1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Soru-cevap köşesi

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve isgforum tarafından 18 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

1. yaşarsalur İSGforum Üyesi

suan uzman degılsın işe gırerkende normal uzman olmadan iş bulabılıyosan super olur ama bulamıyosan illaki uzman arıyorsa sınavı kazanığ uzman olman gerekli bende uzamna degılım ama bır fırmada iş guvenlıgı sorumlusuyum mayısta sınava gırecegım
  2. esin yuksel İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    maksimum iş güvenliği
    bende mayısa kadar en azından zaman kaybetmek ıstemıyorum bır yerde ıse gırmek ıstıyorum sız belgenız olmadan nasıl calsııyorsunuz
  3. Fatih AKDAĞ_ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    43995
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar herkese merhaba,
    Bir konuda görüş ve yardımlarınızı rica ediyorum.

C SıNIFI İSG Uzmanı sertifikası sahibiyim. OSGB kurmak isteyen bir kişi beni OSGB tam zamanlı İş Güvenliği Uzmanı olarak çalıştırmak ve OSGB nin tam zamanlı uzmanı olarak göstermek istiyor. Bu durumda OSGB üzerinden hem OSGB nin tam zamanlı çalışanı hem de kimi iş yerlerinin kısmi süreli İSG Uzmanlığını yapabilir miyim? Tabi bu kısmi süreli uzmanlık yine aynı OSGB üzerinden olacak. Sizce OSGB nin tam zamanlı uzmanlığının ne gibi riskleri vardır.

Bu konularda görüşleriniz nedir? Yardımcı olabilir misiniz?
    Herkese kazasız günler..er
  4. AliHilal İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar merhaba,
    Büyük kaza önleme politika belgesi ile ilgili bilgisi olan var mı? Her işyeri bu belgeyi almak zorunda mı yoksa yeni açılacak işyerleri mi bu belgeyi alacak?
    Şimdiden teşekkürler...
  5. Ahmet Yücesan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERCAN ŞİRKETLER TOPLULUĞU
    İSG hizmeti vermek istiyorum fakat karşılığında fatura kesmem gerekecek bunun için hangi yolu izlemem gerekiyor?
  6. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    serbest çalışıyorsanız kısmi süreli sözleşme yapın daha iyi olur... fatura ile uğraşmayın
  7. Taner Karaçaylı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Hat Boru
    460 az tehlikeli sınıfta c sınıfı kaç gün çalışmalıdır?
  8. crypticus İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

Az tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 10 dakika,
  9. Ali İhsan Dönmez Hatay Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Hatay
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    1-yüksek lisan yapınca C iseniz B ye Biseniz A sınavına direk girebiliyorsunuz 2 kere hakkınız yine..yani yüksek lisan size direk sınava girme hakkı veriyor..

Erkan bey yüksek lisans yapınca c iseniz b sınavına girebilme hakkınız oluyor bu konuda mutabıkız ancak b olanın yüksek lisans yapınca a sınıvına girebileceği konusunda bu güne kadar hiç bir yerde bir ibare görmedim. Acaba bunu hangi belgeye dayanarak söylüyorsunuz.
  10. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    direk sınava girme hakkından bahsediyor ama bende B diye biliyorum,hakket B iken A ya girilebiliyor mu bende bilmiyorum..herhalın giriliyordur yaw..:)
  11. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bunu bilmiyordum ben...
  12. sadece b için girilebiliyor daha önceden bir şey olmanıza gerek yok
    a için doktora yapmak gerek
  13. Songül Kuvancı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yıllık çalışma planımızı işverene imzalatmalımıyız.birde yıllık çalışma planında tek tek ayrıntı ile periyodik muayene,bakım(örneğin forklift,kazan v.b için tek tek ) bahsetmelimiyiz.
  14. enddoktor İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar merhaba, alüminyum eloksal (anotlama) tesisi, istihdam veya danışman olarak çevre mühendisi mi yoksa çevre görevlisi mi bulundurmalıdır? Teşekkürler.
  15. çevre görevlisi:)
  16. Hakan COŞKUN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    osgb nin tam zamanlı demek sitediği şey benim için tam zamanlı çalışıcaksın demek.Senin sözleşmelerin bakanlık nezdinde kısmi sözleşmelerdir.yani sen osgb de çalışıyosun ama tüm sözleşmelerin kısmidir.Boş saatin kalırsa kısmi süreli sözleşme yapabilirsin.osgb ile anlaştığın sürece hiçbir sorunun olmaz tabi osgb sahibi o boş vaktini kendi kullanacaktır.yani etinden sütünde ve yününden yararlanıcaktır diyebiliriz.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 28 Ocak 2013 ---
    çevre mühendisi..
    çevre müh=çevre görevlisi=olması gereken:)
  17. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bnm arkadaş 6 ay uzmanım diye yedirdi adamlara :) sen de yedirebilirsin :D
  18. müslüm İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bazı şirketler kabul ediyor bunu kendi iş ilanlarında hatta sınava girip sonuç bekleyenleri bile çalıştırıyorlar.
  19. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    fırsatın varsa eğer çalışmak yerine sadece sınavı çalışman ve ileriye dönük belge ve dökümanları toplayıp işin prosedürlerini aşama aşama öğrensen belgeni alıp bir yerde başladığın zaman afallamadan istikrarlı bir şekilde işini yaparsan senin için daha faydalı olacağını düşünüyorum
  20. gulkubra İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhabalar; c sınıfı uzmanım bir apartman dairesinde çalışan kapıcı için risk analizi yapmam istendi bunu yapraken görevlinin sağlık raporunun çok eski olduğunu gördüm yeni rapor istedim ancak sağlık ocakları vermiyor işyeri hekiminden alın diyorlar işyeri hekimi yok, ortak sağlık birimi de sadece kendi müşterilerine verebileceğini söylüyor ne yapabilirim bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim