunca link vericem buraya. Bu forumda da adı geçmişti o kazanın sanırım 7.kattan düşen işçiyi konu alıyordu.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 4 Şubat 2014 ---
    Anlıyorum sizi, önüne gelen uzman yapıldı memleketee. Amaç uzman açığını kapatmak olunca ve bu da formalite sınavlarla halledilince bikaç kişiye patlayan piyangodan kime ne..!
    Zor iş Allah yardımcımız olsun, aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık =)
  15. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    :)..bazen güzel enstantaneler yaşıyor site ve güzel durumlar bunlar,herşeyden önce samimi buluyorum her iki yorumuda..
  16. Ali ÖZEVİM İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    87063
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhabalar.
    C sınıfı İGU belgesi aldım.Bireysel olarak risk analizi yapabilir miyim?Bir arkadaşım talepte bulundu.Yapabiliyorsam hangi belgelere ihtiyacım olacak?
    Bir de İSG Katipte fatura sorguladığımda , fatura ID diye bir bölüm var benim adıma.Bu faturam olduğu anlamına mı geliyor ve eğer öyle ise bu faturayı nasıl kullanabilirim?Ayrıca risk analizi yaparsam fatura kesmem gerekir mi?
    Teşekkürler...
  17. aktasi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    7247
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Alarko Taahhüt Grubu
    gerçekten bu katipteki fatura bilgileri ne anlama geliyor. Bireysel uzmanlıgın önünümü acacaklar. tam olarak ne işe yaradığını bilen varmıdır bu kısmın. suan benim bildiğim kadarıylada eğitim verebilmeniz için ya OSGB den hizmet vereceksiniz yada firmanın sözleşmeli uzmanı olmanız gerekecek. firmanın uzmanı olmanız içinde hem SGK priminizi yatıracak hemde katip üzerinden sözleşme yapmanız gerekecek.

ama bu fatura bilgileri kısmı benimde kafamı karıstırdı.
  18. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Bizimle alakası yok onun... belge parası yatırıyoruz ya onun faturasının tarafımıza gönderileceği fatura adresimiz filan işte...
  19. gökmen yılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    54343
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Kuyumcu için risk değerkendirmesi yapıcamda yardım edebilirmisiniz.
  20. Kürşat Olcay Kilim İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    37748
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Kuyumcuda imalat yoksa, sadece alış satış ise her şeyin çok güvenli olacağını sanıyorum. Silah konusunda dikkatli olmalarını belirtmek lazım. Soygunculara direnmesinler, soyguna karşı sigorta yaptırsınlar. Termal konfor şartları, ergonomi, klima bakım, kaçak akım rölesi.