1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Soru-cevap köşesi

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve isgforum tarafından 18 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

1. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    OSGB ile çalışmak = kaliteli hizmet almak değildir!!!
  2. Fatma USLU İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Benim öğrenmek istediğim, sözleşmeli uzman olarak çalıştığım işyerimden ayrıldım fakat işletmenin risk analizinde benim imzam bulunmakta. Bir iş kazasında yükümlülük altına girermiyim.
  3. Turgut Gökyıldız Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Sigortalı olmanız ile ilgili bir şartınız yok
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 8 Nisan 2013 ---
    O iş yeri ile anlaşmanız, sözleşmeniz bittiğinde sizinde sorumluluğunuz kalkar
  4. ferhat322 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Tşk ederim Turgut BEY
  5. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Turgut Gökyıldız çok güzel çalışıyor ve bizleri aydınlatıyor,kendisini yönetimde görmeyi çok isterdim,forum sitemiz için değerli bir atama olurdu..maşallah diyelim şimdiden..:)
  6. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Evet bencede süper olur :)
  7. gulkubra İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba depreme karşı işyerindeki dolapların sabitlenmesi için dolaplar hakkında şu kadar cm olursa sabitleyin yoksa sabilemenize gerek yok tarzında bir sayı var mı? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
  8. isa başören İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    18 mayıs sınavvı için intenetten basvurudan sonra bir cıktı almamız yeterlimidir.
  9. çıktıyı niye alıyoruz?
  10. Murat Aktürk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    gerek yok
  11. isa başören İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    interneeten kayıt olduguna dair bi cıktı almaya da bilirsin amam kayıt olunca bi kayıt numarası felan vermedi site ondan emin olamadım
  12. Murat Aktürk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    başvurunuz sistemde kayıtlıdır yazıyor mu?
  13. isa başören İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    saglamasını yaptım yazıyormu die yinee girdim yine bastan kayıt olunacak sayfa cıktı
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 4 Mayıs 2013 ---
    şimddi girdim baktım yazıyor sağolasın..
  14. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Şu muayene işlerinden muaf olmamız gerekmiyor mu:sinir:, bizi niye bu kadar bağlıyor, nerde bu hekimler, nerde bu TTB :(
  15. inurlu123 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar;
    işletmenin bakım departmanında sorumlusu ve elemanı olmak üzere 2 kişi çalışmaktadır.
    bakım onarım görev tanımını revize ettim ve bakım onarım görev tanımı adı altında 2 kişiye imzalattım.
    Ama egosunu tatmın etmek için bakım sorumlusu, bakım onarım sorumlusu görev tanımı yazılmasını istemiş:)2 ayrı gorev tanımı (sorumlu eleman)yapmak bnm fikrimce saçma birşey .
    sizin fikirleriniz nedir?
  16. yılmaz dağlı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    kükürt di oksit yanmazmı.bizler yıllardır meb müfredatında yanar diye anlatıyoruz.üniversitede yanar diye öğrendik .isg sınavında yanmaz diye kabul edilmiş.biz yanlış şeyler mi öğrendik
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 22 Mayıs 2013 ---
    ayrıca arkadaşlar bu sınav tamamı ile bir rezalet.sırf zorlaştıracağız diye bu kadar kelime hatası yapılırmı.bunlar türkçeyi bile düzgün yazamıyorlar.
  17. metin60 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    gıda fabrikamızda bir dolum ünitesi yapmak istiyoruz içerisinde işçi çalışacak bu kapalı alanın boyu en az 3 mt olmak zorundamı
  18. Mustafa Hüseyinoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhabalar arkadaslar ..Matbaalara c sınıfı uzmanlar bakabılıyormu ..tebliğ listesinde tehlikeli diye gosterıyor yanılmıyorsam ..fakat bır kac forumda c sınıfı arkadaslar yardım ıstemıstı :S
  19. gulkubra İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    teşekkür ederim ama her kaynak da olduğu gibi bu kaynak da tehlikeli ve çok tehlikeli işyerilerini işaret ediyor benim ihtiyacım olan az tehlikeli ve elli den az olan işyerleri dir. Firmanın avukatına kadar aradı yani bir sağlık raporu için anlamadım altı üstü vereceği miktar 3000lira yaaa
  20. ezgitugral İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar ben isg uzmanlığı sınavına yeni girdim ve geçer not aldım belgemi henüz elime almadım başvurdum fakat gelişi 1,5 ayı bulur dediler...iş başvuruları yapıyorum...ama mesela ben bir fabrikada başlasam şimdi ilk neyle başlamam gerekiyor saha ziyareti sonrasında risk analizleri mi? yoksa önce check list ler mi? yada ?????