1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Soru-cevap köşesi

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve isgforum tarafından 18 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

1. Ahmet Gedik İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    merhaba;
    sürücü kursunda müdürlük ve öğretmenlik yapıyorum yeni c sınıfı isg uzmanı oldum ama pek bilgim yok risk analiz yapmaya çalışıyorum hazırladım ama emin olmak için ,elinde buna benzer kurslar için yapılmış risk analizi olan varsa yanlış yapmak sıkıntı yaşamamak için incelemek istiyorum yardımlarınızı bekliyorum.
  2. Demet_C İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba herkese.Foruma bugün üye oldum.İş güvenliği uzmanlığı eğitimine devam etmekteyim,40 saatlik bir staj yapmamız gerekiyor.İstanbul'da bu stajı yapabileceğim yerler var mı .Bilgisi olan bilgilendirirse sevinirim.Şimdiden teşekkür ederim...
  3. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi

http://www.isgforum.net/forums/staj-İmkanları.172/

bu alanda staj için özel bölüm var
  4. Cavit Yıldırım İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    merhaba arkadaslar asınıfı ısg uzmanının altında c olarak ınsaatta calısıyorsunuz sorumluluk paylasımı nedır sonucta c ınsaata bakamıyor
  5. alihaydar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    C sınıfı iş güvenliği uzmanı serbest bi şekilde çalışması (risk değerlendirme ve acil durum planı ve eğitimlerle ilgili) için fiş kestirmesimi gerekiyor. Az tehlikeli yerlerde işveren kendiside imza atabiliyor bu durumda(risk değerlendirme ve acil durum planı ve eğitimlerle ilgili) bir uzmana ihtiyaç varmıdır ?
  6. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    aynısını yaz ama altına bir de bakım elemanının iş planını hazrılar yöneticiliğini yapar yaz :)
  7. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Bildiğim kadarıyla bu aslında ISO9001 KYS bakımından 4.2 Döküman Kontrol açısından bir gerekliliktir. Çalışanların görev ve sorumlulukları her kademe için belirtilmeli diye biliyorum.
    Herkesin yaptığı işi özetleyen 2-3 cümle birşeyler yazıp imzalatırsan daha iyi olur. KYS denetlemelerinde işine yarar...
  8. Kürşad Yüksel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    9434
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Çocuk ve genç işçilerin çalıştırılmasının usul ve esasları gereğince çocuk ve genç işçiler torna tezgahlarında çalıştırılamaz. Fakat 3308 Sayılı Mesleki Eğitim Kanununa göre çıraklık sözleşmesi ile çalışabiliyorlar. Bu durumdaki tezatlıkta ne yapmalıyız? Kanun mevzuat hiyerarşisinde yönetmeliğe göre daha üst sırada olduğu için kanunu mu ön planda tutmalıyız?
  9. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    elinde patlayıcılardan korunma dökümanı olan varmı
  10. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    merhaba arkadaslar doğal gaz sistemi ile ısınan beş katlı mağzada sistemle ilgili yapılması gerekenler nelerdir acaba
  11. Çağlar Orhan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    3413
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    torba kanunu resmi gazetede yayınlandı mı? C belgesi olanlar eğitime katılarak mı B sınavına girebilecekler? ilk sınava ne zaman girebiliriz?
  12. ali balahoroğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    joule enerji
    merhabalar,
    arkadaşlar yeni yapılan sınavdan sonra isg uzmanı oldum, şuan hala özel bir şirkette şantiye şefi olarak görev almaktayım. şirketimin merkez ofisinin isg uzmanı ihtiyacı var, zaman zaman gerekli eğitimleri vermek için merkez ofiste bulunacağım.
    soru : sigorta girişimin değişmesi gerekiyor, sigortamı belli bir süre için isg uzmanı olarak geri kalan kısmını da şantiye sorumlusu olarak atanması mümkün mü?
  13. Kürşad Yüksel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    9434
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bakınız ----> www.resmigazete.gov.tr
  14. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    yayınlanmadı resmi gazetede henüüz
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 25 Temmuz 2013 ---
    eğer 3 yıl aktif olarak c yaptıgını ispatlarsan eğitime katılıp b sınavına girme hakkını elde ediyorsun
  15. Çağlar Orhan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    3413
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Belge yi alalı daha 3 yıl olmadı :( 2 yıl oldu...
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 25 Temmuz 2013 ---

Baktım, göremedim forumda araştırdım bulamadığımdan sordum.
  16. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    tamam aktif çalıştıysanız eger bir yıl süreniz kalmış
  17. esra cool İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaslar merhaba aranıza yenı katıldım bir sıkıntım var kurs bugun bitti ne anladın derseniz hiç bişey çünkü uzun süre derslere ara verince çokta iç açıcı olmuyo dinlemek sizden bi ricam olucak kasımdaki sınava hazırlanıyorum ama nerden başlıyağımı bilmiyorum herkes bişeyler söylüyo kitabı oku işte internette haplar var onlara bak vs şuan hiç bir sey bılmıyorum ne yapabilrim bana yardımcı olurmusunuz
  18. Hüseyin Ökelek İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47485
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    yeni mevzuatı tara 6331 de eksiğin kalamasın. bol bol soru çöz. ondan sonrada dua et yapacak başka bişey de yok zaten...
  19. mesut tun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    iş güvenliği c sınıfı için temel hukuk dersi notları var mı acaba ?
  20. Gokhan Yeniceri İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar;

1) Az tehlikeli yerlerin şu an iş güvenliği uzmanı çalıştırmak zorunda değiller fakat risk analizi ve acil durum eylem planı yaptırmak zorundalar mı?

2) Zorunda iseler bu 2 plan haricinde başka bir şey yaptırmak zorundalar mıdır?

3) Risk analizi ve acil durum planı yapacak olan iş güvenliği uzmanı, az tehlikeli iş yerinin sigortalı çalışanı olmak zorunda mı yoksa planları yapıp karşılıklı imzalamak yeterli midir?

Teşekkür ederim.