1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Soru-cevap köşesi

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve isgforum tarafından 18 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

1. xekeru İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    isgkatip
    isg katip şart, devletin sisteminde görünmesi gerekiyor, hayırlı olsun inş kazasız mesailer..
  2. ugur öztürk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Merhabalar arkadaşlar....
    arkadaşlar kablo çekme makineleri ile ilgili risk değerlendirmesi yapan var mı daha önceden yada bu konuda bilgisi olan varsa bana yardımcı olabilir mi?
    Teşekkürler şimdiden......
  3. mdogan79 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    merhaba arkadaslar araba galerisi ile ilgili risk degerlendirme ve acil eylem planı ilk defa yapacam.bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz.
  4. Meryem Aydoğdu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    MERHABA ARKADAŞLAR. BEN 23 ŞUBAT SINAVINDA A SINIFI OLDUM. HENÜZ HERHANGİ BİR TECRÜBEM YOK. 70 KİŞİ ÇALIŞAN BİRÖZEL HAST. TEKLİFDE BULUNMAK İSTİYORUM. NE TÜR BİR HAZIRLIK YAPIP GİTMELİYİM. NE KADAR ÜCRET TALEP ETMELİYİM. BENİ BU KONUDA AYDINLATIRMISINIZ. TEŞEKKÜR EDERİM
  5. kadri İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    arkadaşlar prim gun sayısına gore yukselme sınavına başvuracaktım yalnız sertifika ucretını odemeyı unuttum .acaba yapabileceğim birsey var mı sınava gırebılmek ıcın tsk
  6. Ferhat Ayas İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ÇOOOOOOK ÖNEMLİİİİİ

Merhaba:

23.02.2014 tarihindeki sınav sonucuna itiraz eden arkadaşlarımla özel olarak görüşmek istiyorum, MEB tarafından gelen cevap kağıdınız ve üst yazı hakkında.
  7. Ferhat Ayas İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ??????
  8. EMEL ŞAHİN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16752
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    merhabalar

mağaza içerisinde koli açımı sırasında personelimizin eli kesilmiştir. Buna benzer kazaları daha öncede yaşadık
    falçata kullanımı ile ilgili bir dökümanı olan arkadaş varsa yardımlarınızı bekliyorum

Şimdiden teşekkürler
  9. mdogan79 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    merhaba arkadaşlar bir otogar otobüs firmasının risk değerlendirmesi 01-04-2013 te yapılmış buna acil eylem planı yapmak gerekir mi.
    hangi sınıfa girer. yaptıkları risk değerlendirmesinde sınıfı yazılmamış.
    ayrıca tavuk toptan ve perakende satışı olan bir işyeri hangi sınıfa girer.
  10. isg.ozgur İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    işyerlerinin hangi sınıfa girdiğini vergi levhasında nace kodlarının faaliyet alanındaki kodu, hatta sgk tahakkuk fişini isterseniz en doğru sonucu oradan alırsınız. Çünkü bazı firmalar nace kodu değişikliğini yapmamış olabiliyor. SGK Sicil numarasına bakarken baştaki 2 yi dikkate almayarak 4 rakamı dikkate alıyorsunuz. http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/yonetmelik/9.5.16909 ek.xls şu adresten denk gelen kodu bulup, tehlike sınıfını çözebilirsiniz.Ayrıca her firmanın acil durum eylem planı olması gerekir.Otobüs firması olması birşeyi değiştirmez.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 16 Nisan 2014 ---
  11. mdogan79 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    listede Kara taşımacılığı ile yapılan diğer yolcu taşımacılığı az tehlikeli sınıfa giriyor demiş. bunun için acil eylem planı gerekiyor mu.
  12. isg.ozgur İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İŞYERLERİNDE ACİL DURUMLAR HAKKINDA YÖNETMELİK MADDE 7 – (1) Acil durum planı, tüm işyerleri için tasarım veya kuruluş aşamasından başlamak üzere acil durumların belirlenmesi, bunların olumsuz etkilerini önleyici ve sınırlandırıcı tedbirlerin alınması, görevlendirilecek kişilerin belirlenmesi, acil durum müdahale ve tahliye yöntemlerinin oluşturulması, dokümantasyon, tatbikat ve acil durum planının yenilenmesi aşamaları izlenerek hazırlanır.
  13. mdogan79 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    özgür bey cok teşekkür ederim aydınlatmalarınız için. elinizde örnek acil eylem planı varmı . ilk defa yapacam
  14. isg.ozgur İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  15. nly celik İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    49136
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ben yeni C sınıfı iş güvenliği uzmanı oldum bir inşaat şantiyesinde çalışabilirmiyim?
  16. isg.ozgur İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    çalışamazsınız. C sınıfı uzman az tehlikeli, tehlikeli sınıflara bakar. İnşaat çok tehlikelidir. Ama genelde olan OSGBler B sınıfı uzmanı isg-katipten girişlerini yapar artık haftada bir haftada iki inşaata b sınıfı uzman gider. C sınıfı uzman inşaatta tam zamanlı çalışır. Ama risk değerlendirmesine, onaylı deftere b sınıfı uzman imza atar.
  17. mehmetkgs İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba arkadaşlar ben foruma yeni üye oldum.Mayıs ayındaki İşgüvenliği uzmanlığı C sınıfında sınava gireceğim.Sınava girip girmeme konusunda baya tereddüt yaşadım.Sertifikayı aldıığım takdirde yapabileceğim işler nelerdir.Ayrıntılı olarak anlatırmısınz lütfen.
  18. isg.ozgur İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yapabileceğiniz işler derken ,her sektörde iş güvenliği uzmanlığı yapabilirsiniz. Herhangi bir şart aranmıyor sadece sertifikanız olması yeterli. Tabi firmaların kendi ön koşulları farklı farklı olacaktır.
  19. mdogan79 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    merhaba arkadaşlar, belediye için nasıl çalışma yapmak gerekiyor .gerek risk değerlendirme, acil durum eylem planı ve kurul nasıl oluşturulmalı vs konusunda yardımcı doküman gerekiyor bu konuda yardımlarınızı bekiliyorum teşekkürler.
  20. ugur öztürk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Herkese kolay gelsin arkadaşlar.

Acilen görev tanımların yapmam gerekiyor bu konuda elinde bir format olan varsa yada yardımcı olabilir misiniz.
    Şimdiden yardımınız için çok teşekkürler.