1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Soru-cevap köşesi

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve isgforum tarafından 18 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

1. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi

SAĞLIK BAKANLIĞI TOPLUM SAĞLIĞI BİRİMLERİNDE

ÇALIŞAN SAĞLIĞI BİRİMİ var oraya başvur
  2. baca ters tepebilir, motora gerek var yada lodosta üretimi durdurmanız gerekir :)

kullanacağın pervane tipini değiştirsen ya da yurt dışında ki örneklere baksan ve sonucu bizimle paylaşabilir misin ?
  3. gulkubra İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba bir arkadaşım lisans mezunu ancak okuduğu bölümden iş güvenliği uzmanı olamıyor tekrardan sınava girip önlisans olarak iş sağlığı ve güvenliği okuyup sınava girme hakkı kazanabilir mi?
  4. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:

tabiki
  5. gulkubra İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben internetten biraz araştırdım ama net bir sonuca ulaşamadım bildiğiniz bu eğitimi veren istanbul da özel veya devlet üniversitesi var mı?
  6. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:

iki yıllık önlisans da var 4 yıllık lisans da var ama yönetmelikte 4 yıllık iş sağlığı ve güvenliği bölümü geçerli mi bilmiyorum
  7. gulkubra İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben iki yıllık da geçerli diye biliyorum önlisans veya lisans mezunu diye hatırlıyorum ama emin değilim o zaman ben internet üzerinden araştırmaya devam edeyim
  8. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
  9. gulkubra İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  10. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:

önemli değil her zaman forumumuzda sorularınıza karşılık bulacağınızdan emin olabilirsiniz
  11. muratkara İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Arkadaşlar merhaba ;
    Temel isg eğitimi için Türkçe olarak eğitim videosuna ihtiyacım var yalnız 3,5 dakikalık değil.
    eğer bu konuda paylaşımda bulunursanız sevinirim.
    elimde Türkçeye çevrilmiş 10,15 dakikalık videolar var ama bizim bu videolar yabancı ülkelerde hazırlanmış videolar
    Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
    Şimdiden teşekkür ederim
  12. wlknfcc33 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Fabrika risk analizi konusunda üniversite hocaları tarafından yazılmıs konu ile ilgili bildiginiz kitaplar var mı ??
  13. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Kimse sertifika olmadan iş güvenliği uzmanı olarak iş bulmadı. Fakat uygulamada bazan şu olabiliyor;İş yerince uzman olması için eğitime gönderilen çalışan, sınav sonucu gelmeden iş yerince anlaşarak bakanlık onayı almadan iş güvenliğinden sorumlu tutuluyor.
  14. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    ex -proof ekipman kullanabilirsiniz.Tam olarak sorununu çözermi bilmiyorum ama alev sızdırmaz ekipman patlamaya sebebiyet vermez.
  15. Gökhan Koçak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    teşekkürler, ex-proof benimde aklıma geldi ama maliyetli olacağını söylediler.
  16. kadir oran İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar merhaba,

bir araç kiralama firmasıya sözleşme imzalamak üzreyim. firmanın merkez ofisi İst'da, ancak firmanın İstanbul ve diğer illerde de kendilerine ait 7 adet şubeleri bulunuyor bunlarla ilgli sözleşmeyi nasıl yapmalıyım. tek merkez ofis odaklı yaparsam diğerlerini de kapsar mı yardım lütfen. hepsinin tehlike sınıfı aynı fakat sicil numaraları farklı. konu ile ilgili fikirlerinizi rica ediyorum. merkez ofiste 25 kişi ancak diğer yerlerde ortalama 4'er kişi çalışmaktadır.

Saygılarımla
  17. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    yasal atama yükümlülüğü temmuz-2013 itibari ile merkez ofis için(eğer teklike sınıfı tehlikeli yada çok tehlikeli ise) işyeri hekimi ve isg uzmanı ataması gerekecek..diğerlerine yapıştır risk değerlendirmesi gitsin..
  18. kadir oran İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    zaten ben bu firmaların satış sonrası servis kısmına iş güvenliği uzmanı olarak işe başladım. firma başlamışken kiralamaya da başla dedi de o yüzden şimdiden sordum bu soruları. teşekkür ederim cevabınız için kolay gelsin
  19. halilurkut İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar yeni belgesini almıs olan c sınıfı iş güvenliği uzmanıyım şimdi b sınıfına geçebilmek için c sınıfında 3 yıl görevlendirilmek şartı aranıyor. bu şu demek mi 36 ay iş güvenliği uzmanı olarak sigortanın yatırılması gerekiyor mu. Ben bazı küçük şirketlere risk değerlendirmesi yapacağım bu degerlendirmeler yaklasık 15 gunumu alacak ben bu gorevlendirme sürecine girmiş oluyor muyum yoksa bu şirketlerin bana ayrı ayrı sigorta yatırması gerekiyor mu benim 3 yıl gorevlendirildiğimi nasıl kanıtlamamı istiyorlar
  20. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    en az bir işletmeye uzman olarak atanıp (bakanlığın sisteminde öyle görünmesi gerekiyor) 3 yıl boyunca uzmanlık yapmış olmanız gerekiyor...diğer atama dışı yaptığınız işler bu süre için bir anlam ifade etmez...