1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Spiral kesim merkezleri

Konusu 'İyi Uygulamalar' forumundadır ve ISGforum.net tarafından 7 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. ISGforum.net ISGForum Inc.

• Site Yöneticisi
    Sayın arkadaşlar,

Spiral ile çalışmalar özellikle inşaat şantiyelerinde her zaman takibi ve kontrolü zor bir konu olmuştur özellikle de şantiye alanı büyükse. 2100 ha alana sahip şantiyem de uyguladığım bir yöntemi fotoğraflarla anlatmak istiyorum. Öncelikle yangın çıkarma ihtimali düşük ve herkesin rahatça ulaşabileceği noktalar belirleyerek bu noktaları spiral ile kesim atölyelerine dönüştürdüm.
    İçeriyi mengene gibi kesim işlerinde ihtiyaç olacak malzemelerle donattım ve bu atölyeler haricinde kesim yapılmasını şantiye genelinde yasaklayarak tüm taşeronlara yazılı bildirim yaptım. Kesim işlemi olan her çalışan bu atölyelerden faydalanmak zorunda bırakıldı. Bu atölyeler dışında ufak tefek kesim işleri olan çalışanlarda saha kontrolörlerime bilgi vermek zorunda idi. Gayette başarılı olmuş bir uygulamadır. İmkanı olan herkese tavsiye ederim.

DSC07652.JPG DSC07651.JPG DSC07650.JPG DSC07649.JPG DSC07638.JPG DSC07637.JPG DSC07636.JPG DSC07635.JPG DSC07634.JPG DSC07633.JPG DSC07653.JPG
  2. süzer34 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14699
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    emniyet kemeriyle çalışması uygun olmamış üstad
  3. Turgut Gökyıldız Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    SOLUNUM KORUYUCU VE KULAK KORUYUCU YOK
    OLMAMIŞ......
  4. ibrahim5559 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Madem başka yerde yasak. Ozman taşınabilir olan el alatlerinide yasaklayıp. Kullanıcı insiyatifini ortadan kaldırın. Kesme ve taşlama işlemini sprialle değilde sabit tezgahlarla yapın.
    Sprialle kalın parçaları kesmeye kalkarsanız taş kesilen yüzeye sıkıştığı için patlama riski var .Matkap ve sprial gibi seyyar el aletlerinde eldiven kullanımı bunuda bir düşünün derim.
    [​IMG] [​IMG]