1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Sorumlu müdür atamaları hakkında

Konusu 'Bakanlık Duyuruları' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 10 Haziran 2015 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Sorumlu Müdür Atamaları Hakkında;

  Yetkilendirilmiş OSGB’lerin sorumlu müdür değişikliği işlemleri 08.06.2015 tarihine kadar kabul şerhli görevlendirme yazılarının Genel Müdürlüğümüze gönderilmesi sureti ile gerçekleştirilmekte iken 08.06.2015 tarihi itibarı ile bahsi geçen işlemler İSG-KATİP üzerinden gerçekleştirilecektir.

  Sorumlu Müdür değişikliğinin İSG-KATİP üzerinden yapılması sürecinde aşağıdaki hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir:

  1. Genel Müdürlüğümüze herhangi bir evrak gönderilmeyecektir.
  2. Sorumlu Müdür değişikliğine ilişkin işlemler İSG-KATİP üzerinden yapılacaktır.
  3. Sorumlu müdür atamalarında OSGB’nin yetkilisi olarak OSGB’nin bağlı olduğu SGK işyeri e-bildirge kullanıcısı tarafından gerçekleştirilecektir.
  4. Sorumlu müdür ataması yapılacak kişinin farklı bir işyeri ile herhangi bir sözleşmesinin olmaması şartı aranacaktır.
  5. Sorumlu müdür ataması yapılan kişinin İSG-KATİP üzerinden ilgili atamayı onaylaması gerekmektedir.
  6. Sorumlu müdür ataması yapılan kişinin ilgili OSGB ile tam zamanlı sözleşmesi yapması zaruri olmakla birlikte üzerinde sorumlu müdür sözleşmesi bulunan bir kişinin farklı bir işyeri ile herhangi bir sözleşme yapmasına izin verilmeyecektir.
  7. Sorumlu müdür olarak ataması yapılan kişinin görevlendirme satırında yer alan “Srm. Mdr. Şartlar” kısmının “Sağlandı” olmaması durumunda ilgili kişinin sorumlu müdür atması tamamlanmış sayılmayacaktır.
  8. Görevden ayrılan sorumlu müdürün yerine atanacak yeni sorumlu müdür ataması için asgari süre olarak mevzuatta belirtilen 30 günlük sürenin kontrolü İSG-KATİP görevlendirmeleri üzerinden takip edilecektir.

  Yetkili Kurumların mağdur olmamsı adına bahsi geçen hususlara riayet etmesi önem arz etmektedir.

  İSGGM
 2. arsavuran İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Merhaba;
  Açıklama için teşekkürler. Ancak anlamadığım bir kaç konu var;
  1- Yeni sistemde hem müdürlük yapması hem de osgb'nin bazı müşterilerinin sorumluluğunu almasına engel bir durum var mı?
  2- Şu anda çalışma saatlerindeki değişiklik nedeniyle tüm çalışanlar gibi mesul müdür de kısmi süreli haline dönüştü. Bu durum nasıl düzelecek?
  3- Mesul müdür olarak e-devlet şifresi ile işlem yapan bir müdürün, kendi sözleşmesini düzeltmek için, mevcut sözleşmesini sildiğinde e-katipte nasıl işlem yapacak?
  Aydınlatabilirseniz sevinirim.
 3. Orçun Yıldırım İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  15293
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  1)Yok
  2)Mesul müdür'ün tüm şirketleri ve osgb ile arasında ki sözleşmesi iptal edilip osgb e bildirgecisi tarafından tekrar tam zamanlı yapılıp sorumlu müdür ataması yapılacak diye olabilir.
  3)Osgb e bildirge kullanıcısı edevlet şifresiyle girilip yapılacak diye tahmin ediyorum ama kafamda hala soru işaretleri var.
 4. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Kasım özer osgblerin kökünü kazıyacağız didik didik edeceğiz para kazansınlar diye bu sistemi kurmadık diyerek amacını zaten belli etti osgb'leri anında kapatarak kaos oluşturmak yerine bezdirme politikası uygulayarak işi bitirmeye çalışıyor. Bu gidişle 2016 dan itibaren osgb sayısı hızla düşer