1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Sorumlu müdür kontrol kayıt defteri - öneri

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve Emre Tavşan tarafından 3 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Emre Tavşan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Arkadaşlar Gülşen Kırtasiye olarak 2010 yılından bu yana mevzuatların öngördüğü defterlerin tasarım ve dağıtımlarını yapmaktayız.

Tasarım aşamasında işin ehli olan kişiler ile yoğun bir istişare süreci geçirmekte ve akabinde de defterlerimize son şeklini vermekteyiz.
    Bu noktada 16 Aralık 2012 tarihinde yayımlanan "SIVILAŞTIRILMIŞ PETROL GAZLARI (LPG) PİYASASI EĞİTİM VE SORUMLU MÜDÜR YÖNETMELİĞİ" kapsamında yönetmelik gereği bir defter bulunması gerekmekte. Biz bu defter ile alakalı gerekli tasarımı yaptık ama bu taslak çalışmayı burada siz forumdaki işin ehli arkadaşlarımın görüş ve önerilerine sunmak isterim. Böylelikle ortak bir akıl sayessinde güzel bir çalışma meydana gelmiş olur.
    Bu noktada bir nokta dahi olsa işi bilen arkadaşlarımdan tavsiye bekliyorum. Ben defteri tasarlarken izlediğimiz yolu aşağıda anlatacağım katkılarınızı bekliyorum.
    ÇALIŞMA TASLAĞI EKTEDİR​
    Saygılarımla​
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 3 Nisan 2013 ---
    Sorumlu Müdür Kontrol Kayıt Defteri” Gülşen Kırtasiye tarafından tasarımı yapılmış ve satışına başlanmıştır.

Defteri tasarlarken şu hususları göz önünde bulundurduk.

1- Öncelikle Sorumlu Müdür’ün tespit/tavsiye/öneri/isteklerini yazacağı sayfaları otokopili yaptık. Her sayfayı numaralı yaptık ki defterde aradan sayfa kopartılmasın.
    2- Sorumlu Müdür tavsiyelerini yazacak ve yetkiliye imzalatacak ve otokopili sayfayı kendisi alacak ve arşivleyecek. numaralı yaptık ki defterden aradan bir sayfa kopartılma durumu olmasın.
    3- Dileyen Sorumlu Müdür Arkadaşlar notere onaylatır diye bir onay sayfası koyduk.

Otokopi ve numara hususu çok önemli zira İstasyonda bir kaza,olay vs. olması durumunda, defterde sizin konu ile alakalı yazdığınız bir tespit varsa bu otokopi sizde olacağından bir ispat niteliği taşıyacaktır. Noter onayı olması elinizi daha da kuvvetli kılacaktır. Yönetmelikte noter ile alakalı bir ibare yok ama resmi defterlerin onaylı olması evladır.

www.sorumlumudurdefteri.com

SORUMLU MÜDÜR KONTROL KAYIT DEFTERİ

- Özel Selefon kaplı lüks yekpare amerikan ciltli
    - Kapak üzerinde defter ismi yazılı
    - Sayfalar numaralı ve otokopili
    - Onay sayfası Mevcuttur.
    - Sorumlu Müdür ile alakalı yönetmelik maddeleri mevcuttur
    - Sorumlu Müdür/ İşveren ve Lisans Sahibi bilgileri yazacağı sayfa mevcuttur

Ekli Dosyalar:

2. Emre Tavşan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Konu ile alakalı bilgisi olan yok mu ?