1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Soysuzların kışkırtması!

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve Özkan Bozkurt tarafından 30 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. Özkan Bozkurt İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Samimiyeti, meseleye neresinden ve ne amaçla yaklaşıldığı belirler. Bu sakat mantığına göre, İş Güvenliği, işverenlerin hizmetindedir sonucu da rahatlıkla çıkabilir. Tutarsızlık, seviyesizlik bu soysuzların her işletmesinde hâkim!

  Türk sanayi tarihinde, hele 6331 sayılı yasanın yürülüğe girmesinden önce iş güvenliği foseptikten aşağı kasımpaşa iken şimdi sıkışınca bu işverenler A sınıfları astronomik rakamlar istiyor diye 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği yasasını lekelemeye çalışırken kullandığı emperyalist sözlerinin hedefi ve amacı açık değil mi? Soysuzun, 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği yasasına atıfla “…uzman yok olanlarda çok para istiyor” diye gizlice itham etmeye çalıştığı İş Güvenliği felsefesinin ta kendisi değil mi?.. Aslında bunlar gibi soysuzlar, İş Güvenliğinin ne olduğunu çok iyi bilirler! Çünkü İş Sağlığı ve Güvenliği, çalışan hakları fabrikalarında bu soysuzların amaçlarına ulaşmalarının tek engeli olarak sanayi tarih boyunca karşılarına çıkmıştır. Hatta “Gaziantepdeki yangın”, bunların şablonuna uyan örneklerdendir. Acaba “bu yangın sonrası 8 kişi hayatını kaybettiğinde” mahkeme salonunda söylemek istedikleri son söz, “başaramadık” olabilir mi? Bir ibret alınmasını umarız!

  Soyunun özelliklerini yitirmiş olana soysuz denir.

  Soy, sadece kan ve et demek değildir. Kültür de soyun ana unsurlarından biridir. Biri diğerinden ayrılamaz. Ama gerektiğinde sadece genetik olarak da değerlendirilebilir. Yani gerekirse o da olur! Ama nasıl mı? Elbette ki bilimsel, antropolojik yönüyle olabilir. Ansiklopediktir, bilimseldir, geleceğe ışık tutmak, aslını bilmek içindir!

  Bir Devleti ve Hükümeti olan Türkiye Cumhuriyetinde İş Sağlığı ve Güvenliğinin ana ilkeleri ve prensiplerinden bir kaç soysuz işveren şikayetçi diye geri adım atılırsa eğer -her anlamda- soyunun ne olduğunu bilenlerin sahip çıkabileceği iş sağlığı ve güvenliği bir onurun adı olacaktır.