1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Soru-cevap köşesi

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve isgforum tarafından 18 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

1. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Aynı gün olmasa da kısa sürede isg-katip üzerinden öğrenebilirsiniz.
  2. kadri İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    acaba nekadar sure içinde o çok önemli
  3. İSA AKYOL İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    106548
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Yardım!
    10 kişiden az çalışanı olan TEHLİKELİ sınıfta yer alan bir işletme iş güvenliği uzmanı ile sözleşme yapmak zorunda mı? Bazı haberlerde daha önce 50 kişiden az personeli bulunan yerler için olan bu zorunluluk 10 kişiye inmiştir yazıyor. Bazı yerlerde de 10 kişiye indi ancak AZ TEHLİKELİ iş yerleri için diyor.
    Son şekli nasıldır?
  4. nurcan tadık İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    merhaba, arkadaşlar ben hafta sonu olacak sınav için başvuru yaptım, ücreti ödedim ama çalışamadım ve girmemeyi düşünüyorum. benim size soracağımsa girmesem hakkımın yanıp yanmayacağı, konu hakkında yardımcı olur musunuz? bir iki yerde rastladım, yanmaz diye cevap verilmiş ama emin olamadım.
  5. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    1 kişi dahi olsa uzman ve hekim çalıştırma yükümlülüğü var tehlikeli,çok tehlikeli işletmelerde...
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 22 Mayıs 2014 ---
    yanmaz..
  6. İSA AKYOL İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    106548
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Erkan Dündar Bey' teşekkürler...
  7. nurcan tadık İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    çok teşekkür ederim. kolay gelsin.
  8. GÜÇLÜ BARIŞ AKSU İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Arkadaşlar 400 kişinin çalıştığı tehlikeli sınıfta yer alan bir iş yerinde görevlendirilmesi gereken Arama, kurtarma, tahliye; yangınla mücadele ve ilk yardım destek elemanları ile ekip başı sayısı soruluyor. Tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde her 40 kişiye 1 akut ve 1 yangınla mücadele elemanı ve her 10 kişiye 1 ilk yardım elemanı düşüyor diye yazıyor genelgede. Dolayısıyla;
    -400:40=10 kişi AKUT destek elemanı,
    -400:40=10 kişi yangınla mücadele destek elemanı,
    -400:10=40 kişi de ilk yardım destek elemanı sayısına ulaşıyorum. Ama emin değilim.
    Şöyleki; ...bu sayının aşılması halinde" birer destek elemanı daha" görevlendirilir diyor. O zaman nasıl bir ekleme yapacağım? Artı ekip başları ayrıca mı görevlendiriliyor yoksa yukarıda hesapladığım bu destek elemanlarının arasından mı görevlendiriliyor? Yardımcı olur musunuz?
  9. İSA AKYOL İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    106548
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

Benim çalışma notumda ekteki gibi bir bilgi var... Umarım işinize yarar...

Ekli Dosyalar:

• ekpler.jpg
      ekpler.jpg
      Dosya Boyutu:
      107,4 KB
      Görüntüleme:
      31
  10. kadri İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    arkaslar 20 mayista sertifika ucretini odedim ve isg katipe kayit yaptim aradan dort gun gecti isg kstipe giremiyorum sertifija numaram lazim ne yapmaliyim acilll
  11. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Henüz atamanız yapılmamış olabilir.
    İşlemi hızlandırmak adına 170 'i arayarak dosya açabilirsiniz.
    Bu şekilde daha kısa sürede ilgilenebilirler.
  12. fiziko İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar aşağıdaki soruyu cevaplayabilirmisiniz 23052014028.jpg
  13. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  14. Yahya Fırat İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    72916
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Erişler Gıda San. Tic. A.Ş.
    Merhaba arkadaşlar. Aralık 2013 te yükselme sınavıyla B Sınıfı Uzman oldum. Bakanlıktan belgemi nasıl ve hangi evraklarla alabilirim. Yardımlarınızı bekler hayırlı çalışmalar dilerim.
  15. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Belge basımları konusundaki yeni duyuru işinizi görecektir.
    Bakanlık sayfasındaki duyurulardan ulaşabilirsiniz.
    Yıl sonuna kadar belge basımları sürebilir denilmektedir.
  16. Yahya Fırat İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    72916
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Erişler Gıda San. Tic. A.Ş.
    Sait Bey teşekkürler
  17. nubihar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    merhaba isg profesyonelleri
    ben kamuda çalışıyorum isg uzmanı olarak görevlendirme istedim müdürümüzden bana hangi kanuna istinaden yapılacağını sordu ki biliyorsunuz kanun 2016 temmuz da uygulanacak ancak mesele şu ki makine mühendisi arkadaşımızı parasını ödeyerek isg eğitimlerine yolladılar ve sınavı geçemedi demekki görevlendirmek istediklerine problem çıkarmıyor sorum şu internette gezinirken 01.01.2013 tarihinden itibaren kamuda da risk analizi ve acil durum planı v.s. yapılması gerektiği yazıyor ben bu adamın karşısına hangi kanunla çıkmalıyım ki görevlendirme yapsın
    şimdiden teşekkürler
  18. T.Ulus İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    6331 sayılı kanunun yalnızca 6. ve 7. maddelerinin (iş sağlığı ve güvenliği profesyonelleri çalıştırma ile iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin desteklenmesi maddeleri) yürürlüğe giriş tarih 1.7.2016'dan itibarendir. (6331 sayılı kanunun 38. Yürürlük maddesi; 12.7.2013 tarihli 6495 sayılı kanunun 56. maddesi ile değiştirilmiş hali)

6331 sayılı kanunun diğer maddeleri 30.12.2012 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Ayrıca 4857 sayılı İş Kanununun mülga 81 inci maddesi kapsamında işçi çalıştıran ve çok tehlikeli, tehlikeli sınıfta yer alan, ya da az tehlikeli sınıfta yer alıp da 50'den fazla çalışanı olan kamu kurumları da iş sağlığı ve güvenliği profesyonelleri çalıştırmak zorundadırlar.
  19. nubihar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 2 Temmuz 2014 ---
    teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz
  20. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman