1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Soru-cevap köşesi

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve isgforum tarafından 18 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

1. T.Ulus İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    29.12.2012'den 11.10.2013'e kadar 10/15/20 idi. O kadar çabuk değişiyor ki eskileri unutuyoruz.;)
  2. Tuğçe Yaydırgan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    30751
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhabalarrr
    Bir firmada mühendis olarak çalışıyorum. C sınıfı sertifikam var fakat firma iş yeri hekimini ve iş güvenliği uzmanını OSGB den hizmet alıyor. benimde öncesinde 9 aylık bir iş güvenliği uzmanlığı çalışmam var yine çalıştığım firmada atamamı yaptırabilir miyim uzman ataması olduğu halde. Zaten hizmet aldığımız kişilerle birlikte yürütüyoruz işleri ve benim 3 yılı doldurmam da bir işe yaramıyor. Öncelikle böyle bir atama yaptırmam mümkün mü? Mümkünse de ne gibi etkileri olur?
  3. selahattin orhan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    89097
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    MTN TELECOM
    merhaba arkadaşlar;
    2014 sınav sonuçların değiştiği haberleri veriyorlar, bu konu da yardımcı olur musunuz.
  4. T.Ulus İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
  5. selahattin orhan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    89097
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    MTN TELECOM
    ulus bey yok . 2013 kasım sınavında
  6. Tuğçe Yaydırgan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    30751
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Girdiğiniz bütün sınav sonuçlarını kontrol etmenizde fayda var bende duydum dün değişmiş sanırım.
  7. aktasi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    7247
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Alarko Taahhüt Grubu
    istediğiniz kadar uzman tanımlayabilirsiniz isg katipten firmanız için OSGB den hizmet alsanız dahi. Sorun olmaz bizde aynı şekilde uyguluyoruz.
  8. ibrahim5559 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Atama yapabilirsiniz. Bu durumun size artısı dediğiniz gibi B sınıfı için 3 yıllık hizmet süresi olacak. Eksisi ise OSGB'nin almış olduğu sorumluluğu paylaşacaksınız.
  9. arzuakdeniz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkdaslar 5 aralık b sınıfı için sınav için ne düşünuyosunuz
  10. İpek Yetiş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba arkadaşlar,

Herkes kendi branşındaki alanlarda uzmanlık yapabileceği konusundaki bilgi hangi yönetmelikte bulunmaktadır ?

Konu hakkında pek bir bilgim yok. Nereden inceleyebilirim acaba ?
  11. İbrahimAyaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    arkadaşlar ,

az tehlikeli sınıftaki bir iş yerinin şuanda İSG açısından yasal zorunlulukları var mı?
    ya da 2016 itibariyle başlayacak olan yasal zorunluluklar nelerdir?
    yardımınız için teşekkürler.
  12. Munise Saltık İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    selamlar...
    05.12.2015 tarihinde c sınıfı sınavına giricem...
    bazı konular aklıma takılıyor ve cevaplarını bir türlü kesin dediğim bir şekilde bulamıyorum...:cool:
    mesela;
    -yangın söndürücülerin genel ve preiyodik bakımları ne kadar sürede yapılır?:asik:
    -kadınlar, çocuklar hakkındaki ilo sözleşmeleri...(ilo sözleşmelerinin hepsini karıştırdım zaten):rolleyes:
    -çalışma gücü ve meslekte kazanma gücünün %10 oranında yitirildiği durumda ne oluyor %60 oranında yitirildiğinde ne oluyor?:oops:
    gibi gibi gibi..... cevpalarınız ve eğer olursa önerileriniz için şimdiden teşekkürler....:)
  13. Munise Saltık İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    ama bu 01.01.2016 dan sonra geçerli olacak bir durum benim bildiğim.
  14. Munise Saltık İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    iş güvenliği uzm. görev yetki sorumlulukları hakkındaki yönetmelik madde12 de bulabilirsiniz...
  15. Emre ataner İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

Seyyar yangın söndürücüler 6 ayda bir kontrol edilir.
    Köpüklü yangın söndürücüler 1 yılda bir tamamen boşaltılıp, doldurulur.
    %10 olunca sürekli iş görememezlik %60 malul oluyor.
  16. Engin Yazgan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bir işverenin İSG defterini Noterden onaylatacağız. Ön sayfanın tam ve eksiz doldurulması dışında gerekli evrak ve yapılması gerekenler nelerdir? Yakınlarda yapan/yaptıran bir arkadaş varsa paylaşabilir mi?
  17. ismet nehir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    106673
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    mrb arkadaşlar risk reçetesi örneği göderebilirmisiniz
  18. T.Ulus İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    On gün önce noterde yaptırdım. Ön sayfanın eksiksiz doldurulması dışında yine ön sayfaya işyerinin kaşe ve imzası (2x), işyeri hekiminin kaşe ve imzası, iş güvenliği uzmanın kaşe ve imzası gerekir. Bir de makbuz için şirketin vergi numarası, başka bir şeye gerek yok.
  19. onur kubilay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    24 MAYIS 2014 Tarihinde yapışan yükselme sınavında B Sınavından 69 Aldım fakat mahkeme sonucunda puanım 73 oldu ve B SINIFI OLDUM 05435287919 telefon numaram yapmama gerekenler hakkında bana yardımcı olurmusunuz
  20. vuralguzel İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhabalar,

İsg 2014-Mayıs sınavına girip başarılı olamadım. Sonrasında ise Aralık-2014 sınavına girmedim. Yalnız 1 sene sınav hakkım olduğunu biliyordum(o zaman öyleydi diye hatırlıyorum) oysa şimdi 3 yıl geçerli olduğunu, 3 yıl boyunca sınavlara girilebileceğini duydum. Önümüzdeki Nisan ayında sınava girmeye hakkım var mıdır? Teşekkürler.