1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Spiral taş kullanımı hk

Konusu 'İş Ekipmanlarında Emniyet' forumundadır ve Coşkun CİHAN tarafından 11 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. Coşkun CİHAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    113014
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Alfer Mühendislik
    Arkadaşlar spiral taş kullanım alanının etrafı paravanla çevrilmesi gerekiyor.Ama bu paravanın yükseklikleri hakkında bilgisi olan var mı.Araştırma yaptım fakat bulamadım.
    Teşekkür ederim.
  2. Hasan Can Özdenli İtfaiye Er

• Bölüm Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    Düzce İtfaiye Müdürlüğü'nde İtfaiye Eri
    bunun bir standardı olabilir mi? bilmiyorum. sonuçta bu bi el aleti her türlü yükseklikte kullanılabilir. eleman gözlük taksın bir de taşlama yaptığınız işe göre kendi standardınızı belirleyin derim.

Ama bu iş gerçekten önemli. Gemi bakımı yaparken boyaları sökmek, kazımak için taşlama makinesine tel fırça başlığı takıyoruz.Çalıştıkça teller minik minik kopuyor ve O teller koptuğunda 10 metre yüzümüze gözümüze atlıyordu. Hatta bi kere anlımın çatın dan vurdu beni. :)
  3. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    kaynakta 2 metre civarında bunu referans alabilirsiniz,etrafta yanıcı madde olmayacak ,kkd ler olacak ,yanmaz elbise olacak
  4. Coşkun CİHAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    113014
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Alfer Mühendislik
    Çok teşekkürler Ersin bey:)
  5. Naim AYYILMAZ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    87171
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    MEKANİK TAAHHÜT GRUBU
    Bence kıvılcımların paravanı aşmaması gerekiyor. Taşlama yapılan çalışma ortamında işi izleyin, kıvılcım 3 metreye ulaşıyorsa 3 metre yaptırın. 2 bazen yetmeyebilir.
  6. Şevket CANLI İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    serbest
    Bugun bakanlik bile 3 metreyi kaldirip gerekli gorulen yukseklik koymusken adini. Önemli olan adami korumak kac metre isini görüyorsa odur.